Fentanil Sentezi

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
26

Fentanil öldürür! Bırakın kullanmayı, asla sentezlemeye çalışmayın!

Fentanil Sentezi

Fentanil ve analogları en güçlü opiat agonistleri arasındadır, ancak sentezleri genellikle zordur. Burada, diğer analoglar( para-Floro-Fentanil, alfa-Metil-Fentanil) için kolayca uyarlanabilecek bir Fentanil sentezi bulunmaktadır.

Bu prosedür teorik değildir ve birçok kez test edilmiş ve geliştirilmiştir. Bu sentez oda sıcaklığında gerçekleştirilir, bu nedenle herhangi bir özel aparata ihtiyacınız yoktur.

Fentanil yeraltı kimyası için çok ilginç bir bileşendir çünkü bir gram saf fentanil 100 g çok iyi sokak eroinine eşdeğerdir.

Prensip

Kullanılan öncü madde, basit bir SN2 mekanizması yoluyla Piperidon ve Fenetil-tosilat veya Fenetil-bromürden kolayca sentezlenebilen N-Fenetil-Piperidon'dur (NPP).NPP, 4-Anilino-N-Fenetil-Piperidine (4-ANPP) indirgenen İmin türevini veren Anilin ile reaksiyona girer. 4-ANPP daha sonra Propionil Klorür ile reaksiyona sokularak Fentanil elde edilir ve daha sonra saflaştırılır.

Deneysel

N-Fenetil-4-piperidon (NPP)

4-piperidonun N-alkilasyonu PTC koşullarında yapılabilir - ve piperidonunuzu serbest baz olarak izole etmenize gerek yoktur. Bir litre asetonitrile 3 mol ince toz potasyum karbonat ekleyin, ardından 10 g PTC katalizörü - TBAB veya TEBA veya sadece polietilen glikol-400 ekleyin. Bu süspansiyonu 50-60°C'de 15 dakika karıştırın ve ardından CO2 evriminin çok güçlü olmadığına dikkat ederek 4-piperidon hidroklorürünüzü küçük porsiyonlar halinde ekleyin. 50-60°C'de bir saat daha karıştırın ve ardından damla damla fenetilbromür ekleyin ve hafif geri akışta 15-20 saat karıştırın. Sonra soğutun ve inorganik tuzları süzün - eğer süzme işlemi çok yavaş ilerliyorsa, süspansiyona bir miktar (30-40 ml) doymuş sodyum sülfat çözeltisi ekleyin, bu yapışkan çökeltiyi tanecikli ve süzülebilir hale getirir.

Verim neredeyse kantitatiftir (bana güvenin) ve damıtmaya gerek yoktur - sonuç olarak mp 60°C olan hafif sarı bir katı elde edersiniz.

a. NPP N-Fenil-İmin Sentezi

10 mmol NPP, minimum hacimde anilin (yaklaşık 5-6 ml) içinde çözülür, ardından 1 gr 4A Moleküler Elek eklenir. Karışım, oda sıcaklığında yaklaşık 24 saat boyunca manyetik bir karıştırıcı ile gerçekten hafifçe karıştırılır (böylece Moleküler Elekler çalkalama nedeniyle tahrip olmaz).

Dönüşüm tekrar tekrar MS ile hesaplanmıştır ve %99'dan fazladır, bu nedenle bir sonraki aşama herhangi bir saflaştırma yapılmadan gerçekleştirilebilir.

b. ANPP'nin sentezi

Bir önceki adımdaki reaksiyon karışımı, 2×2ml THF ile yıkanan moleküler eleklerden süzülür, süzüntü ve yıkamalar 50 ml'lik bir balona dökülür, bunun üzerine 20 ml kuru Metanol eklenir ve karışım karıştırılır.

Yaklaşık 1-1,5 g Sodyum Borhidrür oda sıcaklığında karışıma çok yavaş bir şekilde eklenir ve karışım yaklaşık 2 saat karıştırılır. ANPP'ye dönüşüm herhangi bir yöntemle kontrol edilir ve tamamen azalmamışsa, yavaşça 0,5 g NaBH4 daha eklenir ve bir saat daha karıştırılır. ANPP'ye dönüşüm tamamlandığında (%95'in üzerinde), Metanol ve THF vakum altında buharlaştırılır.

