Синтез на мефедрон (4-MMC) в разтворител NMP. В голям мащаб.

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Каква е ефективността при тази рецепта?
 

phantomwriter

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Може ли ацетонът да бъде заменен с IPA?
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Какво оборудване се използва за широкомащабно производство? в момента използвам стъклени колби от 1000 ml за малки количества, всичко метално реагира с разтвора, мислех да използвам керамичен съд за бавно готвене с обем 6,5 литра, механична бъркалка и термостат за контрол на температурата, който се включва в контакта, за да контролира температурата.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Да, но в малки количества. В противен случай ще се наложи да изпарявате алкохол.
Големи стъклени реактори или оборудвани пластмасови варели
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Бихте ли обяснили това нещо с оборудваните пластмасови варели?
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Може ли някой да препоръча доставчик на NMP за Обединеното кралство?
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
може ли да се рециклира nmp?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
След подкиселяване имам вода как трябва да кристализирам това ?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Здравейте. Имам 100 л течност 2бром3хлор.. , тулен , и да заменя дмсо сулфолан. Опитвам се да започна да правя 3cmc.


Когато правя 3cmc, всички стъпки са едни и същи? Във форума пишат, че да, но аз предпочитам да попитам. Досега съм направил 4cmc без да имам слюноотделяне. Смесих 2ч при 40 градуса 2б4мет с метиламин и тулен. Накрая залях с вода с киселина, отделих слоевете и суших около седмица и промих с ацетон и имах 50% ефективност на 4mmc прах. Сега бих искал да опитам вашата рецепта.

И още един въпрос. Веднъж един продавач вместо тулен ми продаде дихлорметан. Въпреки това, слоят мефедрон не излиза отгоре на това. Полезен ли е дихлорометанът за нещо? Съжалявам за английския си, лош е.
 
Last edited:

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
метилен хлорид е по-добър според мен при 4mmc вярно 2h 40° но с 40° таулен е твърде малък температурата трябва да е по-висока от 50% т.е. 100g bk4 50g 4mmc + много примеси защото не почистваш маслото изобщо виждам че след кристализацията ще имаш някъде 40g може би по-малка ефективност аз получих 70% и 80% добив на метилен хлорид
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Моите уважения! бихте ли споделили уникалния си опит за получаване на 70% добив при синтеза на 4mmc в DCM? Това е изключително интересен резултат, поне за мен. Ще ви бъда много благодарен за просвещението.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Вие сте прави. След кристализацията ми останаха 40%. А когато веднъж се опитах да посоля разтвора със сода каустик, ми останаха 23% ефективност.
Що се отнася до хлорометана, при 40 °С се отделиха два слоя с разбъркване в продължение на два часа. След 10 минути обаче цветът беше същият и нямаше два слоя. Мога ли да използвам хлорометан и в 3cmc?
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
За 4cmc процесът трябва да е същият 3cmc не съм правил След 60% кристализация това е минимумът
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
С 3 cmc всяка стъпка е същата, но след подкиселяване с HCl 35-37% продуктът е в течна форма. трябва да изпарите водата, но е наистина мръсен черен продукт. с 2 bromo 4 chloro или methylo нямате проблеми като с тази течност 2 bromo 3 chloro
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Може би Вие поставяте към по-малко метиламин.
За 1 кг кетон не даваш много метиламин?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
На 2б4м давам 3,5 литра метиламин.
P.S Виждам, че нашият език е пробил в преводача :)
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Можете ли да кажете как се прави прах Слагате студен ацетон HCl и оставяте на фризера ?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Не дадох да се замрази. Изчаках и веществото ще изсъхне, което отне време. След това изплакнах с ацетон и остана прах. Направих го според собствената си рецепта. Сега искам да опитам 3cmc с хладилник, за да ускоря процеса
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
С 3 cmc ще се забавлявате повече
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Напълно съм съгласен с теб, приятелю. 3cmc по някакъв начин ми напомни за a-pvp по отношение на метода на изолиране и кристализация. Поради водата, в която е разтворен хлороводородът, те не кристализират веднага от разтворителя, а се утаяват на дъното под формата на мазна течност. a-pvp е червен, а 3cmc е радикално черен. Затова е необходимо внимателно да се декантира горният слой на разтворителя и след това тази вискозна течност да се изплакне с доста голямо количество ацетон и почти веднага веществата се утаяват. остава само да се филтрира и да се рекристализира.
 
Top