"ICE" - kristalni metamfetamin hidroklorid

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33

Uvod

V tem delu se v prvi fazi pridobi vodna ali etanol-vodna raztopina metamfetamin hidroklorida. V naslednji fazi se te raztopine kristalizirajo z uporabo različnih metod, da se dobijo kristali metamfetamin hidroklorida (Ice).

Izhodiščni materiali:

  • 150 g rakemičnega metamfetamin hidroklorida
  • 75 ml EtOH 88 %
  • 80 ml acetona
  • 500 ml Voda (H2O)

Postopki

Začetni metamfetamin hidroklorid. Slika 1
WHn5cikR8r


Metamfetamin hidroklorid raztopimo v EtOH. Slika 2
SyDE7owgiz


Dobljeno raztopino filtriramo skozi papirnati filter. Slika 3
Lypnjtiruw


Prefiltrirana raztopina. Slika 4
5osyLdDTHp


Raztopino zamrznemo pri temperaturi -10-(-15)°C za 24-36 ur. Slika 5
2cDBwnAp1X


Raztopino dekantiramo. Slika 6
WZS1MGO9w5


Kristali se filtrirajo z vakuumskim filtrom. Kristali se v toplem okolju raztopijo v svoji matični raztopini. Slika 7
MUYEmgutJN


V naslednji fazi kristale ponovno združimo z matično raztopino in dodamo 150 ml vode. Slika 8
NJkV416G8w


Dobljeno raztopino filtriramo skozi papirnati filter. Slika 9
6lpz3BTQrI


Prefiltrirano raztopino izparevamo do kristalizacije pri temperaturi 50-70 °C tri dni. Ta postopek prav tako preprečuje nastanek ledenih kristalov. Slika 10
F45fVBDrLP


Popolnoma kristalizirana raztopina. Slika 11
0Y3S7gLBzC


Ves metamfetamin hidroklorid raztopljen v vodi. Slika 12
P9ongtDkRl


Raztopino pustimo na prostem, da izhlapi in kristalizira pri sobni temperaturi. Kristali so se začeli pojavljati po 1,5 meseca. Slika 13
RCbSMO1Ijs


Videz kristalizirane raztopine je prikazan na slikah 14 in 15.
63Z0PK71Er


Slika 15
J0KpRHg174


Dobljene kristale previdno prenesemo na vakuumski filter in speremo s 40 ml ledeno hladnega brezvodnega acetona. Slika 16
SKpkC2Uvbe


Po prvem spiranju kristale dodatno speremo s še enim odmerkom acetona, 40 ml. Slika 17
MBA1sagfQe


Kristali se posušijo na vakuumskem filtru. Slika 18
Z6ZWvtSD5g


Kristali so podobni prozornim ploščam, ki spominjajo na led. Slika 19
EV3osfrEuQ


Kristal metamfetaminovega hidroklorida. Slika 20
Y3UnPM4QHL
 
Last edited by a moderator:

Bongani

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
1,5 meseca? Ali ni hitrejšega načina za pridobitev kristalov?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Kaj pa donos?Hvala.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
50-70 % za kristale
izguba celotne mase met po operacijah ne več kot 1-3 %
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Začetni hcl je racemični?
Hvala.
 