Kalan kütle anilin, fazla NaBH4 ve boran ile kompleks oluşturmuş ANPP'den oluşur. Şişeye 50 ml su dökün, ardından pH ~1 olana kadar az miktarda konsantre HCl (%35) yavaşça ekleyerek kompleksi yok edin, ardından karışım bir saat daha iyice karıştırılır. Şimdi karışıma 50 ml doymuş NaCl çözeltisi eklenir ve yaklaşık 10 dakika sonra katı bir kütle çökelir.

Katı maddeyi bir filtrasyon ile sıvıdan ayırın ve biraz doymuş NaCl çözeltisi ile yıkadıktan sonra katı maddeyi (bu ANPP hidroklorürdür) saklayın. 50 ml daha doymuş NaCl çözeltisi ekleyin ve karışımı buzdolabına koyun (yaklaşık 2°C'de) ve 2-3 saat bekleyin. Daha fazla çökelti varsa, çözeltiyi süzün ve katıyı ilk ürüne ekleyin. Katı kütle işlenmesi gereken ANPP'dir.

Katıyı yaklaşık 60 ml su ve 2N NaOH içinde pH > 12,5 olana kadar çözün, ardından 3×15 ml CH2Cl2 ile ekstrakte edin. CH2Cl2 fazını 5 ml su ile yıkayın ve çözücüyü vakumda buharlaştırın. Kalıntı, kendiliğinden kristalleşen ve bir sonraki adım için yeterince saf ANPP'den oluşan yağlı sarı-turuncu bir sıvıdır.

ANPP'nin toplam verimi yaklaşık %50-80'dir. Verimdeki ana kayıp saflaştırma işlemi sırasında olmaktadır çünkü fazla Anilin ve ANPP arasındaki ayırma işlemi optimize edilmemiştir. Bunun için optimizasyon ve tartışma bölümünde tartışılacak bazı çözümler olabilir.

c. ANPP'nin Fentanile Dönüştürülmesi

10 mmol ANPP yaklaşık 8 ml kuru, saf piridin içinde karıştırılarak çözülür ve ardından 12 mmol propiyonil klorür oda sıcaklığında reaksiyon karışımına damla damla eklenir. Reaksiyon ekzotermiktir ve ekleme hızı dikkatlice ayarlanarak sıcaklık kontrol edilmeli ve her zaman 30-60°C arasında tutulmalıdır. Tüm propiyonil klorür eklendiğinde, reaksiyon karışımı oda sıcaklığında yaklaşık bir saat karıştırılır.

Dönüşümü uygun herhangi bir yöntemle (TLC/GC) kontrol edin ve tamamlanmazsa 1 mmol propiyonil klorür daha ekleyin. Normalde dönüşüm ilk işlemden sonra tamamlanmalıdır ancak adım A'dan çok fazla anilin kalmışsa daha fazla Propiyonil Klorüre ihtiyacınız vardır.

Reaksiyon karışımı daha sonra karıştırılarak 80 ml suya dökülür ve pH < 1,5 olana kadar konsantre HCl (~%35) damla damla eklenir. Bu işlem aşağıdaki gibi başka bir prosedür ile yapılabilir: 80 ml 2N HCl hazırlayın ve reaksiyon karışımını bu çözeltiye dökün. Bu, piridin ve Fentanil'in kendi hidroklorür tuzlarına dönüşmesiyle sonuçlanır. Çözelti daha sonra yaklaşık 30 dakika karıştırılır. Piridin-HCl CH2Cl2 içinde çözünmezken, polar olmayan Fentanil-HCl çözünür. Çözeltiyi 3×20ml CH2Cl2 ile ekstrakte edin, ardından havuzlanmış organik ekstraktları 2×10ml doymuş NaCl çözeltisi ile yıkayın.

Çözücü vakum altında buharlaştırılır ve adım A'dan kalan anilin üzerine propiyonil klorürün etkisiyle oluşan az miktarda propiyonanilid ile kontamine olmuş Fentanil hidroklorürden oluşan sarı bir kütle oluşur. 10-15 mL aseton eklenir ve Fentanil-HCl olan beyaz bir toz oluşur. Katıyı süzün ve az miktarda (2×3 mL) aseton ile yıkayın.

Fentanil Hidroklorür artık kullanım için yeterince saftır (>%99,5), bu adımın verimi %90'ı aşmaktadır! Eğer hala saf değilse (benim için durum hiç böyle olmadı) sıcak asetondan yeniden kristalleştirerek saflaştırabilirsiniz.

