Kam mám umiestniť svoje laboratórium?" / Chladné miesta + niekoľko bonusových otázok

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 6, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Presťahoval som sa do inej krajiny k manželke a už nemám prístup do svojej starej pivnice, kde som plánoval začať robiť chémiu. Aj keď mám kopu sklenených nádob, nemám kde variť. (Manželka vie, len to nechce v dome) Kde by podľa vás bolo lacné/bezpečné miesto na vytvorenie laboratória? Niektoré nápady sú použitie prepravného kontajnera, prenájom Airbnbs a ich použitie na varenie, karavan (lol).

Keďže sa chystám použiť aj stan, aby sa pachy obmedzili na minimum (maslový zápach z gaba na ghb), niečo ako skleník, jedinou požiadavkou je vetracia šachta/otvorený vzduch. Energia/plyn/voda môžu byť prenosné.
Zaujímalo by ma, ktoré plasty sú najlepšie pri stavbe tohto stanu? PVC, PP, PE alebo nylon. Existujú aj nejaké iné?

A nakoniec, existuje nejaký zoznam/návod na improvizované laboratórne vybavenie, na nekritické veci, ako napríklad premeniť môj kvapkací lievik na lievik s vyrovnaným tlakom pridaním niekoľkých kusov hadičiek? To je ďalší dôvod, prečo potrebujem vedieť, ktoré materiály sú chemicky bezpečné, preto tá otázka o plaste. Môj starý sklenár bol zatknutý za krádež, takže potrebujem macgyverovať nejaké časti.

Ďakujem za pomoc!
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Aby boli tipy čo najužitočnejšie, je potrebné objasniť niekoľko otázok. Aké látky plánujete syntetizovať a v akom množstve? Počet vôní, technické podmienky, ako aj odporúčania pre laboratórne vybavenie budú závisieť od metódy syntézy. Žijete s manželkou v súkromnom dome? Máte voľný priestor na pozemku domu? Alebo sú to nejaké iné podmienky?
 

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 6, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
GABA --> GBL --> GHB (Sandmeyer) v množstve približne 1 kg ghb na jednu varňu a približne 1 varňa za týždeň. Dom je súkromný, ale dom a pozemok, na ktorom sa nachádza, vôbec nie sú možnosti.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Miesto, kde budete variť, závisí od vašej polohy. Najlepší spôsob je malý vidiecky dom so skrytým suterénom, ktorý budete používať ako laboratórium. RV je dosť podozrivý, viete si predstaviť prečo =)
Myslím, že je jedno, aký druh plastu použijete, ak ho nebudete zohrievať.
Ohľadom kvapkacieho lievika - na hrdlo trojhrdlej banky s okrúhlym dnom môžeš pripevniť jednoduchý Claisenov adaptér, ktorý sa bude rovnať atmosfére v reakčnom rbf. Jedno hrdlo Claisenovho adaptéra sa pripája ku kvapkaciemu lieviku, druhé hrdlo sa pripája k atmosfére prostredníctvom trubice CaCl2. Okrem toho musíte otvoriť kvapkací lievik, aby sa vyrovnal tlak.
 
Last edited by a moderator:

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Mám pre teba skvelý nápad, priateľ môj, čo keby si prišiel do Indonézie? a čokoľvek potrebuješ, napríklad dom a laboratórium, pokúsim sa ti to splniť. Ale veľmi, veľmi dúfam, že vyrobíš syntetický kanabinoid a predáš mi ho, kúpim ho namiesto toho, aby som si niečo pýtal.
Dodržte môj sľub, som len obchodník, ktorý potrebuje syntetickú kannu
 

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Ospravedlňujem sa, ak sú moje slová domýšľavé, možno som príliš vzrušený.
Pozdravy z Indonézie👋
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
kúpa rekreačnej nehnuteľnosti s elektrinou. na cudzie meno alebo prostredníctvom offshore spoločnosti, ktorú nie je možné vystopovať.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Domnievam sa, že kanabinoidy môžete získať veľmi ľahko prostredníctvom indických chemických spoločností. nie som si istý, hoci skúste indiamart a kontaktujte niekoľko spoločností (nechovajte sa podozrievavo.)
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
13
Points
3
Už ste to niekedy robili. Nie je to také jednoduché, ako si väčšina myslí. Prosím, naučte ma to.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Ja som to urobil. odporúčam vám, aby ste si našli právnika, ktorý je ochotný to urobiť za vás. môžete to skúsiť sami online, ale ak si chcete byť istí všetkým, potrebujete dobrého právnika, ktorý za vás všetko vybaví (vyberie správnu krajinu bez požiadaviek na daňové výkazy, regulácie, otázky) a urobí papierovačky. tiež mu povedzte, aby zriadil správcu, ktorý bude generálnym riaditeľom pre väčšiu bezpečnosť.
 

MagikalFlashTrax

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 24, 2021
Messages
10
Reaction score
8
Points
3
Za kuriózny považujem fakt, že dom by mal byť nevysledovateľný podľa jeho skutočnej identity. Ak by sa musel stať záťah a aj keď je kuchár preč, budú hľadať ADN všade na jeho okuliaroch a všade na jeho laboratóriu, takže celú cestu si poserie
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Jeho na názve spoločnosti. nič neobvyklé na tom nie je. a ofc ak LE vie, čo robíte ur fucked anyway. jeho prevencia nie nepriestrelná taktika.
 
Top