Účinný spôsob užívania DMT?

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
67
Reaction score
34
Points
18
Helou😶‍🌫️
Tento týždeň som užil ~0,6 g DMT bolo to fajn, ale chcem vedieť, ako môžem užívať drogu najefektívnejším spôsobom.
Rozmýšľal som 🤔 o tom, že si ju budem pichať injekčne, ale mám obavy, či to môže negatívne ovplyvniť celý trip, či mám čas vziať si striekačku zo žily a či mi chemická agresivita nemôže poškodiť vnútrožilový systém.
(Pretože som to skúsil šnupnúť a bola to tá najväčšia bolesť, akú som kedy pocítil)
Fajčenie je príjemné, ale účinky trvajú len niekoľko minút a tolerancia prichádza veľmi rýchlo,
Šnupanie je bolestivé, aj keď je bolestivejšie ako fajčenie.
Perorálne užívanie tiež nie je ideálne, je to plytvanie DMT, pretože žalúdočná kyselina musela molekulu "rozložiť".
Nie je veľa spôsobov, ako to urobiť správne?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
452
Reaction score
692
Points
93
Existuje len niekoľko spôsobov konzumácie látok: orálne, nosové, intravenózne, intramuskulárne, rektálne, inhalačné. V prípade DMT je najlepšie fajčenie alebo použitie MAOI na zvýšenie účinku pri perorálnom užívaní.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
67
Reaction score
34
Points
18
Musím vyhľadať, čo je to maoi wow. Idk kde ho získať a žiadny z liekov pilulky, ktoré sú na Wikipédii, nie je k dispozícii na kúpu na tomto fóre (nedôverujem iným trhom) existuje nejaký spôsob, ako zvýšiť tieto inhibítory prirodzeným spôsobom?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,473
Solutions
4
Reaction score
1,003
Points
113
Deals
1
Nie je to žalúdočná kyselina, ale mao-A ( monoaminooxidáza a) ju ani nepustí do mozgu cez črevnú dráhu, pokiaľ jej neprijmete toľko, aby ste využili z tela MAO až plus dostatok navyše, aby bola účinná. Dmt a maoi trvajú hodiny a hodiny
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Prejdime si hlavné spôsoby podávania DMT a ich účinky na organizmus.
  1. Fajčenie/vyparovanie DMT. Ide o najbežnejší a najúčinnejší spôsob. Pri fajčení alebo odparovaní sa DMT rýchlo dostáva do krvného obehu cez pľúca, čo vedie k takmer okamžitým účinkom (do 30 sekúnd až 1 minúty), ktoré rýchlo dosahujú vrchol a trvajú približne 5 až 15 minút. Intenzita je pre niektorých často ohromujúca a ako ste spomenuli, účinky sú krátkodobé. Rýchly nástup môže u niektorých užívateľov spôsobiť aj úzkosť kvôli jeho náhlej, hlbokej povahe. Tolerancia sa v rámci sedenia rýchlo buduje, ale rýchlo sa obnovuje, zvyčajne do hodiny.
  2. Šnupanie (insuflácia). Šnupanie DMT vedie k dlhšiemu trvaniu účinkov v porovnaní s fajčením. Účinky môžu začať v priebehu 5 - 10 minút a trvať 20 - 40 minút. Častá je bolesť, pretože veľmi dráždi sliznicu v nose. Uvádza sa tiež, že zážitok je menej plynulý a ťažšie zvládnuteľný v porovnaní s fajčením.
  3. Perorálna konzumácia s MAOI (podobná ayahuasce). Účinky môžu trvať od 4 do 6 hodín. MAOI zabraňuje rozkladu DMT v žalúdku, čím mu umožňuje dostať sa do mozgu. Aby to však fungovalo, musíte použiť správny MAOI (ako harmalín alebo harmin). Je to časovo náročnejší a často fyzicky náročný zážitok kvôli nevoľnosti, očistám a zaťaženiu organizmu, ale niektorí ho považujú za hlboko zmysluplný. Bez MAOI žalúdočná kyselina rozloží DMT skôr, ako sa dostane do krvného obehu.
  4. Intramuskulárna injekcia (IM). Intramuskulárna injekcia DMT môže viesť k plynulému nástupu (do 2-5 minút) a dlhšiemu účinku (približne 30-60 minút). Niektorí používatelia zistili, že táto metóda poskytuje v porovnaní s fajčením postupnejší a kontrolovateľnejší zážitok. Aj keď je IM injekcia bezpečnejšia ako intravenózna injekcia, stále prináša riziká, ako je infekcia alebo absces, ak sa nedodržia správne sterilné techniky. Vysoká intenzita môže byť pre niektorých používateľov stále zdrvujúca.
  5. Intravenózna injekcia (IV). Táto metóda by vám poskytla najintenzívnejší a najbezprostrednejší zážitok. Nástup je takmer okamžitý a účinky môžu trvať 5-30 minút v závislosti od dávky. Keďže DMT sa priamo dostáva do krvného obehu, trip by bol veľmi silný. Intravenózne podávanie je riskantné z viacerých dôvodov: okamžité preťaženie, poškodenie žíl, pľúcne riziká, psychické preťaženie.
Odporúčania:
  • Ak ste sa rozhodli skúmať injekcie, IM injekcia je oveľa bezpečnejšia alternatíva k IV, ale dôrazne neodporúčam injekčné podávanie bez náležitých znalostí o dávkovaní, sterilných technikách a pochopenia rizík.
  • Ak chcete minimalizovať plytvanie a zvýšiť účinnosť pri fajčení, preskúmajte techniky, ako je používanie skleneného vapor genu alebo DMT vape pera, ktoré môžu ponúknuť väčšiu kontrolu nad dávkovaním a znížiť degradáciu v dôsledku nadmerného tepla.
  • Ak hľadáte dlhší a hlbší zážitok, zvážte experimentovanie s ayahuascou alebo Pharmahuascou (DMT + MAOI v kontrolovanom prostredí).
V konečnom dôsledku je dôležité zvážiť riziká v porovnaní s výhodami každej metódy. Každý spôsob podávania má svoje vlastné kompromisy, ale vaša bezpečnosť by mala byť vždy prioritou.
 
Top