Question Czy mogę użyć tego do acetylacji?

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Witam wszystkich,

Potrzebuję środka do acetylacji, a dokładniej bezwodnika octowego (nie chcę zadzierać z niepotrzebnie toksycznymi substancjami, takimi jak chlorek acetylu).
W każdym razie, rozglądając się znalazłem ten produkt (i tylko ten produkt):

CwN937DJhU

(Tytuł mówi "Kwas octowy 100%" w języku niemieckim)

Czy to jest to samo co AA? Jest to substancja regulowana w moim kraju, ale tylko w dużych ilościach od 100 l wzwyż. Niemniej jednak wydaje się, że dość trudno jest go tutaj zdobyć. Nawet lodowaty kwas octowy jest dość rzadki do legalnego pozyskania. 🤔

Krótko mówiąc: czy ten produkt jest bezwodnikiem octowym i nadaje się do acetylacji?

Również: Czy zamawianie tego produktu jest bezpieczne, czy też spowoduje to natychmiastowe umieszczenie każdego kupującego na jakiejś liście najbardziej poszukiwanych przez rząd, jak garnek miodu? 🥴 Czy powinienem podjąć jakieś skomplikowane i specjalne środki ostrożności przed zakupem tego produktu?

Z góry dziękuję! 😊
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
To nie jest bezwodnik octowy. To jest kwas octowy. To różne substancje chemiczne. Jeśli masz wątpliwości, możesz sprawdzić numer CAS związków, ponieważ to całkowicie ujednoznacznia nazwy. Jeśli mają ten sam numer CAS, są tym samym związkiem.

Co chcesz acetylować? Czasami można użyć GAA. Jeśli jest to morfina, może być możliwe jej użycie po dodaniu kwasu siarkowego jako katalizatora, ale ta droga nie jest zbyt dobrze opisana w literaturze
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Witam i dziękuję za odpowiedź! To smutne. Domyśliłem się, że musi to być bezwodnik, ponieważ jest w 100% czysty, ale wydaje się, że to błąd w moim myśleniu. Myślałem, że 99% = GAA, 100% = AA?

Tak, chciałem acetylować morfinę (dokładnie ekstrakt z bazy morfiny). Dziękuję za podpowiedź! Mogę dostać w swoje ręce trochę GAA, tylko nie mam pojęcia o kwasie siarkowym? Wygląda na to, że ktoś musi poeksperymentować, jeśli nie jest to dobrze udokumentowane ;-)

Edycja: Moje badania wykazały, że ten 100-procentowy kwas octowy to w rzeczywistości GAA. Więc zamierzam go kupić tak czy inaczej i poszukać użytecznego katalizatora do reakcji. 👍🏻
 
Last edited:
View previous replies…

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Witam i dziękuję za wyjaśnienie! Zasadniczo oznacza to, że muszę użyć tego, co mogę tu dostać i (to był mój pierwotny plan) syntetyzować 6-MAM z lodowatym kwasem octowym.

Co do katalizatora: Czy wiesz, czy można użyć jakiegoś alternatywnego katalizatora zamiast kwasu siarkowego (może HCl 37%?) Jedynym znanym mi sposobem na pozyskanie go bez recepty byłby kwas akumulatorowy i nie czułbym się dobrze, używając go do czegoś, co jest przeznaczone do spożycia przez ludzi. A kupowanie go luzem z Chin również nie wydaje się dobrym rozwiązaniem, ponieważ potrzebowałbym tylko kilku ml :-/.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
O ile mi wiadomo, 3-MAM można uzyskać z morfiny. 6-MAM można uzyskać z heroiny. Nie znalazłem żadnych informacji o alternatywnych sposobach. Myślę, że niemożliwe jest użycie HCl w tej syntezie jako katalizatora.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Acetylowanie kwasem octowym daje tak zwaną "heroinę smołową". Bezwodnik octowy można łatwo wytworzyć z chlorku acetylu, wystarczy dodać chlorek do GAA i destylować, bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na wiki chemii sciencemadness.org, z linkami do powiązanych wątków.
Chlorek acetylu z Polski, chyba znasz te miejsca. Może też działać z chlorkiem benzoilu, który jest dostępny w Holandii. Sklep powinien być znany.

H2SO4 można zastąpić w tego typu reakcjach kwasem metafosforowym, który można kupić lub wytworzyć przez ogrzewanie H3PO4 do około 150 ° C przez dłuższy czas, aż pozostanie tylko krystaliczna masa, która składa się, jeśli czeka się wystarczająco długo, głównie z kwasu metafosforowego. Działa bardzo dobrze i czysto jako katalizator, ale potrzebuje czasu, aby wykonać swoją pracę, dni.
Innymi katalizatorami mogą być kwas tosowy (bezwodny) lub kwas trójfosforowy.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Dziękujemy za odpowiedź!

Szukając więcej informacji na temat tej reakcji, na innym forum znalazłem kilka doniesień o ludziach, którzy z powodzeniem używają lodowatego kwasu octowego z octanem Natrium jako katalizatorem do tworzenia 6-MAM z morfiny. Chcę eksperymentalnie wypróbować tę trasę, ale zastanawiałem się i próbowałem dowiedzieć się, ile octanu Natrium będzie potrzebne i jak należy usunąć katalizator z produktu końcowego. Ludzie tam powiedzieli, że można stechiometrycznie obliczyć, ile potrzeba octanu natrium, ale muszę przyznać, że nie wiem od czego zacząć.
Przepraszam za tak wiele pytań, mam nadzieję, że nie działam już na nerwy i że ktoś może mi pomóc. 😊
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Zaoszczędziłbyś sobie wielu (naprawdę wielu) kłopotów i bólu, gdybyś skoncentrował się na pozyskiwaniu bezwodnika octowego lub chemikaliów potrzebnych do jego wytworzenia. Wynika to z prostego faktu, że bezwodnik octowy jest reagentem, który pozwala bez poważnego doświadczenia z chemią wytwarzać heroinę z morfiny.

W ciągu ponad 20 lat zajmowania się chemią narkotyków zmieniłem się z kogoś, kto cierpiał na złudzenia, że wszystko powinno być OTC, w kogoś, kto raczej spędza więcej czasu na pozyskiwaniu wysokiej jakości prekursorów i chemikaliów, ponieważ nawet mając je pod ręką i przyzwoicie rozumiejąc chemię i dobrą praktykę laboratoryjną, najczęściej nie jest to tak łatwe, jak się wydaje.
 
Top