Всичко в една нишка за преобразуване на етил-метил ПМК глицидат в ПМК

Gofast

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2022
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Имам същия проблем с восъка. След сапонификация и реакция с HCI се получава хубаво светлокафяво оцветено масло. След като го оставя да се охлади до стайна температура, то става тъмнокафяво, почти черно и гъсто.

Има ли някой мнение по този въпрос?
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Опитайте с ноу-хау.
 

Gofast

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2022
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Опитахте ли вече това? Какъв беше добивът ви?
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Моят fd ми разказва за 60%
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
тя се нуждае от последната стъпка, вакуумна дестилация, за да се отделят примесите/водата в кафявото лепило, което споменавате
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
и даһттр://.... 1 стъпка чрез пренареждане с HCL не е валидна при този восък, трябва преди това (както можете да прочетете в този пост и в другите) NaoH 5% с dH2o , след това hcl, след това солен разтвор или още по-добре неутрализиране с Nahc03 и след това вакуумната дестилация.
 

HCL

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Някой разполага с действително изпитан метод, който работи с висок добив? Говорим за cas 28578-16-7
 

Gofast

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2022
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Благодаря за отговора. Може би не бях ясен, но това, което имах предвид, е, че го направих на 2 етапа. Първо Naoh (и го оставих да престои поне един час) и след това реакцията с HCL. След като добавих HCL, тя се раздели на два слоя.

Със старите прахове никога не ги дестилирах и винаги можех да го използвам маслото напълно добре.

Резултатите ви стават ли по-добри с горните методи?
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
всъщност проблемът е, когато сравняваме със стария pmk , защото когато получим този странен органичен слой, си мислим, че всичко се е провалило, тогава не продължаваме напред, но както знам, всички, които са следвали метода база/киселина, е трябвало да дестилират... Бих искал да знам резултатите, ако някой следва метода с водороден прекис, който публикувах в отворения си пост, защото изглежда ще бъде много по-съвършен и ясен, но аз не съм готов да работя с водороден прекис на повече от 70% без PRO аспиратор... имам апарат за екстракция , но.. няма да поема този риск, така или иначе този метод ми беше изпратен от голямата форма на производителя на нещата, а не от препродавачите..така че би трябвало да е най-добрият от най-добрите варианти.
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Е... след няколко неуспешни опита, мисля, че най-накрая се справих... резултатът ти е чисто масло, без мръсни неща... вече няма вид на мед, но с голяма разлика, ако сравним с метил пмк, цветът на резултата е кафяво-тъмночервено масло, с интензивна миризма на сасафрас, което запазва състоянието си при стайна температура и никога не замръзва, ключът е Вакуумна дестилация, не е необходима много дестилация, водата в продукта след дестилацията е съвсем малко.
Ако го направите, ще видите съвсем скоро, че реакцията е приключила... вече няма вода, която да преминава през кондензатора, и се случва само рефлукс на маслото. ще кача снимки, ако намеря удобен метод да го направя тук.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
KhlNo9tDQV


Форумът е безопасен :)
 

Gofast

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2022
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Е... след няколко неуспешни опита, мисля, че най-накрая се справих... резултатът ти е чисто масло, без мръсни неща... вече няма вид на мед, но с голяма разлика, ако сравним с метил пмк, цветът на резултата е кафяво-тъмночервено масло, с интензивна миризма на сасафрас, което запазва състоянието си при стайна температура и никога не замръзва, ключът е Вакуумна дестилация, не е необходима много дестилация, водата в продукта след дестилацията е съвсем малко.
 

Gofast

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 1, 2022
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Поздравления за това! Бихте ли имали нещо против да споделите точната рецепта и използваните стъпки?
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8

Разбира се!

На първо място, съжалявам за моя английски, знам, че понякога може да бъде "странен"..

И така, опитах различни количества по метода база-киселина, докато не намерих правилното.
КЛЮЧЪТ ВЪВ ВСИЧКО Е ВАКУУМНАТА ДЕСТИЛАЦИЯ, пиша за "Капитал", защото съм виждал, че (същото, което се случи и с мен в началото) след като сме направили базово-киселинния метод, когато видим резултата (мръсен и изключително гъст, некачествен мед), си мислим, че нещо не е наред, тогава не продължаваме... но ето го ключът.
За 50 грама восък (избрах ниска скала, защото имам малко количество восък)

1. сложете 50 гр. восък и 70 мл. dH2O и 12 гр. луга , бавно увеличете температурата на 80º C , когато достигне 80º, продължавайте да разбърквате в продължение на един час.

2. добавете към сместа 32,5 gr HCL 65% и продължете да разбърквате още 1 час при 80ºC

3. поставете в сепарираща фуния , изхвърлете водния слой и добавете прилично количество dH2o с 5% натриев бикарбонат (или просто направете наситен разтвор) и направете типичната операция в сепариращата фуния и оставете да престои 30 минути

4. повторете още 2 пъти промиването на наситения разтвор, изхвърлете водата винаги и само 1 път промиването с вода.
( ако се появи емулсия, опитайте да промиете със солен разтвор)...

5. дестилирайте във вакуум, докато изчезне всичката вода (това е само малко количество, което създава проблеми) и може да се направи в ротовап.
и....

VOILA! имате желания продукт, само че с различен цвят от стария глицидатен гас... резултатът ще бъде тъмночервено-кафяво масло.
 

justlooking88

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Може ли някой да обясни разликата между тези 2 каз номера относно pmk. единият изглежда е pmk етил глицидат, а другият pmk метил глицидат , кой се счита за стария, който се преобразува лесно, и кой е новият, с който всички се затрудняват? Всяка помощ би била невероятна 🙏

13605-48-6 pmk метил глицидат

срещу

28578-16-7 pmk етилглицидат
 
Last edited:

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18

Здравейте @Fring, бих искал да знам и точния CAS номер на Етил-метил глицидат за този важен прекурсор на MDMA, синтез на PMK(MDP2P)
@G.Patton @William Dampier
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Не си губете времето, човече, повярвайте ми, китайците ВСИЧКИ продават формата ЕТИЛ МЕТИЛ, откакто е забранен етилът, те не играят, когато нещо е забранено... могат да сипят каквото си искат, но все етил, може би дори не знаят... имайте предвид, че огромното мнозинство от тях не знаят нищо за него, просто го продават.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
само въпрос между другото някой може ли да ми обясни разликата между праха и восъка ?
защото с ум по химия не разбирам разликата между тези 2 форми.
Какво точно се променя ? точката на сгъстяване не е една и съща ? едната е по-скоро като "сол", а другата е с различна текстура, но със същата молекула ?
Всички тези подробности ме объркват и не ги разбирам.
И ако също така, ако всички тези видове прекурсори се нуждаят от еднакво преобразуване, за да се превърнат в кетон.
Благодаря ви за информацията.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Благодаря за написаното! разбирам, че имате предвид 35% HCl ?
 
Top