Η λιωμένη μεθαμφεταμίνη γίνεται μπλε

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Τι είδους χάπια χρησιμοποιείτε;
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Χρησιμοποίησα διαφορετικούς τύπους και όλα έγιναν μπλε στο γυαλί Νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος με την αντίδραση ή τον καθαρισμό
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Γεια σας, κύριε, ξέρετε πώς να αφαιρέσετε τη μηλική χλωροφαιναραμίνη από τα χάπια υδροχλωρικής ψευδοεφεδρίνης; Είναι πάντα τόσο διαλυτή στον ίδιο διαλύτη όσο και η ψευδοεφεδρίνη.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Σύμφωνα με μια αναζήτηση στον πιο εξαντλητικό πίνακα μηνυμάτων Meth Making στην ιστορία (, το αρχείο της Κυψέλης) το "Smurf dope" είναι το αποτέλεσμα των αναστολέων ισταμίνης: Loperamide, Chorphenimin, και loratadine Δεν απομακρύνεται από τα χάπια psuedoephedrine ( ενδεχομένως ακόμη και ολόκληρο χάπι shake and bake) και η χρήση σιδήρου ή χαλκού μπορεί να προκαλέσει πρασινωπή απόχρωση 🧑‍🔬
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Πώς μπορώ να καθαρίσω τα χάπια από αυτό;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Συνήθως αρχίζω να πληκτρολογώ και ακριβώς πριν πατήσω return κάνω έρευνα 3 λεπτών και η έρευνα έλεγε ότι τα πράγματα δεν βγαίνουν εύκολα, πράγμα που ήταν λογικό, γιατί αν ήταν έτσι δεν θα ήταν εκεί μέσα
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Στην κυψέλη λένε ότι το τετραχλωροαιθυλένιο είναι το σωστό υλικό
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Στην κυψέλη λένε ότι το τετραχλωροαιθυλένιο είναι το σωστό υλικό
 

DirkDiggler

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 5, 2024
Messages
22
Reaction score
10
Points
3
Κάνω έρευνα από τότε που ξεκίνησα αυτό το μάθημα...
Αλλά δεν έχεις λιγότερη δραστικότητα στο προϊόν σου....απλά η γεύση του είναι λίγο πιο άσχημη...οπότε είναι ένα είδος "first world problem" χαχα
Ευχαριστώ για την πληροφορία ... θα επικεντρώσω την έρευνά μου σε αυτό το τετραχλωροαιθυλένιο....
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Γεια σας, κύριε, έχω το ίδιο πρόβλημα με εσάς. Πώς το λύσατε;
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Γεια σου, αδελφέ. Αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα με εσένα. Η μεθαμφεταμίνη αφήνει πάντα κάτι μπλε/πράσινο μετά το ζεμάτισμα, και το ζεμάτισμα της μεθαμφεταμίνης μυρίζει σαν καμένο λάστιχο. Χρησιμοποίησα τη μέθοδο ιωδίου-υποφωσφορικού οξέος, δεν πρόσθεσα κόκκινο φώσφορο και ο χρόνος αντίδρασης ήταν 8-10 ώρες.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Έλα να το σκεφτείς μετά από σύσκεψη με μερικούς παλιούς φίλους αυτό θα συνέβαινε μόνο όταν θα παίρναμε ένα σύμπλεγμα γαμώτο ένα διαφορετικό χάπια παρατεταμένης απελευθέρωσης οτιδήποτε με το φτερό σε αυτό μερικές φορές πράγματα τύπου Claritin Red hots generic πολλά πράγματα σκατά από το εξωτερικό δεν είχαμε ιδέα τι ήταν αλλά κάπου εκεί μέσα ήταν το πιο σκούρο μπλε που έχω δει ποτέ στη ζωή μου αυτό το είδος ξέχασε ένα θέμα μάρκετινγκ AKA Smurf αλλά τα τελευταία χτυπήματα είχαν γεύση σαν καμένα λάστιχα οπότε σας ευχαριστώ για την έρευνα όλων σας δεν έχω σκεφτεί αυτό το πρόβλημα εδώ και πολλά χρόνια αισθάνομαι ότι πλησιάζουμε σε μια λύση
 

