[POMOČ] Izbira mojega prvega šaržnega reaktorja - kitajski reaktor ali ne?

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Hej, ljudje,

čas je, da izberem svoj prvi šaržni reaktor.

Da mi med povečevanjem reakcije ne bi bilo treba kupiti več kot enega reaktorja in da bi kasneje prihranil tudi stroške, bi si rad omislil 100-litrski stekleni reaktor.
Nakup 2-10L reaktorja, vključno s hladilnikom in vakuumsko črpalko, samo zato, da bi ga pozneje ob nakupu 100L reaktorja ponovno prodal, se mi zdi preveliko tveganje.

Kakšne so vaše izkušnje s kitajskimi šaržnimi reaktorji?

Predvidevam, da podjetja, kot je USA LABS, prav tako proizvajajo na Kitajskem in samo maloprodajo na Amazonu, zato bi bilo bolje, če bi kupil neposredno od kitajskega proizvajalca?

OPOZORILO CLEARNET - TA OBJAVA VSEBUJE POVEZAVE CLEARWEB

Prejel sem več ponudb, ki bi jih rad navedel tukaj:

Lab1st

Zahteval sem ponudbo in jo zdaj čakam, vendar so v primerjavi z drugimi zelo dragi. 200-litrski šaržni reaktor brez vakuumske črpalke in hladilnika stane 17 500 EUR.

ZDA LABS

- stekleni reaktor s 100L plaščem, vključno s hladilnikom in vakuumsko črpalko: 28.049 €
Povezava: https: //www.amazon.com/USA-Jacketed...ards/dp/B09T3QLWQT?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1


YUANHAI:

- 100L stekleni reaktor z zaščitnim plaščem: 3.350€
- Obtočni hladilnik: 1.000 €
- Obtočna grelna kopel: 1.000.000 EUR 1.260€
- Vakuumska črpalka z vodnim ciklom: 1,5 milijona EUR: 450€

- 20L rotirajoča posoda: 3.150€
- Obtočna hladilna naprava: 2.000 €
- Vakuumska črpalka za vodni cikel: 450€

- 50L Rotavap: 4.200€
- Obtočni hladilnik: 2.250€
- Vakuumska črpalka za vodni cikel: 450€

Povezava: https: //yuanhuai.en.alibaba.com/

Cincerly,

Koko
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Samo kupite, da začnete z 20-litrsko erlenmajerico z okroglim dnom, z 2 ali 3 vratci. Če želite, lahko naredite iz 2 vratne, 3 vratne. To je veliko ceneje
segrevajte jo s plinom in uporabite mešalnik s palico do premera 20. To morate kupiti posebej, ker mešalniki podpirajo le premer 6.
kupite tudi akvarijsko črpalko z močjo 10 W in dober kondenzator
tudi dober termometer in pH papir ali digitalni

priporočljivo je naročiti tudi dober začetni komplet, ker so priključki v sponkah bučke in še kaj.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
če kupujete zunaj evrope, morate plačati tudi uvozni davek 21 %.
za 10.000 EUR je torej treba doplačati 2100 EUR
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Hvala, kolega, imaš prav - za začetek je to verjetno dobra rešitev, da se seznanimo s postopkom in reakcijo!

Našel sem odlične možnosti in jih bom naročil, hvala!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Ali ne bi enako dobro deloval tudi grelni plašč ali vroča plošča?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ni za 20-litrsko erlenmajerico
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Našel sem 2100W grelni plašč, ki je dejansko primeren za 20L bučke.

Zdi se mi bolj priročno kot uporaba plina ali grelne plošče.

JASNO OPOZORILO


Še ena z močjo 3000 W


Prvi je precej poceni in se segreje do 350 °C, drugi pa se lahko dejansko segreje do 450 °C.

Po poti NaBH4/CuCL2 80 °C ni preseženih in bi popolnoma ustrezala, za pot P2P, ki ste jo izbrali, pa bi prav tako delovala, saj je potrebna temperatura 165 °C.

Kaj menite?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

delate, kar menite, da je dobro za vas .

Tega nikoli ne uporabljam, ker mi je veliko bolj všeč plin, in kar je najpomembnejše, mešanje nad glavo pri 1500 t/min
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Preizkusil bom obe možnosti, saj sem obe videl na spletnih slikah laboratorijev, in se nato odločil za tisto, kar mi najbolj ustreza. :)


Hvala za nasvet!
 

adroitsynth

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
V kateri državi ste?

Ko sem začel, je bilo naročanje reaktorjev čista norost, zdaj, ko že dobro desetletje svetujem v industriji konoplje v Kaliforniji, ZDA. Lahko naročim 10 100-litrskih reaktorjev, ne da bi mignil z očesom.

Zato vas bom morda lahko ustrelil ali celo olajšal naročilo prek mojega svetovalnega posla. Že takoj na začetku bi se rad dotaknil "kitajskega" vprašanja. Obstajajo številni proizvajalci in številni njihovi izdelki so videti enaki, iz izkušenj pa lahko rečem, da imajo nekateri ustrezen nadzor kakovosti, drugi pa preprosto zgrešijo cilj. Težava se pojavi, ko pride do storitve za stranke ali zamenjave/odpravljanja težav.

Če sem povsem iskren, pa nič od tega ni pomembno, še posebej za industrijo konoplje, saj je vseeno, ali je steklen in ali drži tekočino, je večinoma dobro. Pomožna oprema je drugo vprašanje.

Da bi vam čim bolje pomagali, v kateri državi ste in kaj želite početi z reaktorjem? Verjemite mi, videl in naredil sem že vse, zgradil veliko večmilijonskih laboratorijev in veliko cenejših laboratorijev, ki se vrtijo okoli dražjih z doktorji znanosti, ki obračajo pipe in številčnice.

Če potrebujete le blago segrevanje in hlajenje z mešanjem, potem ne morete zgrešiti, če pa potrebujete natančno gradnjo za postopke, občutljive na zrak in vodo, ali natančno upravljanje temperature, potem potrebujete nekaj usmeritev.

Prav tako so reaktorji primerni za refluks, vendar ne za rekuperacijo, in če imate v mislih kristalizacijo, potem bi želeli reaktor s filtrom, ki ima filtrirno ploščo in dno, ki se spusti za enostavno zbiranje.

Kitajski proizvajalci se lahko odlično odrežejo pri ogrevanju in hlajenju, zlasti glede na ceno, pri vakuumu pa ne tako zelo.

Povej mi, prijatelj, z veseljem ti bom pomagal!
 
Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Hej, človek,

najlepša hvala za vaše mnenje.

Kot rečeno, trenutno prebivam v srednji evropi in nimam poslovnega ozadja v nobeni industriji, ki bi mi lahko pomagala pri naročanju velikih količin šaržnih reaktorjev iz kitajske. Tudi to je naloga za nekaj tednov/mesecev naprej, vendar želim imeti vse pripravljeno in na mestu, ko bo pravi čas.

Cilj bo samo proizvodnja amfetaminske freebase.

Ste odprti za zasebni klepet?

Preveril sem več kitajskih podjetij in vedno izberem tista (poleg kakovostnega videza in cen), ki ponujajo odlično storitev za stranke skozi celoten postopek.

Nisem še oddal nobenega naročila, zato bi bil čas za začetek pogovora zelo primeren.

PS - približno 2 tedna nisem mogel dostopati do svojega računa, zato se bom od jutri v celoti vrnil.

Cincerly,

Koko
 
Top