Σύνθεση μεφεδρόνης (4-MMC) σε διαλύτη NMP. Μεγάλης κλίμακας.

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Κάναμε ήδη μια επιτυχημένη σύνθεση του 3cmc. Η βοήθεια εκτιμήθηκε ιδιαίτερα.
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Τα συγχαρητήριά μου, φίλε! Είσαι ο καλύτερος! Μετά από μια τόσο μεγάλη επιτυχία στην υποταγή ουσιών, θα μπορούσατε να μοιραστείτε με τους θαυμαστές σας τη μοναδική σας εμπειρία από αυτή τη σύνθεση; γιατί προσπαθώ εδώ και περίπου ένα μήνα να έχω ένα πενιχρό αλλά επιτυχημένο αποτέλεσμα στη σύνθεση 3cmc, αλλά μέχρι στιγμής είχα μόνο φιάσκο. Έχω ήδη δοκιμάσει 5 διαφορετικούς διαλύτες, προσωπικά στέγνωσα την ακετόνη με απόσταξη και με άνυδρο θειικό μαγνήσιο, αλλά μετά από οξίνιση και καθημερινή έκθεση του γυαλιού 🥛με το προϊόν στους🌡️ -20⁰C, δεν υπήρξε ούτε ίχνος κρυστάλλωσης. Πείτε μου τον αριθμό CAS της αρχικής ουσίας στην αρχή, παρακαλώ.
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
το χλωριούχο μεθυλένιο είναι καλύτερο κατά τη γνώμη μου στα 4mmc αλήθεια 2h 40 ° αλλά με 40 ° taulen είναι πολύ μικρό η θερμοκρασία πρέπει να είναι υψηλότερη από 50%, δηλαδή 100g bk4 50g 4mmc + πολλές προσμίξεις γιατί δεν καθαρίζεις καθόλου το λάδι βλέπω μετά την κρυστάλλωση θα έχεις κάπου 40g ίσως και λιγότερη απόδοση Έχω πάρει 70% και 80% απόδοση στο χλωριούχο μεθυλένιο
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
τον σεβασμό μου! θα μπορούσατε να μοιραστείτε τη μοναδική εμπειρία σας για την επίτευξη απόδοσης 70% στη σύνθεση του 4mmc σε DCM; Αυτό είναι ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον αποτέλεσμα, τουλάχιστον για μένα. Θα σας είμαι πολύ ευγνώμων για τη διαφώτιση.
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Με το 3 cmc θα διασκεδάσετε περισσότερο
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας, φίλε. Το 3cmc μου θύμισε κατά κάποιο τρόπο το a-pvp όσον αφορά τη μέθοδο απομόνωσης και κρυστάλλωσης. Λόγω του νερού στο οποίο διαλύεται το χλωριούχο υδρογόνο, δεν κρυσταλλώνονται αμέσως από τον διαλύτη, αλλά κατακάθονται στον πυθμένα με τη μορφή ελαιώδους υγρού. το a-pvp είναι κόκκινο και το 3cmc είναι ριζικά μαύρο. Επομένως, είναι απαραίτητο να μεταγγιστεί προσεκτικά το ανώτερο στρώμα του διαλύτη και στη συνέχεια να ξεπλυθεί αυτό το παχύρρευστο υγρό με αρκετή ποσότητα ακετόνης, και σχεδόν αμέσως οι ουσίες κατακρημνίζονται. απομένει μόνο το φιλτράρισμα και η ανακρυστάλλωση.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Κοίταξα, δεν υπήρχε καμία σύνθεση με υπερμαγγανικό και οξικό οξύ.
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Φίλε, σε ενδιαφέρει η παλιά μέθοδος παρασκευής Jeff από εφεδρίνη ή ψευδοεφεδρίνη με οξείδωση με υπερμαγγανικό κάλιο σε όξινο περιβάλλον, σωστά; Είναι πολύ απλό. αλλά δεν θα ήταν καλύτερα να την αναγάγεις με ιώδιο υδρογόνο παρουσία κόκκινου φωσφόρου σε μεθαμφεταμίνη; πρώτον, θα φτιαχτείς για περισσότερο χρόνο και δεύτερον, αυτή η μέθοδος είναι λιγότερο επιβλαβής για την υγεία. Αν εξακολουθείτε να είστε περίεργοι γι' αυτό, τότε γράψτε μου εδώ σε τηλεγράφημα: @placeres_prohibidos. Θα σας βοηθήσω να λύσετε αυτά τα προβλήματα.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Η αναλογία κετόν προς μεθύλιο είναι λανθασμένη. Θα έπρεπε να είναι 1:2 ή μια μικρή περίσσεια μεθυλαμίνης. Χρησιμοποιήσατε 1:1,6. Ελπίζω αυτό να βοήθησε στην ερώτησή σας. Ίσως έχετε επίσης λάθη στη σύνθεση, αλλά δεν ήμουν εκεί, οπότε δεν ξέρω.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
αλλά ακολουθώ σύμφωνα με το εγχειρίδιο που γράφτηκε. εντάξει θα προσπαθήσω να αυξήσω την ποσότητα μεθυλίου και να δω πώς είναι η απόδοση. ακολούθησα ακριβώς τα βήματα στο βίντεο.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Έχω μια ερώτηση, είναι το τολουόλιο καλύτερο υποκατάστατο του βενζολίου από το ΕΑ, λαμβάνοντας υπόψη ότι το τολουόλιο είναι πολύ πιο παρόμοιο με το βενζόλιο;
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
όχι, όχι αν επιθυμείτε να αποκτήσετε μια σύγχυση ουράνιου τόξου που γίνεται πιο απογοητευτική με κάθε αλλαγή χρώματος
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
κάναμε νέα 4mmc χάρη bb φόρουμ μορφή βοήθειας
 

