Kje naj postavim svoj laboratorij? / Hladne lokacije + nekaj dodatnih vprašanj

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 6, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Preselil sem se v drugo državo k ženi in nimam več dostopa do svoje stare kleti, kjer sem se nameraval začeti ukvarjati s kemijo. Čeprav sem dobil kopico steklovine, nimam prostora za kuhanje. (Žena to ve, samo noče v hiši) Kje bi bila po vašem mnenju poceni/varna lokacija za izdelavo laboratorija? Nekaj idej je uporaba ladijskega zabojnika, najem Airbnb in uporaba za kuhanje, avtodom (lol).

Ker bom uporabil tudi šotor, da bi vonjave omejil na minimum (vonj po maslu od gabe do ghb), nekaj podobnega kot rastlinjak, edina zahteva je prezračevalni jašek/odprt zrak. Elektrika/plin/voda so lahko prenosni.
Zanima me, katera plastika je najboljša pri gradnji tega šotora? PVC, PP, PE ali najlon. Ali obstajajo še kakšne druge?

In nazadnje, ali obstaja seznam/vodnik za improvizirano laboratorijsko opremo za stvari, ki niso kritične, kot je spreminjanje mojega lijaka v lijak za izenačevanje tlaka z dodajanjem nekaj kosov cevi? To je še en razlog, zakaj moram vedeti, kateri materiali so kemijsko varni, zato vprašanje o plastiki. Moj stari steklar je bil priprt zaradi kraje, zato moram nekaj delov pretipkati.

Hvala za pomoč!
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Da bi bili nasveti čim bolj uporabni, je treba pojasniti več vprašanj. Katere snovi nameravate sintetizirati in v kakšnih količinah? Število vonjav, tehnični pogoji in tudi priporočila za laboratorijsko opremo bodo odvisni od metode sinteze. Ali z ženo živita v zasebni hiši? Ali imate na hišni parceli na voljo prost prostor? Ali pa so to kakšni drugi pogoji?
 

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 6, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
GABA --> GBL --> GHB (Sandmeyer) v kešah po približno 1 kg ghb na kuhalnico in približno 1 kuhalnico na teden. Hiša je zasebna, vendar hiša in zemljišče, na katerem se nahaja, sploh nista možnosti.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Kraj, kjer boste kuhali, je odvisen od vaše lokacije. Najboljši način je majhna podeželska hiša s skrito kletjo, ki jo boste uporabljali kot laboratorij. RV je precej sumljiv, lahko si predstavljate, zakaj =)
Mislim, da je vseeno, kakšno plastiko boste uporabili, če je ne boste segrevali.
Glede kapljičnega lijaka - na grlo bučke z okroglim dnom s tremi grli lahko pritrdiš preprost Claisenov nastavek, ki bo v reakciji rbf izenačil atmosfero. Eno grlo Claisenovega adapterja se poveže s kapljičnim lijakom, drugo grlo pa se poveže z atmosfero prek cevi CaCl2. Poleg tega morate za izenačitev tlaka odpreti kapljalni lijak.
 
Last edited by a moderator:

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Imam odlično idejo za tebe, prijatelj moj, kaj če bi prišel v Indonezijo? in karkoli boš potreboval, na primer hišo in laboratorij, ti bom poskušal izpolniti. Toda resnično, resnično upam, da boš izdelal sintetični kanabinoid in mi ga prodal, saj ga bom kupil, namesto da bi karkoli zahteval.
Držite obljubo, sem samo poslovnež, ki potrebuje sintetični kanabinid.
 

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Se opravičujem, če so moje besede arogantne, morda sem preveč vznemirjen.
Lep pozdrav iz Indonezije👋
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
nakup počitniške nepremičnine z električno energijo. na tuje ime ali prek offshore podjetja, ki ga ni mogoče izslediti do vas.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Verjamem, da lahko kanabinoide zelo enostavno pridobite prek indijskih kemičnih podjetij. nisem prepričan, čeprav poskusite indiamart in se obrnite na nekaj podjetij (ne delujte sumljivo.)
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
13
Points
3
Ali ste to že kdaj storili. To ni tako enostavno, kot si večina misli. Prosim, naučite me.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
To sem storil. predlagam, da si poiščete odvetnika, ki je pripravljen to storiti za vas. lahko sami poskusite prek spleta, vendar če želite biti prepričani o vsem, potrebujete dobrega odvetnika, da vse uredi za vas (izbere pravo državo brez zahtev za davčno poročanje, predpisov, vprašanj) in opravi dokumentacijo. povejte mu tudi, naj ustanovi skrbnika, ki bo generalni direktor, za dodatno varnost.
 

MagikalFlashTrax

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 24, 2021
Messages
10
Reaction score
8
Points
3
Menim, da je zanimivo dejstvo, da naj bi bila hiša neizsledljiva za njegovo pravo identiteto. Če se mora zgoditi aretacija in tudi če kuharja ni doma, bodo iskali ADN povsod na njegovih očalih in povsod na njegovem laboratoriju, tako da je ves čas vaš zajeban
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Nič nenavadnega.In seveda, če LE ve, kaj počneš, je tako ali tako v riti.To je previdnostni ukrep in ne neprebojna taktika.
 
Top