Labdas Eroin sentezi ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz?

Darksmoke

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba,

Bu sentez kılavuzuna rastladım ve birkaç sorum var.
Almanca olmasına rağmen, belki siz çevirebilirsiniz...

Sentez: 10 ml'lik bir santrifüjde 28,5 mg Morfin, 29,4 mg N,N-(Dimetilamino)-piridin, 1 ml Diklormetan (DCM) ve 100 µ l Essigsäureanhidrid çözülür. Gemisch 5 ila 6 dakika bekletilir. Süre bitiminden sonra Gemisch 2 ml Wasser ile karıştırılır ve bir Scheiderichter içinde 10 ml Dichlormethan ile karıştırılır. Wasser abgetrennt ve organische Phase mit wasserfreiem Natriumsulfat getrocknet. Lösungsmittels'in Verdampfen'inden sonra Eroin kaybolur.

1. 100 yl Asetanhidrid ve 1ml Kloroform'a 2ml su eklenirse, reaksiyona girmemiş Asetanhidrid'in geri kalanı suda seyrelmez ve Asetik Asit ile reaksiyona girmez mi?
1b) asetik asit daha sonra eroin bazının bir kısmını asidik su fazına çekmez mi?

2. Karışımda çok fazla 4-DMAP varsa (DCM'de sudan daha iyi çözünür ve katı bir maddedir, DCM'yi buharlaştırdıktan sonra sadece Eroin değil, daha fazla 4DMAP kalmayacak mı?

Sanırım bunlar bu sentez için 2 büyük soru işareti, ancak kimya konusunda derin bir bilgim yok ...

Ayrıca sentezle ilgili değil ama saflaştırma işlemi veya kristalizasyon işlemi ile ilgili bazı sorularım var.

3. "Morfin asit tartrat" ve "nötr tuzu" nedir? Sadece Morfin-tartrat ve Morfin-baz yok mu? Morfin tartratın ekşi tuzu ne olmalıdır (eğer tartrat nötr tuz ise?)

4. Eğer 1-bütanol ve toluol karışımından morfin %1 tartrik asit su çözeltisi ile ekstrakte edilirse, 1-bütanolün bir kısmı da suda çözünmez mi ve daha sonra morfin tartrat amonyakla tekrar kesildiğinde, morfin bazı suda çözünen kısmi 1-bütanol ile çözünmez mi? Ayrıca sudan da kurutulamaz mı?

5. (çok önemli temel soru) DCM+Morfin-baz gibi saf bir organik fazdan tuza bir bazın sulu asidik bir çözelti ile ekstrakte edilmesi de mümkün olur mu? Yoksa asit, sudan (asitle birlikte) tamamen ayrı olduğu için Morfin-baza asla ulaşamaz mı?

Belki birisi bana yardımcı olabilir! Uzman bir kimyager bana (belki de aptalca) sorularım hakkında bilgi verirse çok müteşekkir olurum.

Şimdiden teşekkür ederim,

Darksmoke.

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Reaction score
14
Dürüst olmak gerekirse, en ufak bir ipucum yok, ancak her zaman kendi herion lol'unuzu yapmayı hayal ettiğim şeyi yapıyorsunuz. Fentanil yapmanın karmaşık olup olmadığını anlamaya çalışıyorum çünkü bu benim toleransımın boyutu hakkında.

Reaction score
296
Bu miktarda katalizör gerektiğinden emin misiniz (28,5 mg morfin başına 29,4 mg)? Bence bu tam olarak doğru değil.
Asetik anhidrit kalıntılarını çıkarmak için su eklenir. Bence eroin organik fazı böyle bir çözücü oranıyla (H2O/dcm - 2/10) terk etmeyecektir.