KENDIN YAP: Taşınabilir Laboratuvar (Çeker Ocaklar)

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Selam millet,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, çeker ocaklarda DIY yürüyüşü hakkında düşünüyordum.
Bir çeker ocak genellikle bir laboratuvara harika bir ektir, ancak laboratuvardaki tüm dumanı ve havayı çekip dönüştüren ve aynı zamanda duman kaynaklarının yanına yerleştirilen ana aspiratörlerden gelen borulara yönlendiren bir sistem oluşturmaya ne dersiniz?

Temel olarak kastettiğim, dumanı doğrudan reaktörlerden vb. çıkarmak için kullanılan sistemin yanına laboratuvara 2. bir ekstraksiyon sistemi eklemektir.

Aşağıdaki resimlerde forum yönetimi tarafından bir gönderide yayınlanan harika bir laboratuvarı gösteriyor:

NH9U78mdXb

Odanın plastikle kaplı olması, laboratuvarın acil durumlarda kanıt bırakmadan (örneğin kiralık apartmanlar) kolayca sökülebilmesi açısından harika.
Ayrıca, yukarıda tarif edilen laboratuvara harika bir ekleme de dumanı daha da temizlemesi gereken su filtresidir (sağ köşe).

Bu konsepti taşınabilir hale getirmek ve ilave aspiratör/havalandırma sistemleri yerleştirmek, dükkân kurmak için yer arayan birçok kişi için daha da uygun hale getirecektir.
Kalıcı yerler bulmak sadece riski arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda birçok kişi için çok zor, bu nedenle tamamen taşınabilir laboratuvarlar fikrini tartışmak için bu konuyu burada başlatmayı düşündüm.

İşte internette bulduğum şey, bunun kısa bir süre için kiralanabilecek taşınabilir bir laboratuvar olarak harika olduğunu düşünüyorum:

R4W0nFeESk

(yukarıdaki resim: tavan duman aspiratörlerinde vurgu)
U67Q48zxiM

(yukarıdaki resim: ek hareketli duman aspiratörü + gözle görülmeyen folyo üzerinde vurgu)

Sanırım burada eksik olan tek şey, dökülen reaktörlerin binaların zeminini mahvetmesini ve kanıt bırakmasını önlemek için zemini kaplayan güçlü bir plastik olacaktır.

Güvenlik açısından ve genel olarak bir laboratuvar olarak işlevsellik açısından bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Cincerly,

Koko

Attachments

• usrXGveKhg.png
    usrXGveKhg.png
    149 bytes · Views: 201

Netflix

Don't buy from me
New Member
Reaction score
52
Growbox ve sizde aynı şey var ama asitten çıkan duman dışarı çıkmalı veya dışarıda asitle çalışmanız gerekiyor

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Doğru, bunu hiç düşünmemiştim!

Havalandırma boruları için girişler mükemmel, bunu eklediğiniz için teşekkürler.

A7WqQVBtxv