Fentanil tozunun seyreltilmesi

Saf Fentanil olduğu gibi kullanılamaz, çünkü çok çok güçlüdür ve seyreltilmelidir, aksi takdirde çok fazla aşırı doz olacaktır!

Aşağıdaki prosedür, çok iyi (%30) sokak eroini ile aynı güçte beyaz bir eroin verir.

100 mg Fentanil-HCl 2 ml metanol içinde çözülür. 10 g laktoz tartılır ve ocaklı büyük bir kapta yaklaşık 60-70°C'ye kadar ısıtılır. İyi bir ön karışım için metanolik Fentanil çözeltisini düzenli aralıklarla ılık laktoza damla damla ekleyin. Tüm metanol buharlaşana kadar bekleyin ve iyice karıştırın. Bu çok önemlidir çünkü iyice karıştırılmazsa laktozun bir kısmı Fentanil içermeyecek, bir kısmı da çok fazla Fentanil içerecek ve muhtemelen dramatik aşırı dozlara neden olacaktır!

Bu tür Eroin bir yıl boyunca kullanıldı ve satıldı ve tüketicilerin geri bildirimleri çok iyiydi. Tüketiciler çok mutluydu ve artık normal kahverengi Eroin istemiyorlardı. Bu yüzden dikkatli olun, bazı insanlar (Mafya ve diğer satıcılar) belki de çok kıskanç olacaklar!

Saf Fentanil HClKULLANMAYIN ve SATMAYIN, bu çok zehirli bir maddedir ve seyreltilmediği takdirde birçok aşırı doza neden olacaktır!

Optimizasyon ve tartışma

Bu sentezin toplam verimi yaklaşık %50-80'dir ve ana malzeme kaybı B adımında ANPP'nin saflaştırılması sırasında meydana gelir. Anilin ve ANPP'nin ayrılması için belki başka alternatifler de vardır (yeniden kristalleştirme, damıtma). Bence iyi bir çözüm Anilin ve ANPP'nin birlikte ekstrakte edilmesi ve Anilinin vakum altında buharlaştırılmasıyla ayrılması, ardından ANPP'nin uygun bir çözücüde yeniden kristalleştirilmesidir.

Para-Floro-Fentanil, düz anilin yerinep-floroanilin kullanılarak bu prosedürle sentezlenebilir, ancak saflaştırma işlemi uyarlanmalıdır.

Çok güçlü alfa-Metil-Fentanil, 1-Fenil-2-Bromopropan ve Piperidinon'dan veya diğer yöntemlerden sentezlenebilen N-( 2-Fenilpropil)-Piperidinon kullanılarak bu yöntemle de sentezlenebilir. 1-Fenil-2-Bromopropan gizli amfetamin üretiminde kullanılır ve bu bileşiğin sentez prosedürü N-(2-Fenilpropil)-Piperidinon veya NPP (N-Fenetil- Piperidinon) oluşturmak için kolayca uyarlanabilir.

Fentanil çok iyi ve güçlü bir opiattır, ancak bazı açıklamalar vardır:

• Fentanil çok bağımlılık yapar, basit Eroinden çok daha fazla, tarif ettiğim bu sentetik beyaz Eroinin düzenli kullanıcıları ağır bağımlıydı.
  • Daha önce tarif ettiğim seyreltme ile bile aşırı doz riski gerçekten yüksektir, bu yüzden satmadan önce malınızı test edin!
  • Etkilerin süresi normal Eroin'e göre biraz daha kısadır.

Attachments

• aw43rBUhXL.jpg
    aw43rBUhXL.jpg
    27.2 KB · Views: 891
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Hmm. Sanırım bu sentetik eninde sonunda burada ortaya çıkacaktı. Ama bu saf zehir. Sıkı KKD, bir iş arkadaşı ve nalokson erişimi olmadan bu sentezi asla yapmayın.

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Reaction score
26
kesinlikle katılıyorum ne yaptığınızı %100 bilmiyorsanız bunu yapmayı düşünmeyin bile. eğer doğru yapılırsa bu o kadar güçlüdür ki partikül kirliliği ve temas ettiği her yüzey çıplak elle dokunursanız sizi öldürebilir. her zaman unutmayın birkaç tane sizi öldürmek için yeterli olabilir!!!!!!!