litioned

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 4, 2023
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
ivbeen αντιμετωπίζει πάρα πολλές φορές που καπνίζω και δεν είναι νόστιμο και μάλιστα δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε
Ίσως κάψουλα και να το φάω δεν το δοκίμασα
Οπωσδήποτε πρέπει να προσπαθήσω να καπνίσω eph μετά το εκχύλισμα αν πάει blu
Τότε μπορείτε να δοκιμάσετε να αφαιρέσετε και να ελέγξετε γρήγορα και μετά να αφαιρέσετε μετά την αντίδραση.
δώστε πληροφορίες αν έχετε αφαιρέσει thx
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Boom! Σας βρήκαμε αδερφέ μερικά καθαριστικά ηλεκτρονικών και χλωριωμένα καθαριστικά φρένων. Πάντα άκουγα για το καθαριστικό φρένων, αλλά δεν ήξερα για ποιο λόγο το χρησιμοποιούσαν. Πηγή: https://www.whatsinproducts.com/chemicals/view/1/177/000127-18-4
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Θυμάμαι πραγματικά όλοι μιλούν για 1,1,1 μπορεί πραγματικά να δει τη χρήση τον εαυτό μου και είχα την να υγρό φρένων και να μιλήσω στον εαυτό μου γαμώτο αυτό είναι το τοξικό κώλο σκατά
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Είμαι καθυστερημένος που μιλάτε για το brake cleane
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Κι εγώ είμαι καθυστερημένος, αλλά ναι, το καθαριστικό φρένων...
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Έχω μεγάλη εμπειρία σε αυτό το θέμα. Το έκανα επίτηδες όταν ήμουν νέος και χαζός. Το μπλε (μερικές φορές φωτεινό πράσινο) ράγισμα οφείλεται στις ισταμίνες που έλκονται με την εφεδρίνη όταν τραβάτε με νερό τα χάπια. Το Actifed (και τα γενόσημα) έχει μπλε χρώμα. Histatabs (και γενόσημα) crackback πράσινο. Μπορείτε να το αποφύγετε αυτό τραβώντας την εφεδρίνη σας σε τουλένιο (ή άλλο) και εξαερώνοντάς το.

Πίσω στην ημέρα που όλοι έβγαζαν τα χάπια με αέριο, οπότε πάντα έβγαζα με νερό την εφεδρίνη μου για να ξεχωρίζουν τα πράγματά μου. Τότε έμαθα για το όλο μειονέκτημα της "υπογραφής".
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Γεια σας, υπάρχουν πολλά πληρωτικά για τα χάπια τώρα. Μερικά από αυτά είναι πολύ δύσκολο να διαχωριστούν. Το μηλεϊκό οξύ είναι η ίδια ουσία με την εφεδρίνη. Πώς διαχωρίζονται;
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Οπότε δεν ήμουν τόσο μακριά και ναι τα μειονεκτήματα ενός προϊόντος με υπογραφή ήταν ένα πρόβλημα ευχαριστώ για την εισροή ήμουν από την εποχή που μόνο ένα νερό τραβούσε αυτές οι μέρες έχουν σίγουρα τελειώσει
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Προσωπικά μου άρεσε το μπλε ή το καλύτερο μερικές φορές ήταν τόσο μπλε που φαινόταν μαύρο και για να δω αυτό το θολό σύννεφο μπλε στέλεχος ήταν αρκετά η συζήτηση του τρέιλερ ναι συγκεκριμένη γεύση δεν ήταν κακή αλλά πάντα είχα υποψίες είτε για θερμότητα είτε για κάποιο είδος αντίδρασης ισταμίνης είτε έτσι είτε αλλιώς αυτό μου φέρνει πραγματικά πίσω τη δεκαετία του 90 ευχαριστώ για την ιστορία σου
 

Elsie

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 14, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Το 2010 στον Καναδά κυκλοφορούσε πολύ μεθαμφεταμίνη που γινόταν μπλε όταν έλιωνε. Δεν ήταν τόσο έντονο όσο η εικόνα πιο πάνω στο νήμα, ήταν περισσότερο ένα καθαρό μπλε του πάγου. Προφανώς το χρώμα οφειλόταν σε κάποιο νέο συστατικό που άρχισαν να προσθέτουν στα δισκία ψευδοεφεδρίνης μάρκας Reactine. Ήταν εντάξει ναρκωτικά, πάντως.
Στην περίπτωσή σου μοιάζει με μόλυνση από μέταλλο, κάτι που έχω ξαναδεί, αλλά όχι μόνο όταν λιώνει. Ήρθε σε επαφή με μεταλλικά εργαλεία σε κάποιο σημείο;
Θα μπορούσε επίσης να είναι ένας αναστολέας που υπήρχε στα χάπια με σκοπό να σου χαλάσει το μαγείρεμα.

Αποστάξατε το λάδι; Αν το κάνατε, πιθανόν να μην είχατε αυτό το πρόβλημα. Θα πρέπει να το μετατρέψετε ξανά σε ελεύθερη βάση και να το αποστάξετε. Διορθώνει τα πάντα.
 
Top