Question Neden büyük kokain sevkiyatları Avrupa'ya hava yoluyla kargo uçağı ile değil de deniz yoluyla konteynerlerle ulaşıyor?

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Reaction score
34
Avrupalı uyuşturucu baronlarının neden dünyanın en büyük 3 kokain üreticisinden (Kolombiya, Peru ve Bolivya) Avrupa'nın en büyük ticari limanları (Rotterdam Limanı, Antwerp Limanı, Hamburg Limanı...) aracılığıyla büyük ölçekte kokain ithal ettiklerini ve bunu bir kargo uçağıyla hava yoluyla yapmadıklarını merak ediyorum, çünkü sevkiyatlar daha hızlı ulaşacaktı, daha pahalı olsalar bile, hava yoluyla büyük ölçekli kokain ithalatını nadiren duydum, sadece bazen haberlerde özel jetler kullandıklarını görüyorum.
Ayrıca ithalatın neden genellikle kokain üretilmeyen ülkelerin ticari limanlarından yapıldığını da merak ediyorum (Brezilya, Ekvator, Panama...)
Hepinize teşekkür ederim!!!

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
19
Hava kargo ile geliyorlar. Ancak sevkiyatlar daha küçük. Sadece çok büyük sevkiyatlar limanlardan geçiyor.

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
Ayrıntılı olarak açıklayacağım, konuyu iyi biliyorum ve ihracat yapan birçok arkadaşım var ve ülkemden harika insanlarla tanıştım Normalde ünlü uyuşturucu lordları bunu yaparlar çünkü birkaç miktar ihraç edebilecek ekonomik kapasiteye sahiptirler, ancak normalde birkaç kişi bir araya gelir, onlara ekonomik kapasiteye sahip işadamları diyelim, birkaç tonluk bir havuz oluştururlar, bazı işadamları bunu üretenlerin doğrudan eline sahiptir, Kolombiya'daki Laboratuvarlara (Chongos) şu anda gerillaların söz konusu ürünün en büyük üreticileri olduğunu ve çıkış yollarına sahip olduklarını söylerler. Lojistiği bir araya getirmek işadamlarının işidir, malzemeyi kontrol eden aracı, limana ulaşmak için yollardaki taşıyıcılar, balıkçı limanının polisi ve gümrüğü birkaç tonluk 1 veya 2 konteynere girebilmek için kare olmalıdır, varış noktasına varış için de aynı bağlantıya sahip olmalılar ve sakin bir şekilde indirebilirler, bu miktarla yurtdışına ihracat yapmanın bir yoludur.

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Reaction score
34
Bir süre önce Cauca Vadisi'ndeki koka bitkisinden yaprak toplamaya (kazımaya) kendini adamış Kolombiyalı bir çiftçiyle konuştum ve bana köylülerin koka ezmesini silahlı gruplara satmaya zorlandıklarını, sivillere satamadıklarını söyledi, bu doğru mu? o Kolombiya'dan Avrupa'ya koka bazlı macun ithal etme olasılığı var.
Teşekkürler!

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
koka yaprağını toplayanlar raspachinler, satanlar onlar değil. hidroklorürü üretenler c. Satıyorlar ya da gerillalar için çalışıyorlar, ama satacak birileri varsa ve daha iyi para ödüyorlarsa, size satıyorlar, kişinin kim olduğu önemli değil, tek sorun o bölgelere girebilmek ya da o sektörlerde hareket eden ve bu işi sizin için yapan güvendiğiniz birine sahip olmak. Çünkü yabancı olduğunuz için sizi de kaçırabilirler ama paranız varken satın alabiliyorsanız tabii ki alabilirsiniz. ama bunun ihracat lojistiğiyle bir ilgisi yok, farklı işler. İspanya'da tanıdıklarım var, tek elden ürün satıyorlar ama bu işler çok hassas ve

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
paraniz olduğunda ancak çok fazla bağlantiniz olmadiğinda ve çok fazla vergi̇ ödemek i̇stemedi̇ği̇ni̇zde, mallarinizi kolombi̇ya'da bi̇r yerde satin alirsiniz normalde cauca'da bi̇r koy i̇le bi̇r araba alirsiniz ürünü almak i̇çi̇n 1 garaj i̇le li̇mana gi̇decek bi̇r yeri̇ni̇z olmalidir her bi̇ri̇ 25 bi̇n kapasi̇teli̇ vali̇zlere koyun ve gps i̇le kalin su geçi̇rmezler genelde sahi̇p olduklari 2 yoldan herhangi̇ bi̇ri̇ne sahi̇p olmalisiniz 1 gemi̇ni̇n gövdesi̇ni̇n i̇çi̇nde ızgaralarin olduğu yerde, Diğer bir yöntem ise geminin gövdesine takılan torpidolardır. Bu 2 yöntem için uzman dalgıçlara ve teknelere sahip olmanız gerekir, böylece tekrar yükleyebilir ve denizden çıkarabilecekleri bir kıyıya yaklaşabilirsiniz. Normalde dalgıçlar onları dışarı çıkardıklarında derinliğe gitmelerine izin verirler çünkü GPS nerede olduklarını gösterir ve tekne hareket ettiğinde onlara ulaşırlar. bu başka bir yöntem olacaktır

