Diklofenak natrij in zdravila

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Pozdravljeni. Imam vprašanja za vse medicinske strokovnjake. Zdravnik mi je trenutno predpisal zdravilo Diclofenac sodium in na receptu je pisalo, da med njegovo uporabo ne smem piti alkohola, in me zanima, s čim drugim ga lahko uporabljam. V treh dneh bom šel na zabavo s prijatelji mu in razmišljal sem o uporabi kokaina ali amfetaminov, kot sta Adderall ali Meth bcs. Ali je to dobra ideja ali ne smem kombinirati z njim in samo prenehati uporabljati zdravilo približno en dan? Predpisano je za zdravstveno stanje, vključno z "vodo" v kolenih, okužbo, ki sem jo dobil za 3 let, ki je dobil vse moje sklepe v bolečini.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Pozdravljeni!
Kombinacija diklofenaka s stimulansi osrednjega živčnega sistema na splošno nima večjih neposrednih interakcij. Vendar pa je treba upoštevati več dejavnikov:

1. Posamezna zdravstvena stanja: Obe zdravili lahko zvišata krvni tlak. Če imate hipertenzijo ali težave s srcem in ožiljem, lahko njuno kombiniranje ta stanja poslabša.

2. Neželeni učinki: Diklofenak lahko povzroči težave s prebavili, stimulansi pa izgubo apetita, tesnobo in nespečnost. Njuno kombiniranje lahko poveča verjetnost ali resnost teh neželenih učinkov.

3. Delovanje jeter in ledvic: Diklofenak se presnavlja v jetrih, izločajo pa ga ledvice. Zdravilo Adderall lahko vpliva na aktivnost jetrnih encimov in delovanje ledvic. Če imate kakršne koli težave z jetri ali ledvicami, lahko kombinacija teh zdravil povzroči težave.

4. Odmerjanje in trajanje: Tveganje za neželene učinke je lahko pri obeh zdravilih odvisno od odmerjanja in trajanja uporabe. Veliki odmerki ali dolgotrajna uporaba obeh zdravil lahko povečajo tveganje za zaplete.

Čeprav med diklofenakom in poživili ni večjih neposrednih interakcij, je treba k njuni kombinirani uporabi pristopiti previdno.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Okej, torej glavna težava naj bi bila moja jetra bcs iz krvnih izvidov sem ugotovil (po lastnem znanju), da se moja jetra borijo z neko okužbo bcs moji levkociti so večji od normalnih in tako naprej. Moje zadnje vprašanje je, ali naj ne počnem ničesar in imam normalen dan s prijatelji ali je možnost, da za en dan ustavim zdravila in če čutim bolečino, da uporabim druga zdravila, ki se ne borijo z okužbo, ampak samo pomagajo pri bolečini in se lahko uporabljajo z amfetaminom ali alkoholom?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Glede na vse vhodne podatke bi tokratno zabavo preskočil, da bi končal zdravljenje, premagal morebitno okužbo in bil v formi za naslednjo zabavo. Vendar na koncu nihče drug kot vi ne more sprejeti odločitve. Najpomembneje je, da razumete njene posledice in sprejmete svojo vlogo pri njihovem nastanku.
 
Top