Question Мога ли да използвам това за ацетилиране?

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Здравейте, хора,

Имам нужда от агент за ацетилиране, по-точно от оцетния анхидрид (не искам да се занимавам с ненужно токсични неща като ацетилхлорид).
Както и да е, докато се оглеждах, намерих този продукт (и само този продукт):

CwN937DJhU

(Заглавието гласи "Оцетна киселина 100% " на немски език)

Това същото ли е като АА? Това е регулирано вещество в моята страна, но само в щедрото количество от 100 л и нагоре. Въпреки това изглежда доста трудно да се снабдя с такава тук. Дори ледената оцетна киселина е доста рядко срещана за легално получаване. 🤔

Накратко: този продукт оцетна киселина ли е и може ли да се използва за ацетилиране?

Също така: Безопасно ли е да се поръча това или това незабавно ще постави всеки купувач в някакъв вид списък на най-търсените от правителството, като меден съд? 🥴 Трябва ли да предприемам някакви сложни и специални предпазни мерки, преди да купя този продукт?

Благодаря ви предварително! 😊
 
Last edited:

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Това не е оцетният анхидрид. Това е оцетният ацид. Различни химикали. Ако се съмнявате, можете да проверите CAS номера на съединенията, тъй като това напълно разграничава наименованията. Ако имат един и същ CAS номер, те са едно и също съединение.

Какво искате да ацетилирате? Понякога може да се използва GAA. Ако това е морфин, може да е възможно да се използва при добавяне на сярна киселина като катализатор, но този път не е много добре описан в литературата
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Здравейте и благодаря за отговора! О, това е тъжно. Предположих, че трябва да е анхидрид, защото е 100% чист, но изглежда това е грешка в мисленето ми. Мислех, че 99% = GAA, 100% = AA?

Да, исках да ацетилирам морфин (екстракт от морфинова основа, за да бъда напълно точен). Благодаря ви за съвета! Мога да се сдобия с малко GAA, само нямам представа за сярната киселина? Изглежда, че трябва някой да експериментира, ако това не е добре документирано. ;-)

Редактиране: Изглежда, че проучването ми показа, че тази оцетна киселина 100 % всъщност е GAA. Така че така или иначе ще я купя и ще се огледам за използваем катализатор за реакцията. 👍🏻
 
Last edited:
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте. Както казва @archae saide, те са различни вещества. АА е съкращение на оцетния анхидрид. GAA е ледена оцетна киселина (99% оцетна киселина).
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Здравейте и ви благодарим за разяснението! Така че в общи линии това означава, че трябва да използвам това, което мога да получа тук, и (това беше първоначалният ми план) да отида за синтезиране на 6-MAM с ледена оцетна киселина.

Относно катализатора: Единственият начин, който знам, че мога да си набавя извънборсово, е акумулаторна киселина, а аз не бих се чувствал добре, ако я използвам за нещо, което е предназначено за консумация от хора. А и купуването й в насипно състояние от Китай не изглежда добро решение, тъй като ще ми трябват само няколко мл. :-/
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Доколкото ми е известно, можете да получите 3-MAM от морфин. 6-MAM може да се получи от хероин. Не съм открил информация за алтернативни начини. Мисля, че е невъзможно да се използва HCl в този синтез като катализатор.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
При ацетилиране с оцетна киселина се получава така нареченият "катранен хероин". Оцетният анхидрид се получава лесно от ацетилхлорид, Просто се добавя хлоридът към ГАА и се дестилира IIRC, по-подробна информация ще намерите в уикито по химия на sciencemadness.org, с връзки към свързани теми.
Ацетилхлорид от Полша, предполагам, че знаете местата. Може да работи и с бензоилхлорид, който се предлага в Нидерландия. Магазинът би трябвало да е известен.

H2SO4 може да се замени в този вид реакции с метафосфорна киселина, която може да се купи или се прави чрез нагряване на H3PO4 до около 150 °C за продължително време, докато остане само кристална маса, която се състои, ако се изчака достатъчно дълго, предимно от метафосфорна киселина. Тя работи много добре и чисто като катализатор, но отнема време, дни, за да свърши работата си.
Други катализатори могат да бъдат тозинова киселина (безводна) или трифилова киселина.
 

Dr.Mirakulix

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
25
Reaction score
19
Points
18
Благодаря ви за отговора!

В търсене на повече информация за тази реакция, в друг форум открих няколко съобщения за хора, които успешно използват ледена оцетна киселина с натриев ацетат като катализатор за образуване на 6-MAM от морфин. Искам експериментално да изпробвам този маршрут, но се чудя и се опитвам да разбера колко от натриевия ацетат ще е необходим и как трябва да се премахне катализаторът от крайния продукт. Хората там казаха, че може да се изчисли стохиометрично колко натриев ацетат е необходим, но трябва да призная, че не знам откъде да започна за това.
Извинявам се за толкова много въпроси за начинаещи, надявам се, че вече не ви изкарвам на нерви и че някой може да ми помогне. 😊
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Бихте си спестили много (наистина много) неприятности и болки, ако се съсредоточите върху набавянето на оцетния анхидрид или на химикалите, необходими за производството му. Това се дължи на простия факт, че оцетният анхидрид е реактантът, който позволява без сериозен опит в химията да направите хероин от морфин.

За над 20 години, през които съм се занимавал и занимавам с химия на наркотиците, се превърнах от човек, който страдаше от заблудата, че всичко трябва да е без рецепта, в човек, който по-скоро отделя повече време за набавяне на висококачествени прекурсори и химикали, тъй като дори и с тях под ръка и с прилично разбиране на химията и добра лабораторна практика, най-често все още не е толкова лесно, колкото изглежда.
 
Top