Question Sunt nou în acest gen de lucruri și mă întreb dacă îmi puteți oferi sfaturi, trucuri și altele?

Goose Shittington

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 21, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Permiteți-mi să vă prezint o scenă: Mi s-au prescris diverse medicamente de ceva timp. În urmă cu câteva săptămâni, psihiatrul meu a decis să mă retragă de la Zoloft, un medicament pe care îl iau de mai mulți ani. În consecință, mi-a rămas o cantitate considerabilă.

M-am gândit că aș putea să-mi vând surplusul pentru niște bani necesari. Dar, după cum se menționează în titlu, nu am mai vândut până acum nici măcar o picătură de tuse, darămite medicamente atât de puternice precum Zoloft. De aceea, m-am alăturat acestui forum astăzi pentru a pune întrebări despre elementele de bază: cât din rezerva mea ar trebui să vând? Cât ar trebui să cer în funcție de cantitatea pe care decid să o vând? Ce măsuri pot lua pentru a-mi proteja anonimatul, astfel încât să pot evita ghearele forțelor de ordine? În primul rând, merită să vând Zoloft?

Pentru un pic de context suplimentar (dar nu în detrimentul doxxing mine), mă gândesc să vând acest Zoloft în micul oraș campus în care universitatea mea este situat în Maine rural / suburban odată ce clasele se reiau într-o lună sau cam așa ceva. De asemenea, trebuie remarcat faptul că în prezent nu dețin o mașină, astfel încât transportul către tranzacțiile mele va trebui să se facă fie pe jos, fie folosind transportul în comun.

Mă gândesc că, dacă primele mele tranzacții merg bine, pot vinde și alte surplusuri și, poate, să creez o afacere, dar poate că gândesc prea departe. La urma urmei, evitarea închisorii înseamnă mult mai mult pentru mine decât câștigarea câtorva dolari în plus.

Toate comentariile și sfaturile sunt apreciate.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mă îndoiesc că cineva le va cumpăra de la tine. Sunt un SSRI, de care nu se abuzează de obicei pentru că nu acționează instantaneu și nu produce prea multă euforie, stimulare sau acțiune depresivă asupra SNC.
Cel mai bun lucru pe care îl puteți face cu ele este nimic, urmat de oferirea lor cuiva care este deprimat, are atacuri de anxietate ect. Care nu și le poate permite
 

Goose Shittington

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 21, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Mulțumesc pentru sfat, frate. Deci ceea ce vrei să spui, în esență, este că nu există nicio modalitate de a obține vreun profit în acest scenariu?
 

tetr00

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2023
Messages
26
Reaction score
21
Points
3
Corect.

Citindu-vă postarea, chiar dacă ați avea ceva suculent precum Xanax sau Oxy, nu v-aș recomanda să le vindeți. De obicei, este foarte evident pentru dependenți când cineva este un novice și ar fi ușor de jefuit.
 
Top