Question Je možné nahradiť chemický reaktor alebo banku s okrúhlym dnom plastovým vedrom?

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Chcel by som vedieť, či je možné pri chemickej syntéze v malom rozsahu nahradiť chemický reaktor alebo banku s okrúhlym dnom plastovým vedrom alebo iným materiálom odolným voči chemickým reakciám.
Ďakujem vám všetkým!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
V mimoriadne širokom zmysle slova to môže byť V NIEKTORÝCH PRÍPADECH možné. Mohli by ste ju zahrievať pomocou silikónového pásu alebo elektrického prvku, ktorý by ste mohli miešať miešadlom na farby. Vo väčšine prípadov by ste v ňom nemohli refluxovať alebo destilovať. Tie by ste však mohli robiť v karbole alebo sklenenom džbáne. Sklo je odolné voči väčšine chemikálií a plast nie.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Použil som odpadkový kôš z polypropylénu (PP) na výrobu mdma freebase pri 20 C, fungovalo to, ale odpadkový kôš sa zdeformoval, pretože metylénchlorid. To však nie je problém, plast sa neroztopil ani nezlomil.
V prípade mefdrónu v metylénchloride, kde je potrebné roztok zahriať na 38C, by to v plaste nebolo možné.
 
Last edited:

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Vyrábali ste niekedy MDMA?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Vrelo odporúčam polyetylén (PE), konkrétne HDPE (vysoká hustota) v prospech LDPE, ale teplo je limitom, takže nikdy nepoužívajte zdroje tepla a exotermické reakcie musia byť krotké (pozrite si teplotu topenia), takže plastové vedrá používané na maľovanie stien by mali stačiť, pokiaľ je materiálom HDPE. Ak ide o teplé roztoky, nalejte ich, kým sú teplé, alebo ich zohrejte pomocou vodného kúpeľa, ktorý už nie je na ohrievači.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Úplne závisí od reakcie, ktorú robíte. Mnohé reakcie sa dajú robiť v plaste, mnohé nie. Teda, aby som bol presný, môžu, ale do plastu sa to vylúči.

Viete, ako tam ľudia diskutujú o probléme mikroplastov v mori/oceáne a vo vode všeobecne? Tieto reakcie sú akoby ich konečnou verziou. Vážne, človeče, nechceš prehltnúť ani fajčiť nič, čo môže čo i len vzdialene obsahovať polyméry.

Áno, je to možné, ale vždy by som odporúčal sklenený riad alebo len teflónový plast namiesto čohokoľvek, ako je plastové vedro. Fľaše sú veľmi lacné, ak vieš, kde hľadať.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Pozrite si video syntézy pre mdma s týmto chlapíkom a jeho farebným laboratórnym 🥼 plášťom parochňou a prístrojom na dildo ... čo používa ?
 
Top