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Reaction score
14
Bakın, bu şeylerin neden küçümsendiğini anlıyorum ama sorumlu bir şekilde kullanılırsa aynı zamanda bir yaşam zevki de olabilir! Ben 11 yıldır opiod bağımlısıyım ve fentanil kullanmaya başladığımdan beri nihayet kendimi toparlayabilecek kadar iyi kalabiliyorum. Çok fazla kafa sallamıyorum ve şimdiye kadar hiç aşırı doz almadım, bana öyle geliyor ki bu ilaç tehlikeli olabilir ama aynı zamanda gelecekte daha liberal anlamda opiod bağımlılığına çare olabilir! Fentanil kullanarak hayatımı birçok yönden geri kazanmış gibi oluyorum, ayrıca artık iğne kullanmıyorum çünkü içmek iyi geliyor! Dürüst olmak gerekirse, bu uyuşturucu için var olan uzun artılar listesini bu yorum başlığına sığdıramadım, aynı zamanda eksiler listesi de hemen arkasından geliyor, bu yüzden hepsi perspektif sanırım.......

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Reaction score
14
Bilgi için teşekkürler kardeşim!

Saul

Don't buy from me
Resident
Reaction score
133
Bu şeytan işi! Bunun kötü frenlemede paylaşılmasına izin verilmesinden hoşlanmıyorum. bu ölü kırıyor

• Like
Reactions: vis

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Burası ilaç üretimi için bir forum, en azından forumun bu kısmı. Fentanil, karfentanil ya da başka bir fentanil analoğu üretiyorsanız kendinizi riske atıyorsunuz demektir. Eğer ne yaptığınızdan %100 emin değilseniz, çok daha fazla insanı da riske atıyorsunuz demektir. Bu sizin kişisel deneyiminizle ilgili değil, aslında bu bağlamda çok da ilginç değil.
Eğer üretim hattında saf fentanil ile uğraşıyorsanız, bu bir çıngıraklı yılanla hokkabazlık yapmaya benzer. Transdermal yol yaygın olarak abartılmaktadır, ancak ürünü yanlışlıkla solumak nispeten hızlı ve ölümcül bir zehirlenmeye yol açabilir. Son kullanıcılar için ürünü nasıl seyrelteceğinizden %100 emin değilseniz, onları da öldürme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Reaction score
14
Ne yaptığımı biliyormuş gibi davranıp bunu kendim üretmeye çalışmayacağım, öte yandan arkadaşım bir kimyager ve bu konuda ne düşündüğünü görmek isterim. Eğer bunu güvenli bir şekilde üretmek mümkünse ve yapabileceğinden eminse, o zaman bağımlılığıma yardımcı olacaktır çünkü günün sonunda her fırsatta bana karşı olan bir toplumda işlev görmeye çalışıyorum. Tehlikeli olduğunu ve başkalarına zarar verdiğini anlıyorum ama güvenlik önlemleri bu yüzden önemli.

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
29
Fenetilamini 2 mol metilakrilat ile reaksiyona sokarak da NPP sentezleyebilirsiniz.

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Birisi bunun için gereken laboratuvar ekipmanlarının bir listesini gönderebilir mi?

eduardo salamanca

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Bir bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız gerçekten ketamin kullanmayı denemelisiniz. Ketaminin diğer alışkanlıkların yanı sıra insanların içkiyi bırakmalarına yardımcı olduğunu kanıtlayan çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Kendiniz yapmak isterseniz, bu forumda bir sentez bile var.

BongMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3

Öncelikle uygun kartuşlu yüksek seviyeli GAS maskeli KKD Kitine ihtiyacınız var ve gizli laboratuvar gibi mutfakta çalışamazsınız, çok tehlikelidir, bu maddenin buğusu bile sizi öldürebilir, laboratuvar uygulamalarında iyi değilseniz, yapmaya çalışmasanız iyi olur ...

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
3M tam yüz solunum cihazım, 2091 filtrelerim, AAMI seviye 4 KKD kıyafetim, galoşlarım ve eldivenlerim var. Bunların işimi göreceğine inanıyorum ama tabii ki emin olmak istiyorum.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Bu sadece bir ekipman meselesi değil, aynı zamanda bir iş akışı meselesidir. Reaktiflerin ve yan ürünlerin güvenli kullanımı, iyi havalandırma vb. Ancak eldiven, önlük, solunum cihazı ve davlumbaz minimumdur. Ardından, işiniz bittiğinde eldivenleri ve solunum cihazını nasıl çıkaracağınız, daha sonra onlarla ne yapacağınız, ekipmanınızı nasıl temizleyeceğiniz gibi şeyleri düşünmeniz gerekir. Nihai ürünü doğru şekilde elde etmeyi başarırsanız son derece zehirli bir kimyasalla uğraşıyorsunuz ve bunun parmaklarınıza veya solunum yollarınıza bulaşmasının binlerce yolu var. Bu nedenle yanınızda nalokson burun spreyi veya enjeksiyonları da bulundurmalısınız. Başınız dönmeye veya uykunuz gelmeye başlarsa, bilincinizi kaybetmeniz gerçekten sadece birkaç dakika sürer. Bir çıngıraklı yılanla hokkabazlık yapmak gibi.

