Question Soluție pentru câini adulmecători

smellybelly45

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 9, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Știe cineva ceva încercat și testat pentru câinii adulmecători?
Știu că toată lumea va spune "Vac Seal and Clean", dar nu funcționează la fel de bine cum cred oamenii
Am auzit că sulfatul de amoniu și aluminiu în apă și aplicat le poate provoca confuzie.
Cineva are vreo idee?
Am ceva de lucru și câinele pare să fie principalul obstacol.
 

gringo0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 25, 2023
Messages
11
Reaction score
12
Points
3
Există tone de "sfaturi" actuale pentru câini, dar în realitate nimeni nu poate fi sigur de asta.
Aici, pe acest canal, puteți vedea cum au antrenat câinii https://youtube.com/@blazeorbust3139?si=R88VfgCWLmyCkXF2 aceasta este doar o parte a sesiunii de antrenament... Din exeperiența mea vă pot spune că câinii sunt cel mai mare inamic. Scannerul poate fi evitat, testul reactivilor poate fi evitat, inspecția manuală poate fi evitată, dar când vine câinele, toată lumea își umple pantalonii
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
83
Reaction score
93
Points
18
Deals
17
Simplu, această metodă funcționează 100% am trecut prin ea cu brio! Trebuie să miroși ca drogurile pe care le porți, tu, animalul tău de companie, hainele, chiloții, mașina și totul!

Fiți atenți pe autostrada din Cadiz, veți întâlni cel puțin 2 câini!!!
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Am înțeles că nu numai câinii de urmă sunt antrenați să detecteze substanțe ilicite, ci și mirosuri care pot fi folosite pentru a acoperi substanțele de contrabandă. Prin urmare, orice sfat de a folosi orice chestie pentru a vă masca încărcătura este destul de ineficient. În plus, mirosul se disipă în timp prin orice mediu.

Așa că uitați de șampon, cafea, piper și alte idei prostești și concentrați-vă în schimb pe sigilarea în vid a produsului dumneavoastră.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
83
Reaction score
93
Points
18
Deals
17
Stop paranoicilor :)) teama și fața ta de oameni panicați vor descoperi că ești vinovat :)) câinii sunt ușor de păcălit cu metoda de mai sus și funcționează 100%

ce spuneți cu șamponul și cafeaua par metode de copii de 10 ani, nu știu unde ați citit așa ceva :)
există mai multe alte metode dar niciuna nu include cafea și șampon :))
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
531
Reaction score
248
Points
43
Am urmărit o emisiune NG numită Traffickd. Au urmărit un cartel care transporta (cocaină, cred) peste graniță. Au folosit mai multe pungi sigilate în vid, muștar și cafea pentru a deghiza mirosul. Nu știu cât de practic este, dar asta este ceea ce am văzut
 

sensitive_tm

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Aug 24, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Deals
2
vid dublu făcut în mediu curat, cu mănuși noi și toate atențiile funcționează 101%
 

CatmandMU

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
există o anumită soluție la problema ta care se aplică cățelelor în călduri pe care nu vrei să le înmulțești din greșeală. Crede-mă, sunt un profesionist 🤠
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,472
Solutions
4
Reaction score
1,002
Points
113
Deals
1
Adevărul este că câinele este antrenat să alerteze la comandă. Conducătorul poate spune că a alertat chiar dacă nu s-a mișcat. Câinele este metoda prin care vă ocolesc libertatea.
 
Top