Laboratuvarımı nereye yerleştirmeliyim / serin yerler + birkaç bonus soru

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Başka bir ülkeye, eşimin yanına taşındım ve artık kimya yapmaya başlamayı planladığım eski bodrumuma erişimim yok. Bir sürü cam eşyam olmasına rağmen pişirecek bir yerim yok (karım biliyor, sadece evde istemiyor) Sizce laboratuvar yapmak için ucuz/güvenli bir yer neresi olabilir? Bazı fikirler bir nakliye konteyneri kullanmak, Airbnb kiralamak ve onları yemek pişirmek için kullanmak, bir karavan (lol).

Ayrıca kokuları minimumda tutmak için bir çadır kullanacağımdan (gaba'dan ghb'ye tereyağı kokusu), sera gibi bir şey, tek gereksinim bir havalandırma bacası / açık hava. Elektrik/gaz/su taşınabilir olabilir.
Bu çadırı inşa ederken hangi plastiklerin en iyisi olduğunu merak ediyordum? PVC, PP, PE veya naylon. Başka var mı?

Son olarak, birkaç parça boru ekleyerek damlatma hunimi basınç eşitlemeli bir huniye dönüştürmek gibi kritik olmayan şeyler için doğaçlama laboratuvar ekipmanı hakkında bir liste / kılavuz var mı? Hangi malzemelerin kimyasallar için güvenli olduğunu bilmem gerekmesinin bir başka nedeni de bu, dolayısıyla plastik sorusu. Eski züccaciyecim hırsızlıktan yakalandı, bu yüzden bazı parçaları macgyver yapmam gerekiyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim!

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
İpuçlarını olabildiğince faydalı hale getirmek için birkaç konuya açıklık getirmek gerekir. Hangi maddeleri ve hangi miktarlarda sentezlemeyi planlıyorsunuz? Kokuların sayısı, teknik koşullar ve laboratuvar ekipmanı için öneriler sentez yöntemine bağlı olacaktır. Siz ve eşiniz özel bir evde mi yaşıyorsunuz? Evin arsasında boş alanınız var mı? Yoksa bunlar başka koşullar mı?

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
GABA --> GBL --> GHB (Sandmeyer) aşçı başına yaklaşık 1 kg ghb ve haftada yaklaşık 1 aşçı. Ev özeldir ancak ev ve üzerinde bulunduğu mülk hiç de seçenek değildir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Merhaba. Yemek yapacağınız yer bulunduğunuz yere göre değişir. En iyi yol, laboratuvar olarak kullanacağınız gizli bodrumu olan küçük bir kır evidir. RV oldukça şüpheli, nedenini tahmin edebilirsiniz =)
Sanırım ısıtmadığınız sürece ne tür bir plastik kullandığınızın bir önemi yok.
Damlatma hunisi hakkında - üç boyunlu yuvarlak tabanlı bir balon boğazına basit bir Claisen adaptörü takabilirsiniz, bu da reaksiyon rbf'sinde atmosfere eşit olacaktır. Claisen adaptörünün bir boğazı damlatma hunisine bağlanır, diğer boğaz CaCl2 tüpü aracılığıyla atmosfere bağlanır. Ayrıca, basıncı eşitlemek için damlatma huninizi açmanız gerekir.

Last edited by a moderator:

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
14
Senin için harika bir fikrim var dostum, Endonezya'ya gelmeye ne dersin? Ev ve laboratuvar gibi ihtiyaçların ne olursa olsun, onları karşılamaya çalışacağım. Ama umarım sentetik bir kannabinoid yapar ve bana satarsın, bir şey istemek yerine onu satın alırım.
Sözümü tutun, ben sadece sentetik kannabinoide ihtiyacı olan bir iş adamıyım.

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
14
Sözlerim küstahça olduysa özür dilerim, belki de çok heyecanlıyım.
Endonezya'dan selamlar👋

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Başka birinin adına veya size kadar takip edilemeyen bir offshore şirket aracılığıyla elektrikle bir tatil mülkü satın alın.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Hint kimya şirketleri aracılığıyla kannabinoidleri çok kolay tedarik edebileceğinize inanıyorum. indiamart'ı deneyin ve birkaç şirketle iletişime geçin (şüpheli davranmayın.)

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
13
Bunu hiç yaptınız mı? Çoğu kişinin düşündüğü kadar kolay değil. Lütfen öğret bana.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Bunu sizin için yapmaya istekli bir avukat bulmanızı öneririm. Kendiniz çevrimiçi olarak deneyebilirsiniz, ancak her şeyden emin olmak istiyorsanız, sizin için her şeyi düzeltecek (vergi raporlama gereksinimleri, düzenlemeler, sorular olmadan doğru ülkeyi seçin) ve evrak işlerini yapacak iyi bir avukata ihtiyacınız var. ekstra güvenlik için CEO olacak bir mütevelli kurmasını söyleyin.

MagikalFlashTrax

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Evin gerçek kimliğine ulaşılamaz olması gerektiği gerçeğinin ilginç olduğunu düşünüyorum. Bir baskın olması gerekirse ve ocak uzakta olsa bile, gözlüklerinin her yerinde ve laboratuvarının her yerinde ADN'yi arayacaklar, bu yüzden her şekilde mahvoldunuz

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Bu bir şirket adı. Bunda olağandışı bir şey yok. Ve tabii ki LE ne yaptığınızı biliyorsa zaten sıçtık. Bu bir önlem, kurşun geçirmez bir taktik değil.