4-MMC (mefedron) szintézis DCM-ben

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
ehhez a szintézishez nincs szükség reflux kondenzátorra? Dcm 40 fokra (forráspont) hevítve néha robbanáshoz vezethet ilyen ideig ilyen hőmérsékleten hevítve egy zárt lombikban?
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
A nyomás felépülése, ha teljesen lezárja, azt javasolnám, hogy kissé nyitva legyen, hogy megakadályozza a nyomás felépülését, és hogy tartalmazza a füstöket / szagokat is, természetesen valamilyen elszívás ajánlott. Kényelmesen használok 38°C és 40°C közötti hőmérsékletet, amikor 4MMC szintézist végzek DCM használatával. Vagy csinálhatod 0°C-on 18-24 órán keresztül, a 24 óra előnyösebb lenne.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Helló srácok!
Én is inkább a DCM-ben lévő módszert részesítem előnyben.
Én 100g Bromketont 300ml DCM-ben kevertem össze és lassan hozzáadtam 200ml Methylamin 40%a.q. oldatot.

Most az lenne a kérdésem, hogy milyen hőmérsékleten és milyen időben lenne a legjobb.
Legutóbb 36-37 fokon tartottam a hőmérsékletet és a reakcióidő 3 óra volt.
De a termék extrém kék volt a sűrítés után.

Hogyan tudom a hőmérséklet és a főzési idő közötti kapcsolatot a legjobban megjavítani.
Kisebb hőmérséklet = hosszabb reakcióidő?

Melyik hőmérséklet nem működik.

Tud valaki segíteni és elmagyarázni a hőmérséklet és a főzési idő okait?

Köszönöm szépen.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Problémája van a bromketonnal, valószínűleg szennyezett. figyelnie kell az olvadáspontját, és meg kell próbálnia átkristályosítani a bromketont, vagy anilin homológok keverednek az mmc-vel.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Tapasztalatom szerint 40 (rm hőmérsékleten! Használjon üveghőmérőt, amely a keverékbe kerül) könnyen elvégezhető. A DCM nagyon vonakodónak tűnik, hogy ténylegesen forrni kezdjen (mintha valamiféle pufferzóna lenne). Ha növelem a hőmérsékletet, makacsul 40-nél marad.

Akárhogy is. Ez a viszonyítási idő/hőmérséklet dolog csak azoknak fontos, akik állandóan sietnek. Attól, hogy egy reakció bizonyos ideig tart, még nem kell szorosan stopperórázni. A termék nem megy el. A 35 éjszakán, 25 éjszakán, 40-en 2 óra múlva, 40-en 8 óra múlva . ugyanazt a teljesítményt kapod (ahol imho hosszabb = jobb).
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Afaik a metilamint négyszeres feleslegben adjuk hozzá (bolondbiztos). Ez a körülményektől függ. Magas hőmérséklet, gyors keverés, nyitott edény, biztosítja, hogy sok belőle elpárolog (amit nem akarunk).

Én nagyjából x 1,5

Ez valójában csak próbálkozás kérdése, és megtalálni az optimális változókat, ahogy megy . Túl sok az "egy méret illik mindenre".

Múlt szombaton csináltam 200g-os tételt 400ml etil-acetát és 400ml metilamin felhasználásával. Ez súlyosan meghiúsult (kétszer).

Ahogy írok, csinál egy másik 200g-os tétel (kép). 350ml metilamin, 500ml etil-acetát. Soha nem hibázik (legalábbis nálam).


Ha DCM-et használnék, akkor 600ml DCM-et veszek.
 

Attachments

  • lk58qCUFHf.jpg
    lk58qCUFHf.jpg
    391.2 KB · Views: 58

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
400g bromketon
1000ml DCM
800ml metilamin
39 Celsius
6 óra (véletlenül elaludtam)
Reggel hozzáadtam 1000ml vizet.

Cws7XTDVEa
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Most fejezte be a teljes száradásig való szárítást. 265,5 grammot kaptam. Lehetett volna magasabb is, ha tényleg nem felejtettem el 3-szor kimosni.


Lesz még veszteség kristályosodáskor is számolni, így végül kicsit alacsonyabb lesz a végeredmény.
 
