Question Mohu to použít pro acetylaci?

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Dobrý den, přátelé,

Potřebuji acetylační činidlo, přesněji anhydrid kyseliny octové (nechci si zahrávat se zbytečně toxickými látkami, jako je acetylchlorid).
Každopádně jsem při hledání našel tento produkt (a pouze tento produkt):

CwN937DJhU

(V názvu je německy napsáno "kyselina octová 100%" ).

Je to totéž jako AA? U nás je to regulovaná látka, ale jen ve velkorysém množství od 100 l výše. Přesto se zdá, že je poměrně obtížné nějakou u nás sehnat. Dokonce i ledovou kyselinu octovou je docela vzácné legálně získat. 🤔

Zkrátka a dobře: Je tento produkt anhydrid kyseliny octové použitelný pro acetylaci?

Také: Je bezpečné si to objednat, nebo se tím každý kupující okamžitě dostane na nějaký seznam nejhledanějších osob, jako je třeba medový hrnec ? 🥴 Měl bych před koupí tohoto produktu přijmout nějaká složitá a zvláštní opatření?

Předem děkuji! 😊
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Nejedná se o anhydrid kyseliny octové. Jedná se o acidoctovou kyselinu. Různé chemické látky. Pokud máte pochybnosti, můžete zkontrolovat číslo CAS sloučenin, protože to zcela rozklíčuje názvy. Pokud mají stejné číslo CAS, jedná se o stejnou sloučeninu.

Co chcete acetylovat? Někdy lze použít GAA. Pokud je to morfin, bylo by možné jej použít při přidání kyseliny sírové jako katalyzátoru, ale tato cesta není v literatuře příliš dobře popsána.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Dobrý den a děkuji za odpověď! Tak to je smutné. Domníval jsem se, že to musí být anhydrid, protože je 100% čistý, ale zdá se, že to byla chyba v mém uvažování. Myslel jsem, že 99 % = GAA, 100 % = AA?

Ano, chtěl jsem acetylovat morfin (extrakt morfinové báze, abych byl úplně přesný). Děkuji za tip! Mohu sehnat nějaký GAA, jen netuším, jak je to s tou kyselinou sírovou? Vypadá to, že by to chtělo někoho na experimentování, jestli to není dobře zdokumentované ;-).

Edit: Můj průzkum zřejmě ukázal, že ta 100% kyselina octová je ve skutečnosti GAA. Takže ji tak jako tak koupím a budu se poohlížet po použitelném katalyzátoru pro reakci. 👍🏻
 
Last edited:
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Jak říká @archae saide, jedná se o různé látky. AA je zkratka pro acetanhydrid. GAA je ledová kyselina octová (99% kyselina octová).
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Zdravím a děkuji za upřesnění! Takže to v podstatě znamená, že musím použít to, co zde mohu získat, a (to byl můj původní plán) jít na syntézu 6-MAM s ledovou kyselinou octovou.

Co se týče katalyzátoru: Nevíte, jestli by se dal použít nějaký alternativní katalyzátor místo kyseliny sírové (možná HCl 37%?) Jediný způsob, jak ji získat volně prodejnou, je kyselina z baterií, a z té bych neměl dobrý pocit, kdybych ji použil na něco, co je určeno k lidské spotřebě. A kupovat ji ve velkém z Číny mi taky nepřijde jako dobré řešení, protože bych potřeboval jen pár ml :-/.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pokud je mi známo, 3-MAM lze získat z morfinu. Z heroinu lze získat 6-MAM. O alternativních způsobech jsem žádné informace nenašel. Domnívám se, že při této syntéze nelze použít HCl jako katalyzátor.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Acetylací s kyselinou octovou vzniká tzv. dehtový heroin. Anhydrid kyseliny octové se snadno vyrobí z acetylchloridu, jde jen o přidání chloridu ke GAA a destilaci IIRC, podrobnější informace najdete na chemické wiki sciencemadness.org, kde jsou odkazy na související vlákna.
Acetylchlorid z Polska, myslím, že ta místa znáte. Mohl by fungovat i benzoylchlorid, ten je k dostání v Nizozemsku. Obchod by měl být známý.

H2SO4 lze v tomto druhu reakcí nahradit kyselinou metafosforečnou, která se dá koupit nebo se vyrábí zahříváním H3PO4 na teplotu asi 150 °C po delší dobu, dokud nezůstane jen krystalická hmota, která se skládá, pokud se čekalo dostatečně dlouho, převážně z kyseliny metafosforečné. Funguje velmi dobře a čistě jako katalyzátor, ale trvá dlouho, než vykoná svou práci, několik dní.
Dalšími katalyzátory mohou být kyselina tosová (bezvodá) nebo kyselina triflová.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Děkujeme za odpověď!

Při hledání dalších informací o této reakci jsem na jiném fóru našel několik zpráv o lidech, kteří úspěšně použili ledovou kyselinu octovou s octanem natriovým jako katalyzátorem k vytvoření 6-MAM z morfinu. Chci experimentálně vyzkoušet tuto cestu, ale zajímalo by mě a snažím se zjistit, kolik octanu natria by bylo potřeba a jak by se mělo postupovat při odstraňování katalyzátoru z konečného produktu. Lidé tam říkali, že se dá stochiometricky vypočítat, kolik je potřeba Natrium acetátu, ale musím se přiznat, že nevím, kde o tom začít.
Omlouvám se za tolik nováčkovských dotazů, doufám, že vám už nelezu na nervy a že mi někdo poradí. 😊
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ušetřili byste si mnoho (opravdu mnoho) starostí a bolestí, kdybyste se soustředili na shánění anhydridu kyseliny octové nebo chemikálií potřebných k jeho výrobě. Je to způsobeno prostým faktem, že anhydrid kyseliny octové je reaktant, který vám umožní bez vážnějších zkušeností s chemií vyrobit Heroin z Morfinu.

Za více než 20 let, kdy jsem se věnoval drogové chemii, jsem se změnil z člověka, který trpěl bludy, že by všechno mělo být bez předpisu, na někoho, kdo raději věnuje více času shánění kvalitních prekurzorů a chemikálií, protože i s těmi, které jsou po ruce, a se slušnou znalostí chemie a dobrou laboratorní praxí to častěji stále není tak snadné, jak to vypadá.
 
Top