Ayrıca, sentez yapmayı başarırsanız ve saf ürüne sahip olursanız, karışımınızda sıcak noktalardan veya istenmeyen yüksek konsantrasyonlardan kaçınmak için doğru şekilde seyreltmeniz gerekir, aksi takdirde son kullanıcıyı öldürürsünüz.

Ya da sadece sentez yapmayın.

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Kulağa naif gelme riskini göze alarak, eğer bir üniversite kimya diplomam, çok fazla laboratuvar deneyimim, gerekli laboratuvar ekipmanlarına erişimim, nalokson ile hazırda bekleyen biri varsa ve seyreltme sırasında güvenli kullanım için bir ton düşünce koyacağım. Eğer hala kazara kendimi öldürme riskimin yüksek olduğunu düşünüyorsanız, Baltimore projelerindeki insanlar saf fentanili nasıl başarılı bir şekilde seyreltiyor? Sentetik bir şeydir, ancak ürünü kullanma konusunda, projelerdeki insanlar çok daha az hazırlıklı ve çok daha az donanımlıdır ve orada saf fentanili seyrelten sayısız insan vardır. Yanıtınız ve endişeniz için teşekkür ederim. Ben sadece ikinci soruyu merak ediyorum.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Peki, gizli laboratuvarlarda çok fazla olay olmadığını nereden biliyorsunuz? Eğer birisi varoşlardaki bir laboratuarda sahtekarlık yaparsa, basitçe bir ara sokağa sürüklendiğini ve çoğu büyük şehrin arka sokaklarında son derece yaygın olan aşırı dozda fentanil (*göz kırpma) vakalarından biri olarak rapor edildiğini düşünürdüm.

Ayrıca, böyle bir maddeyle çalışırken alınacak en iyi güvenlik önleminin bir ekip halinde çalışmak ve el altında nalokson bulundurmak olduğunu düşünüyorum. Bu çok işe yarayacaktır. Naloksonun neredeyse sihirli etkisi sayesinde aşırı dozda fentanil ile başa çıkmak aslında oldukça kolaydır. Ama yalnız ve bilinçsizseniz değil.

Ancak çok fazla laboratuvar deneyiminiz varsa, bu sizin için iyidir ve uzun bir yol kat eder! Fentanil transdermal olarak özellikle hızlı bir şekilde emilmez, bu nedenle bunun tehlikeleri büyük ölçüde abartılır. Ancak atomize tozun solunması doğrudan yaşamı tehdit edebilir.

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
Eskiden IV fent analogları kullanıyordum ve ölmeme konusunda oldukça iyiydim, ama sonra bir gün çok fazla yaptım ve nalokson için zaman yok - iğne aşağı bastırılır bastırılmaz, bu benim son anım (<% 20 kan oksijen satürasyon seviyeleri ile bir nalokson iğnesine uyanmadan önce)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
410
Evet, kontrolsüz tüketim için fentanil veya analoglarının sentezlenmemesinin ana nedeni de budur. İnsanlar bunlardan ölecek. İnsanları öldüren şey opiyatlardır, başka uyuşturucular değil ve fentanil mutlak bir katildir. Sentezlerseniz, gerçeğe suç ortağı olursunuz. Nokta.

• Like
Reactions: vis

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Sokaktaki malzemelerin çoğunun son derece kötü bir şekilde homojenize edildiğini söyleyebilirim, daha da güçlü bir analogla bunu yapmak daha da zor. Sıcak noktalardan arındırılmış bir şey sağlayabileceğime inanıyorum ve insanlar darkmatter7'nin bahsettiği şey yerine benim malımı ele geçirirlerse, gerçekten bazı hayatları kurtarabileceğimi düşünüyorum.

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Sokaktaki fentanili şimdi benzolarla kestiklerinden bahsetmiyorum bile....