Razlika v Leuckartovi reakciji z formamidom in amonijevim formatom

kosingo

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 9, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni fantje,
Najprej bi rad povedal, kako lep forum je to! res zanimiv!
Imam vprašanje o Leuckartovi reakciji za proizvodnjo amfetaminov in morda mi lahko kdo tukaj pomaga:
Literatura navaja dve različni metodi za Leuckartovo reakcijo: eno z amonijevim formatom in drugo z formamidom (po možnosti z dodano mravljinčno kislino). V nekaterih virih je omenjeno, da naj bi bila varianta z amonijevim formatom učinkovitejša, vendar tu vidim predvsem opise z uporabo formamida. Zakaj je varianta s formamidom primernejša? Kaj je treba upoštevati pri Leuckartovi reakciji z amonijevim formatom glede temperature in razmerja mešanja z BMK?
Vnaprej se vam zahvaljujem za vsak koristen odgovor.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Morda je bolje vprašati v temi za Leuckartovo metodo...
Iskal sem kemikalije za proizvodnjo amfetaminov z Leuckartovo metodo in zanimal me je kalcijev format, ker je cenejši od amonijevega formata. Mislim, da so vse te snovi namenjene za izdelavo formamida?
Vendar sem se ustavil pri Leuckartovi metodi, zdaj bom poskusil z metodo borohidrida :)
Ko bom dobil anonimni naslov za prejemanje kemikalij, bom poskusil z Leuckartovo metodo s formamidom, ker je formamid legalen in zelo poceni, vendar ga ni mogoče poslati z navadno pošto za naročila, večja od 5 l.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Kje je amin v kalcijevem formatu? Amid morate izdelati iz amoniaka (amin) in mravljinčne kisline (za izdelavo amida). Spraševal pa sem se tudi, zakaj ima formamid tu prednost, saj je v številnih dokumentih navedeno, da je pot amonijevega formata učinkovitejša. Tudi stric Fester govori o formamidu in seveda N-metilformamidu za proizvodnjo metilne različice benzedrina. Zelo nenavadno, vendar zdaj prvič poskušam Leuckartov postopek s formamidom, ker ga je zelo enostavno izdelati iz amonijevega formata.
 
Top