Attachments

  • KsDaJxUP0H.jpg
    KsDaJxUP0H.jpg
    6.5 MB · Views: 596

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Κρίνοντας από αυτή τη φωτογραφία, φίλε, σίγουρα έχεις ταλέντο στη χημεία. Παρακαλώ δεχτείτε τα ειλικρινή μου συγχαρητήρια. Είσαι ο καλύτερος Bro ✊😉 και εδώ είναι η πρώτη μου διασταύρωση μεφεδρόνης. Μόνο που για κάποιο λόγο, το chrome δεν μου επιτρέπει να εισάγω μια εικόνα ... λυπηρό.🥺
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Χαιρετισμός στον κύριο William! Πραγματοποίησα τη σύνθεση του 3cmc από το 2Br-3Clpropiophenon CAS 34911-51-8 σύμφωνα με αυτό το εγχειρίδιο με τη μόνη διαφορά ότι χρησιμοποίησα DMSO αντί για NMP, αλλά το αποτέλεσμα εξακολουθεί να μην είναι ικανοποιητικό. Ένα ποτήρι με μείγμα όλων των συστατικών που αναφέρονται στο εγχειρίδιο, μετά από οξίνιση σε pH=6, βρίσκεται στην κατάψυξη για αρκετές ώρες σε θερμοκρασία -20⁰C και δεν παρατηρούνται καν σημάδια κρυστάλλωσης. Μόνο στον πυθμένα του ποτηριού συγκεντρώνεται σιγά-σιγά μια ριζική μαύρη ουσία, η σύσταση της οποίας μοιάζει πολύ με το χρησιμοποιημένο λάδι αυτοκινήτου. Έχω μια ερώτηση προς όλους τους έμπειρους χρήστες αυτής της διαδικτυακής πηγής και ιδίως προς τους ειδικούς: Ποιος θα μπορούσε να είναι ο λόγος της αποτυχίας μου, αν η σύνθεση του 4MMC από το BK-4 σε απλό DCM ήταν επιτυχής και η απόδοση ήταν περίπου 50%; Θα ήμουν ευγνώμων για κάθε λογική και εποικοδομητική εξήγηση.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
επειδή χρειάζομαι 2 διαλύματα και δεν το θερμαίνω. :p
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Με συγχωρείτε, κύριε. Σας παρεξήγησα: "Χρειάζεστε δύο διαλύτες;" και "Δεν τους θερμαίνω;"... Δεν έχω τίποτα εναντίον αυτού, αλλά σας παρακαλώ να εξηγήσετε γιατί ειπώθηκε: για τη σύνθεση του 3cmc με την τεχνολογία σύνθεσης 4mmc, όπως παρουσιάστηκε από τον Sir William, ή πρόκειται για την προσωπική σας, επιτυχημένη εμπειρία στην απόκτηση 3cmc; το γεγονός είναι ότι η μητρική μου γλώσσα δεν είναι τα αγγλικά και εξακολουθώ να χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες τρίτων μεταφραστών στην επικοινωνία με ξένους, οπότε είναι πολύ πιθανό να σας παρεξήγησα. Μην το πάρετε για θράσος, το αίτημά μου να εξηγήσετε την παρατήρησή σας στην ανάρτησή μου. Θα σας είμαι ειλικρινά ευγνώμων!
 

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
ποια είναι η απόδοση της μεφεδρόνης σε γραμμάρια με αυτή τη διαδικασία, χρησιμοποιώντας τις ποσότητες όπως αναφέρθηκε.
  • 2-Bromo-4'-methylpropiophenone (cas 1451-82-7) - 5 kg,
  • n-μεθυλ-2-πυρρολιδόνη (NMP, cas 872-50-4) - 20 L,
  • Μεθυλική αμίνη 40% υδατικό διάλυμα (cas 74-89-5) - 8 L,
  • Βενζόλιο - 20 L,
  • Ακετόνη - 30 L,
  • Διάλυμα υδροχλωρικού οξέος (HCl 36%) ~ 1,5 L,
  • Αποσταγμένο νερό - 20 L,
  • Θειικό μαγνήσιο (MgSO4),
 
View previous replies…

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Εάν κάνατε καλά 50%-60% - 20% όταν κάνατε κρύσταλλο
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
και γιατί θέλετε να χρησιμοποιήσετε βενζόλιο αν χρησιμοποιείτε nmp; XD
 

Newbee

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Αποφύγετε το βενζόλιο, χρησιμοποιήστε αντ' αυτού το dcm.
 
View previous replies…

Newbee

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Διαβάστε την ενότητα αντιδραστήρια για την αναφερόμενη σύνθεση.
Αντιδραστήρια:

  • 2-Bromo-4'-methylpropiophenone (cas 1451-82-7) - 5 kg,
  • n-μεθυλ-2-πυρρολιδόνη (NMP, cas 872-50-4) - 20 L,
  • Μεθυλική αμίνη 40% aq. διάλυμα (cas 74-89-5) - 8 L,
  • Βενζόλιο - 20 L,
  • Ακετόνη - 30 L,
  • Διάλυμα υδροχλωρικού οξέος (HCl 36%) ~ 1,5 L,
  • Αποσταγμένο νερό - 20 L,
  • Θειικό μαγνήσιο (MgSO4),
 
Top