Něco o vašem kokainu

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Zhruba před rokem, když jsem dokončoval část o kokainu v Bibli pro uživatele drog, jsem se rozhodl zařadit krátkou analýzu trhu ve Velké Británii s ohledem na skutečný obsah, jak byl předložen jedné známé laboratoři. Ačkoli to představuje situaci pouze na jednom místě v jednom časovém okamžiku, myslel jsem si, že by to mohlo být zajímavé.
.
.
NĚCO O VAŠEM KOKAINU
Jednoho deštivého odpoledne jsem se začal zabývat obsahem vzorků kokainu předložených známé britské laboratoři. Předmětem zájmu byla otázka, čím se kokain běžně sype nebo řeže (nepočítaje v to ostatní běžné drogy).

Od září 2020 do dubna 2021 bylo jako kokain předloženo 162 vzorků. Z nich 50 (31 %) bylo uvedeno výhradně jako kokain, bez jiného zaznamenaného obsahu. Zbytek jsem rozdělil do dvou souborů: na ty, u nichž se vrátil jeden přídavek, a na ty, u nichž se vrátilo více přídavků. Výsledné údaje byly následující:

Jediný přídavek (celkem 64 vzorků):

21 (13,0 %) = benzoylekgonin
17 (10,5 %) = levamisol
10 (6,2 %) = norkokain
7 (4,3 %) = benzokain
6 (3,7 %) = fenacetin
1 (0,6 %) = paracetamol
1 (0,6 %) = metformin
1 (0,6 %) = lidokain

Vícenásobné přídavky (celkem 48 vzorků)

10 (6,2 %) = levamisol + benzoylekgonin
7 (4,3 %) = levamizol + norkokain
5 (3,1 %) = levamizol + benzoylekgonin + norkokain
4 (2,5 %) = benzoylekgonin + norkokain
3 (1,9 %) = Benzoylecgonine + Ecgonine methyl ester
2 (1,2 %) = benzokain + norkokain
2 (1,2 %) = fenacetin + benzokain
2 (1,2 %) = fenacetin + norkokain
2 (1,2 %) = benzoylekgonin + norkokain + methylester ekgoninu
1 (0,6 %) = levamisol + fenacetin
1 (0,6 %) = fenacetin + norkokain + benzokain
1 (0,6 %) = tropakokain + norkokain + benzoylekgonin + methylester ekgoninu
1 (0,6 %) = levamizol + norkokain + benzokain
1 (0,6 %) = levamizol + norkokain + benzoylekgonin + tropakokain
1 (0,6 %) = benzokain + methylester ekgoninu
1 (0,6 %) = fenacetin + methylester ekgoninu + benzoylekgonin + kofein + benzokain
1 (0,6 %) = levamizol + metformin + norkokain + benzoylekgonin
1 (0,6 %) = levamizol + benzoylekgonin + norkokain + methylester ekgoninu
1 (0,6 %) = benzoylekgonin + prokain + norkokain + methylester ekgoninu
1 (0,6 %) = levamizol + benzoylekgonin + fenacetin + methylester ekgoninu

Je třeba poznamenat, že ne všechny tyto látky jsou objemové nebo řezné: některé z nich jsou jednoduše důsledkem degradace nebo výrobních problémů. Označovat je jako přísady nebo aditiva není pravděpodobně nejlepší terminologie.

Nepřekvapilo mě však, že levamisol se umístil tak vysoko (byl přítomen ve 28 % výše uvedených vzorků); i když to nebylo tak vysoko, jak jsem se obával. Je všeobecně známo, že se používá k léčbě parazitických červů a že je velmi špatný nápad šňupat velké objemy. Překvapilo mě také nízké umístění lidokainu, protože jsem očekával, že bude hlavním anestetikem/činidlem. Možná se opět projevuje můj věk, což mě také vede k zamyšlení, co se stalo s prokainem.
.

Připomínám: Kopii knihy ve formátu PDF si můžete zdarma stáhnout přímo z chemické knihovny Breaking Bad zde:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...yd.onion/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Před dvěma dny jsem se na Redditu bavil s jedním klukem z thevUK, který mě odkázal na stránku s testováním drog (harm reduction, nikoliv legální). Jako člověk, který pravidelně prochází stránky Drugs'Data.org. Všiml jsem si některých stejných věcí, o kterých zde mluvíte, ale v jiném kontextu.
1 Levimisol se ve Velké Británii mnohem častěji používá jako aditivum. Před 10 lety tomu tak nebylo, ale dnes už ano.
2. TO POTŘEBUJE OČI 👀 Norkokain byl na stránkách v uK mnohem častěji uváděn jako adulterant. Ve skutečnosti si nejsem jistý, jestli jsem ho někdy viděl uvedený. Ano, je to metabolit kokainu, ale metabolizuje se pomocí CYP b450, ve vašich játrech... Díval jsem se na údaje o norkokainu a když jsem si to rychle spočítal, LD50 se zdála být asi 2,5 gramu u 100kg člověka. To je hodně. PROČ JE TO V EVROPSKÉM KOKAINU, ale nikde jinde ne?
3. Norkokain je pravděpodobně ten odpad, kterému tam říkají ready-rock a na který si všichni stěžují.
@DMTrott to asi víš, ale pro jistotu: levamisol je metabolit aminorexu a amfetaminu. To je pravděpodobně pozoruhodný faktor při jeho používání jako falzifikátu.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Děkujeme. Pravděpodobně máte pravdu.

Když jsem to dělal, bylo tam několik překvapení. Rád bych ale viděl srovnání se vzorky na DrugsData.org, abych viděl i to, jak se výše uvedené srovnává s americkými. Pokud si někdy najdu čas, možná to udělám sám. :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Projdu 110 nejnovějších podání s označením kokain a zveřejním je, stejně nic nedělám
 
Top