Valami a kokainról

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Körülbelül egy évvel ezelőtt, miközben a The Drug Users Bible (A droghasználók bibliája) kokainról szóló részének utolsó simításokat végeztem, úgy döntöttem, hogy az Egyesült Királyság piacának rövid elemzését is beillesztem, tekintettel a tényleges tartalomra, ahogyan azt egy jól ismert laboratóriumnak benyújtották. Bár ez csak egy adott időpontban, egy adott helyen fennálló helyzetet mutatja be, úgy gondoltam, hogy itt is érdekes lehet.
.
.
VALAMIT A KOKAINRÓL
Egy esős délután elkezdtem megvizsgálni az egyik ismert brit laboratóriumba beküldött kokainminták tartalmát. A hangsúlyt arra a kérdésre helyeztem, hogy mivel szokták a kokaint dúsítani vagy vágni (nem számítva az egyéb általános kábítószereket).

A 2020 szeptembere és 2021 áprilisa közötti időszakban 162 mintát küldtek be kokainként. Ezek közül 50 (31%) kizárólag kokainként szerepelt, más rögzített tartalom nélkül. A többit két csoportra bontottam: azokra, amelyek egyetlen adalékot adtak vissza, és azokra, amelyek több adalékot adtak vissza. Az így kapott adatok a következők voltak:

Egyetlen adalék (összesen 64 minta):

21 (13,0%) = benzoylecgonin
17 (10,5%) = Levamisol
10 (6,2%) = narkokain
7 (4,3%) = benzokain
6 (3,7%) = Fenacetin
1 (0,6%) = Paracetamol
1 (0,6%) = Metformin
1 (0,6%) = Lidokain

Többszörös adalékok (összesen 48 minta)

10 (6,2%) = Levamisol + benzoylecgonin
7 (4,3%) = Levamisol + narkokain
5 (3,1%) = Levamisol + benzoilekgonin + narkokain
4 (2,5%) = benzoylecgonin + norkokain
3 (1,9%) = Benzoylecgonin + Ecgonin-metilészter
2 (1,2%) = Benzokain + norkokain
2 (1,2%) = Fenacetin + Benzokain
2 (1,2%) = Fenacetin + narkokain
2 (1,2%) = Benzoilecgonin + narkokain + ecgonin-metilészter
1 (0,6%) = Levamisol + Fenacetin
1 (0,6%) = fenacetin + norkokain + benzokain
1 (0,6%) = Tropakokain + Norcokain + Benzoilecgonin + Ecgonin-metilészter
1 (0,6%) = Levamisol + Norcokain + Benzokain
1 (0,6%) = Levamisol + Norcocain + Benzoylecgonin + Tropacocain
1 (0,6%) = Benzokain + ecgonin-metilészter
1 (0,6%) = Fenacetin + ecgonin-metilészter + benzoilekgonin + koffein + benzokain
1 (0,6%) = Levamisol + Metformin + Norcocain + Benzoylecgonin
1 (0,6%) = Levamisol + Benzoylecgonin + Norcokain + Ecgonin-metilészter
1 (0,6%) = Benzoylecgonin + Prokain + Norcokain + Ecgonin-metilészter
1 (0,6%) = Levamisol + Benzoylecgonin + Fenacetin + Ecgonin-metilészter

Meg kell jegyezni, hogy ezek közül nem mindegyik tömegnövelő vagy vágóanyag: néhány egyszerűen lebomlásból vagy gyártási problémákból adódik. Valószínűleg nem a legjobb terminológia, ha adalékanyagként vagy adalékanyagként hivatkozunk rájuk.

Ami azonban nem lepett meg, hogy a levamisol ilyen magasan szerepelt (a fenti minták 28%-ában volt jelen); bár ez nem volt olyan magas, mint amitől tartottam. Széles körben ismert, hogy ezt parazita féregfertőzések kezelésére használják, és hogy nagyon rossz ötlet nagy mennyiségben szippantani. Meglepett a lidokain alacsony helyezése is, mivel arra számítottam, hogy ez lesz az elsődleges érzéstelenítő/hatóanyag. Talán megint látszik rajtam a korom, ami szintén arra késztet, hogy elgondolkodjam, mi történt a prokainnal.
.

Emlékeztető: a könyv PDF változatának ingyenes letöltése közvetlenül a Breaking Bad's Chemical Library-ból, innen:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...yd.onion/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
2 nappal ezelőtt beszélgettem egy sráccal avUK-ból a Reddit-en, aki egy drogtesztelő oldalra (ártalomcsökkentés, nem legális) linkelt. Mint olyan személy, aki rendszeresen átnézi a Drugs'Data.org-ot. Észrevettem néhány ugyanolyan dolgot, amiről itt beszélsz, de más kontextusban.
1 A levimisol sokkal gyakrabban használt hamisított az Egyesült Királyságban. 10 évvel ezelőtt ez nem volt így, de ma már igen.
2. THIS NEEDS EYES 👀 A norkokain sokkal gyakrabban szerepelt hamisított anyagként az uK oldalán. Ami azt illeti, nem vagyok benne biztos, hogy valaha is láttam már feltüntetve. Igen, ez a kokain metabolitja, de a CYP b450 metabolizálja, a MÉRBEN... Megnéztem a norkokain adatait, és amikor gyorsan kiszámoltam, az LD50 körülbelül 2,5 grammnak tűnt egy 100 kg-os személynél. Ez magas. MIÉRT VAN EZ AZ EURÓPAI KOKAINON, de sehol máshol nem?
3. A norcokain valószínűleg az a szemét, amit ott kész rocknak hívnak, és amire mindenki panaszkodik.
@DMTrott ezt valószínűleg tudod, de csak a biztonság kedvéért, a levamisol metabolitjai az aminorex és az amfetamin. Ez valószínűleg egy jelentős tényező a hamisítóanyagként való használatában.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Köszönjük! Valószínűleg igaza van.

Volt ott néhány meglepetés, amikor ezt csináltam. Bár szívesen látnék egy összehasonlítást a DrugsData.org mintáival, nem utolsósorban azért, hogy lássam, hogyan viszonyul a fentiek az amerikaiakhoz. Ha valaha is lesz időm, talán én magam is megcsinálom. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Átnézem a 110 legfrissebb kokaincímkével ellátott beadványt, és közzéteszem őket, úgysem csinálok semmit
 
Top