Prodajalci darknetov, ki so povezani s skupnim skladiščem ali ga uporabljajo - pomagajte mi to razumeti

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Opravljal sem manjše nakupovanje, ki se je sprevrglo v raziskovanje prodajalcev darknetov, saj sem opazil nekaj, kar mi je padlo v oči. Zdi se mi, da so tisti, ki se oglašujejo kot posamezni prodajalci, le krinke z edinstveno blagovno znamko za istega prodajalca ali pa na nek način sodelujejo, zavestno ali ne, tako da si delijo skladišče tretje osebe, ki strankam pošilja njihova naročila.

To sem prvič opazil, ko sem naročil 4 vzorce heroina pri 4 edinstvenih prodajalcih, za katere ni videti, da bi bili kakor koli povezani, 2 iz Nizozemske in 2 iz Nemčije.

Oba vzorca iz NL sta se pojavila zapakirana v isti vrsti ovojnice (čeprav različne barve), naslovna etiketa je enaka (z enakimi dimenzijami, pisavo, postavitvijo, velikostjo besedila), oba sta uporabila enako obliko in kombinacije poštnih žigov, oba pa sta bila poslana iz istega mesta. Uporabljena metoda prikrivanja je bila enaka, izdelek je bil zapakiran na enak način z uporabo enake embalaže in materiala za prikrivanje. Ne bom prepričan, da obeh pošiljk ni poslal isti par rok. Sam izdelek je bil na otip enak in v obeh primerih je bil oglaševan kot afganistanski.
Kar zadeva vzorce DE, je bilo za oba oglaševano, da prihajata iz Irana. Naj oba prodajalca imenujem prodajalca A in B. V preteklosti sem kupoval pri prodajalcu A in hkrati naročil vzorce pri prodajalcih A in B. Prodajalec A naročila ni sprejel, tako da je šlo samo eno naročilo, od prodajalca B. Ko je prispelo, je bilo zapakirano na enak način kot moje staro naročilo pri prodajalcu A. Enak način pakiranja, enaki materiali, enaka naslovna etiketa.

Nekaj tednov pozneje pripravljam nakupovalni seznam za naslednje naročilo, primerjam prodajalce, njihove cene, stroške pošiljanja in izdelke, ki jih ponujajo. Opazil sem prodajalca C, prav tako s sedežem v DE, tako kot A in B, ki je naravnost grozljivo podoben prodajalcu A. Isti izdelki in njihov oglaševani izvor in čistost (npr. identična kombinacija iglic K in kamnov, mešanica in izomer S, vsi iz Indije, skoraj identične cene [kot 1 evro razlike za isti izdelek in težo]), izjemno podobna ponudba izdelkov do kombinacije manj priljubljenih, kot so 2-mmc, 3-cmc, 3-mmc, in ali sem omenil, da so istočasno "na dopustu"?

Glede podobne ponudbe kombinacij izdelkov, porekla in čistosti lahko razumem, da lahko različni prodajalci izdelke dobivajo od istega uvoznika na debelo. Na primer, veletrgovec uvozi v državo opeko heroina, tako da ima večina prodajalcev v tej državi na voljo isti izdelek, istega izvora in z enako deklarirano čistostjo. V drugi državi bi lahko imeli drugega uvoznika na debelo, zato bi večina prodajalcev v tej državi imela isti izdelek, vendar drugačen iz druge države. To bi bilo logično in naravni učinek trgovinske hierarhije. Vendar to ne pojasni, zakaj so naročila, poslana od različnih prodajalcev, videti, kot da jih je poslala ista oseba, z uporabo istih materialov in iz istega mesta.

Ali sem v to preveč prepričan in je vse skupaj le splet naključij? Ali pa so ti prodajalci na kakršen koli način povezani ali pa so morda le virtualni prodajalci, ki svoja naročila posredujejo v skupno skladišče, ki jih izpolni in odpošlje v imenu prodajalcev? Ste opazili kaj podobnega? Naj delim imena ali opravim več raziskav? Razpravljajmo o tem, želim poznati vaše mnenje.
 

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Verjetno so le posredniki za pošiljanje pošiljk, ki posredujejo zaradi dobička.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
To je pogosto. Pred časom sem slišal pogovor o tem na Redditu. Na prejšnjih tržnicah, ki so bile umaknjene, bi ljudje v razdelku s pregledi komentirali, da sta 2 prodajalca ista oseba. O tem sem se pogovarjal tudi na strahu.

Včasih je očitno, najbolj očitno, kar sem jih videl, sta bili 2 popolnoma enaki objavi, razen različnega uporabniškega imena in slike profila, enakega opisa in vsega. Tudi ljudje v pregledih so bili kot wtf.
 
Top