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
Uçakla büyük miktarlarda ihracat yapmanın bir yolu yok, sınır kontrolleri çok sıkı. Bir zamanlar gidişin havaalanı polisi tarafından kontrol edilmesi ve aynı zamanda varış yerine ulaşılması gerektiğini duymuştum. Bavullar için, bavul başına maksimum 12 bin dolar ve havaalanı çıkışında kilo başına yaklaşık 4.000 USD artı varış için ücret alacaklar, ancak çoğu asla gelmiyor, orada kendilerini bakireye emanet ediyorlar ve o ısınana kadar geçiyorlar. modalite ve çok daha ucuz ve daha fazla miktar olan tekne ile nakliyenin aksine gerçekten pahalıydı

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
Uçakla büyük miktarlarda ihracat yapmanın bir yolu yok, sınır kontrolleri çok sıkı. Bir zamanlar gidişin havaalanı polisi tarafından kontrol edilmesi ve aynı zamanda varış yerine ulaşılması gerektiğini duymuştum. Bavullar için, bavul başına maksimum 12 bin dolar ve havaalanı çıkışında kilo başına yaklaşık 4.000 USD artı varış için ücret alacaklar, ancak çoğu asla gelmiyor, orada kendilerini bakireye emanet ediyorlar ve o ısınana kadar geçiyorlar. modalite ve çok daha ucuz ve daha fazla miktar olan tekne ile nakliyenin aksine gerçekten pahalıydı

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
Özetlemek gerekirse, her şey tekneyle uçaktan daha ucuzdur ve tekneler daha fazla miktarı taşıyabilir, ancak evet ya da evet, bu malın sahipleri güvenli bir şekilde ulaşması için tüm bağlantılara sahip olmalıdır çünkü evet ya da ulaşırsa ve bir şey olursa ve düşerse birinin cevap vermesi gerektiğine dair garantileri olmalıdır.

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
18
Son olarak, ihracat Panama, Ekvador ya da Brezilya'dan değil, her şey Kolombiya'dan başlıyor. Diğer ülkeler sadece 1 aktarmanın olduğu sınır köprüleridir veya Kolombiya rıhtımları imkansızsa yolda dururlar, her şeyi diğer ülkelere götürürler ve ilk menşei olan Kolombiya'dan çok daha fazlasını gizlemek için oraya yüklerler

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Normalde, kargo gemisi müfettişlerine ödeme yapılır, bu nedenle büyük bir miktarı gemiyle ithal etmek, birçok küçük miktarı havayoluyla ithal etmekten daha kolaydır.

kdelorian

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Reaction score
1
Kendi adıma, bu alanlarda bildiklerimle katkıda bulunuyorum. Hava tarafında, en fazla 10 kg gibi çok küçük miktarlar için kullanıyorlar ve bu da lojistik bir kabus ve birçok değişken var, gümrük köpekleri ve sorumlu olan aynı kişi.

Şimdi kargo uçaklarında kontrolleri geçtikten sonra özel durumlar var ve tüm kontrolleri geçtikten sonra havaalanında ve şirkette insanlara sahip olduktan sonra havayolu güvenliğinin kendisi tarafından bir inceleme yaptırabilir, gelebilir ve içine Kokain sokmadıklarını kontrol etmek için malları boşaltmaya zorlayabilirsiniz. Gemi ile daha yavaş ama daha etkilidir. Burada birkaç yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri sürpriz yapmaktır, yani bir şirket konteyneri açılır ve ödüllendirilir. Konteynere 20 ila 25 kg'lık bavullar yüklenir ve normalde bunlar maksimum 300 ila 500 kg'dır. her şeyden daha fazla, çünkü sadece kalkışa ulaştıysanız, varış limanında o konteynerin denetlenip denetlenmeyeceğini bilmek için temas kurmanız gerekir, bunlar 3 renk turuncu, yeşil ve kırmızıdır, burada başka bir faktör de rol oynar, aynı gemiye gelen çok fazla konteyner vardır ve hepsini denetlemek tamamen imkansızdır, bu nedenle bu, diğerlerinin yanı sıra denizcilik düzeyinde en çok kullanılan yöntemdir. Ancak yine de, bazı vinçlerin konteynerin fazla kilosunu tespit edebildiğini ve bunun dikkat çektiğini unutmamalıyız. 500'den tespit etmek 300'den tespit etmekten daha kolaydır. Örneğin, kamyonun limana girip bavulları çıkarması ve limandan ayrılması için hazırlanması 300 sürüyor.

Öte yandan, parası tamamen ödenmiş konteynerlerin diğerleri gibi normal bir şekilde yüklenip boşaltıldığına dair bir söylenti var ama burada zaten 1 ila 10 tonluk miktarlardan bahsediyoruz. Gerçek şu ki, böyle bir şey var mı yok mu bilmiyorum ama mutlaka doğru, çok doğru kişilere ödeme yapılıyor. Bu hatlar gerçekten var.

Bu nedenle varış noktasında iyi bir toptan satış fiyatıyla dağıtımı tercih ediyorum (İspanya'da stoğu olan varsa ilgilenirim) Sonuç olarak, büyük miktarlar için deniz yoluyla sevkiyat yapmak her zaman daha iyidir çünkü büyük miktarları uçakla idare etmek imkansızdır. Bu, hakkında uzun uzun konuşulabilecek çok kapsamlı bir konu. Umarım bilgilerimi beğenirsiniz, herkese selamlar