Akashic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 19, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
To ne traja tako dolgo ... odvisno od topila/želene konsistence bi lahko potrošne xtale dosegli v dveh dneh
1. Izpiranje z acetonom začetni material hcl
2. sušenje v rahlem toplem vakuumu <50*c
3. ko se posuši, raztopite hcl prah v dH20 1:1 v gramih, razmerje se lahko spreminja
4. toplo raztopino in vroče filtrirajte,
po želji* filtratu dodajte aceton/etanol/metanol, razmerja so različna
5. raztopino previdno segrejemo na 100*+, segrevanje nadaljujemo, dokler ne dosežemo želene nasičenosti,
6. če je na voljo, uporabite digitalno vročo ploščo ali boljšo, ob prvih znakih xtal ali goste raztopine znižajte temperaturo na ~ 75*, delovno posodo pokrijte s filtrirnim papirjem, pomembno za preprečevanje kontaminacije, lahko tudi izolirate zunanje posode xtal za pomoč pri upočasnitvi ohlajanja za velike črepinje. Za oblikovanje debelih stolpcev, ki so bistveni za gojenje velikanov z maso od 1 do 3 g +, mora biti ohlajanje počasno, če se hitro ohladi, nastanejo iglice, ki ne bodo nikoli dosegle večje mase.
od začetnega padca temperature ne premikajte posode xtal, dokler ni končana. Ključnega pomena.
7. Pustite od 1 do 7 dni, odvisno od izbire topila.
čim počasneje, tem bolje, ne bodite temperirani, samo pozabite na nekaj dni.
8. Ko mine dovolj časa, zamrznite za 30 minut, sprostite xtal iz posode, vakuumsko filtrirajte do suhega. kratko hlajenje zmanjša topnost, ne poskušajte dejansko zamrzniti ničesar, morda ni potrebno glede na stopnjo suhosti, vendar je več kot verjetno, da je pod xtal ujeta voda ali mešanica topil.
Če jo je mogoče zbrati, shranite filtrat za naslednji krog ali pustite odprto, da izhlapi.
po sušenju xtal lahko uporabite vakuumski eksikator, vakuumski lijak, toplotno pištolo, vakuumsko pečico, opekač itd.
9. Prepričajte se, da je suh in brez ostankov, nato ga vakuumsko zaprite in odstranite ves zračni prostor, kolikor je mogoče, da ohranite in predobdelate razgradnjo.
Menim, da vakuumsko zapiranje pomaga tudi pri oblikovanju balvanov, če se pustijo dovolj dolgo, se spremenijo morfološke lastnosti.
Glede na prvotno objavo je 1,5 meseca morda optimalno obdobje za doseganje najbolj stabilnega xtala, vendar osebno ne vem, ker nikoli nisem imel dovolj izdelka, da bi trajal tako dolgo.

veliko možnosti in razmerij tam zunaj, nekateri so upoštevali in obdržali lastniški postopek, verjetno so splošne osnove enake. navadna deionizirana voda je moja izbira za čist rezultat, samo pojdite previdno, da ne bo trajalo tedne, da xtal
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Najlepša hvala za delitev. Čeprav sem uporabil najpreprostejšo rekristalizacijo, je način delovanja ustvarjalca niti čistejši.
 

Bongani

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Prosimo, da delite
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Uporabil sem 95 % etanol, dodal metamfetamin hidroklorid v vrelišču, dokler ni bil nasičen, po dodatku 5 % etanola prenehal segrevati in počasi izhlapeval pri sobni temperaturi. Tudi ta kristalizacija je zelo dobra. Pri nizki sobni temperaturi se pojavijo tudi kamnite črte.
 

Bongani

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Po kolikšnem času so nastali kristali
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
ti lahko naredijo led v 1 dnevu, kdo bo čakal 1,5 meseca haha
 

HenryWeston

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Mar 20, 2023
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
To je smešna metoda kristalizacije. Z metanolom in brezvodnim acetonom nastanejo čudoviti prozorni kristali, in če se za raztapljanje uporabi tudi malo IPA, lahko pričakujete prave osupljivce. Izpiranje s hladnim brezvodnim acetonom je dobra praksa in prav tako pomaga obarjati več iz matične tekočine.
Čas do dimljenja je lahko od 1 do 24 ur, prej, če dodate več acetona. Še nikoli nisem imel matične tekočine takšne barve, videti je, kot da sta bila kuhanje in ekstrakcija zelo težka!
 
View previous replies…

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Delite postopek z metanolom in acetonom
 

malbona kato

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 19, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Nikoli pa še nisem imel matičnega likerja takšne barve, izgleda kot grobo kuhanje in ekstrakcija!

Morda svojih stvari še nikoli niste izpostavili dolgotrajni vročini, kot to počne avtor. Čeprav je to pomemben korak za odstranitev ketonskih ostankov.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
To je za racemični metamfetamin HCl, kajne? Ne za izomer Dextra?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
da, d,l-meth
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
ali se metoda razlikuje za racemični in d-meth ? ali lahko razložite razlike?
 
Top