Last edited:

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Most fejeztem be egy másik reakciót, 200g, 800ml DCM, 400ml metilamin. ~2,5 óra 40 Celsius fok.
Most a fagyasztóban, hogy előkészítsük a savanyítást. kíváncsi vagyok, hogy több és jobb lesz-e a hozam.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
Tegnap savasodott, fehér sárgás árnyalatú (krémszerű), 500ml-rel indult (freebase-in-solvent), amikor kivettem a fagyasztóból.
Savanyítva, sűrű lett, aceton kiöntésével sokkal nagyobb lett a térfogata , még mindig sűrű., így felküldtem 2000ml még mindig elég sűrű krémszerű anyagot, ami szépen néz ki.
Úgy döntöttem, hogy nem adok hozzá több acetont, mivel a mérsékelt vastagság sokkal tisztábban tartja a vákuumdesztillátort.

Ma reggel kivettem a fagyasztóból. Még mindig ugyanaz a gyönyörű törtfehér szín. Átvittem a vákuumdesztillátoron, nem volt szükség acetonra, kivéve a maradékok leöblítéséhez.
Ugyanazt az edényt használtam, mint a (400g pár reakcióval fentebb), a szárításhoz.
Szemmel nem látom pontosan, de úgy néz ki majdnem (mínusz egy kicsit) annyi. majd beszámolok ha megszáradt.
 
Last edited:

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
265,5.
A reakció, amit nem sokkal később csináltam, egy 200g-ból volt, de 800 dcm-t használtam. Ez 165g-ot eredményezett. Tehát ez körülbelül 75 százalék (ha figyelembe vesszük a kristályosítás során fellépő néhány veszteséget). Sokkal jobb, mint az, ahol túl kevés DCM-et használtam.

Tehát a 6 órás reakciót be kell ismernem, hogy nem működött olyan jól (a jövőbeli olvasók számára).
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Hé, hogyan tudom feloldani a metilamin HCl-t, hogy metilamin 40%-os aq-t kapjak?
Tudom, hogy létre kell hoznom egy bázist (nátrium-hidroxid 25%), és miután hozzáadtam a metilaminhoz, de nem tudom az arányokat.
Valaki tud nekem segíteni ?
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
68
Reaction score
37
Points
18
A Laboratóriumi GYIK-ben egy egész szál foglalkozik a mólarányokkal stb.
 

spongebomb

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Egy kérdés, nem találok választ eddig.
Ha a temperatur olyan kritikus, miért nem hűtik az rmx egész idő alatt ?
Talán nem több, mint 25°C? Remélem, nem túl buta a kérdés
 

Joker1944

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 7, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Cikke nagyon értékes, köszönöm.
Hogyan készítette a 40%-os metilamin oldatot?
Van metilamin hci-m, és 40%-os oldatot szeretnék készíteni.
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Bázist kell létrehoznia NaOH-oldattal
Sok szál van róla
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Meph a DCM-ben
 

Attachments

  • 5WJN0nE4Df.jpg
    5WJN0nE4Df.jpg
    3.4 MB · Views: 60

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Szerintem 300ml DCM bőven elég ehhez a BK4 mennyiséghez, az 500ml véleményem szerint túl sok, és helyette pénzt takaríthatna meg.

Kíváncsiságból mennyi ideig tart a kristályosításod?

Remélem jól vagy.
 

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Nekem 1 napba telt
 
View previous replies…

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Szépen néznek ki.

Tehát az egész oldat, amely az oldott anyagot és az Ön által választott oldószert/oldószereket tartalmazta, 1 nap alatt teljesen kikristályosodott, vagy ezeket a kristályokat kivették, mielőtt a teljes kristályosítás befejeződött volna?

Mi is körülbelül egy napot veszünk igénybe, de ezt 36 órára növeltük, és jelenleg körülbelül 600 g kristályokat kapunk egy 1000 g BK4 szintézisből, lehet, hogy van egy módszerem, amellyel ezt még tovább növelhetem, de ez nem tesztelt, így nem tudom megerősíteni.

Nagyon tiszta, szép munka volt, haver.
 

Albert13

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
May 15, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
A hűtőszekrényben történő kristályosodásra gondol?
 
Top