Unde ar trebui să-mi amplasez laboratorul?/locații cool + câteva întrebări bonus

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 6, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
M-am mutat în altă țară, la soția mea, și nu mai am acces la vechiul meu subsol, unde plănuiam să încep să fac chimie. Chiar dacă am o grămadă de sticlărie, nu am unde să gătesc (soția știe, doar că nu vrea în casă) Unde credeți că ar fi o locație ieftină/sigură pentru a face un laborator? Unele idei sunt utilizarea unui container de transport maritim, închirierea Airbnbs și utilizarea lor pentru a găti, o RV (lol).

Din moment ce am de gând să folosesc și un cort pentru a păstra mirosurile la minimum (mirosul de unt de la gaba la ghb), ceva de genul unei sere, singura cerință este un puț de ventilație/ aer liber. Energia electrică/gazul/apa pot fi portabile.
Mă întrebam ce materiale plastice sunt cele mai bune la construcția acestui cort? PVC, PP, PE, sau nailon. Există și altele?

În cele din urmă, există o listă/un ghid privind echipamentul de laborator improvizat, pentru lucruri care nu sunt critice, cum ar fi transformarea pâlniei mele de picurare într-una cu presiune egalizată prin adăugarea câtorva bucăți de tuburi? Acesta este un alt motiv pentru care trebuie să știu ce materiale sunt sigure din punct de vedere chimic, de unde și întrebarea legată de plastic. Fostul meu paharnic a fost arestat pentru furt, așa că trebuie să macgyver unele piese.

Vă mulțumesc pentru ajutor!
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Pentru ca sfaturile să fie cât mai utile, este necesar să clarificăm mai multe aspecte. Ce substanțe intenționați să sintetizați și în ce cantități? Numărul de mirosuri, condițiile tehnice, precum și recomandările pentru echipamentul de laborator vor depinde de metoda de sinteză. Dumneavoastră și soția dumneavoastră locuiți într-o casă privată? Aveți spațiu liber pe terenul casei? Sau acestea sunt alte condiții?
 

AspiringChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 6, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
GABA --> GBL --> GHB (Sandmeyer) în baxuri de aproximativ 1 kg ghb pe bucătar și aproximativ 1 bucătar pe săptămână. Casa este privată, dar casa și proprietatea pe care se află nu sunt deloc opțiuni.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Locul în care veți găti depinde de locația dumneavoastră. Cele mai bune moduri este o casă mică de țară cu subsol ascuns, pe care îl veți folosi ca laborator. RV este destul de suspicios, vă puteți imagina de ce =)
Cred că nu contează ce fel de plastic folosești dacă nu îl încălzești.
Despre pâlnia de picurare - puteți atașa un adaptor Claisen simplu pe gâtul unui balon cu trei gâturi cu fund rotund, care va egala atmosfera în reacția rbf. Un gât al adaptorului Claisen se conectează la pâlnia de picurare, un alt gât se conectează la atmosferă prin tubul de CaCl2. În plus, trebuie să deschideți pâlnia de picurare pentru a egala presiunea.
 
Last edited by a moderator:

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Am o idee grozavă pentru tine, prietene, ce-ai zice să vii în Indonezia? și, indiferent de nevoile tale, cum ar fi cele legate de casă și laborator, voi încerca să le îndeplinesc. Dar, sper din tot sufletul să faci un canabinoid sintetic și să mi-l vinzi, îl voi cumpăra în loc să-ți cer ceva.
Ține-ți promisiunea, sunt doar un om de afaceri care are nevoie de canna
 

xiluh

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Îmi pare rău dacă cuvintele mele sunt prezumțioase, poate sunt prea entuziasmat.
Salutări din Indonezia👋
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
cumpărați o proprietate de vacanță cu electricitate pe numele altcuiva sau prin intermediul unei societăți offshore care nu poate fi urmărită până la dumneavoastră.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Cred că puteți obține canabinoide foarte ușor prin intermediul companiilor chimice indiene. nu sunt sigur, deși încercați indiamart și contactați câteva companii (nu acționați suspicios.)
 

NoNameNoSlogan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 25, 2022
Messages
25
Reaction score
13
Points
3
Ați făcut vreodată acest lucru. Nu este la fel de ușor cum cred majoritatea. Vă rog să mă învățați.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Am făcut-o. Vă sugerez să obțineți un avocat care este dispus să facă acest lucru pentru dvs. Puteți încerca singur online, dar dacă doriți să fiți sigur de totul, aveți nevoie de un avocat bun pentru a rezolva totul pentru tine (alege țara potrivită fără cerințe de raportare fiscală, regulament, întrebări) și de a face actele. de asemenea, spune-i să înființeze un administrator care să fie CEO pentru o securitate suplimentară.
 

MagikalFlashTrax

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 24, 2021
Messages
10
Reaction score
8
Points
3
Cred că este curios faptul că casa nu ar trebui să poată fi urmărită până la identitatea sa reală. Dacă trebuie să se întâmple o arestare și chiar dacă bucătarul este plecat, vor căuta ADN peste tot pe ochelarii lui și peste tot pe laboratorul lui, așa că până la capăt ai dat-o în bară
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Este pe un nume de companie.Nimic neobișnuit despre asta.Și ofc dacă LE știe ce faci ur fucked oricum.Este o precauție nu o tactică bulletproof.
 
Top