• Vítejte v české sekci fóra. Nezapomeňte, že zveřejňování kontaktů (jabber, telegram, signal a další) bude mít za následek trvalý ban! Pokud se rozhodnete něco koupit nebo prodat bez použití escrow a přijdete o peníze, nebudeme vám moci pomoci.

Brno Cum se face comanda?

shrekova.bazina

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Apr 17, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Bună, am vrut să comand ceva de pe acest site de mult timp, dar nu am comandat niciodată nimic, așa că vreau să vă întreb dacă comandați sub numele și adresa dvs. reale și vreau să vă întreb dacă poate fi trimis la oficiul poștal pentru a fi ridicat sau într-o cutie
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Până în prezent, am făcut un singur schimb aici și aproximativ 10 împreună pe Torzon și Archetype. Întotdeauna sub numele și adresa mele reale, deoarece orice nume fals sau încercare de a folosi baraca neocupată de alături nu face decât să complice lucrurile și să sporească suspiciunile. Căsuța poștală de la oficiul poștal este oricum susținută de un contract în care proprietarul este identificat, deci nu rezolvă nimic, cu excepția cazului în care o deschizi cu documente false, dar asta este o operațiune mult mai mare. Dar atunci problema este că mulți dealeri refuză să trimită cutia poștală.

În unele blocuri mai mari există posibilitatea ca cutiile să fie mai vechi și poate chiar unele sparte. Acolo este posibil să se repare/înlocuiască o cutie abandonată și să se folosească un nume fals fără ca nimeni să observe. Dar nu toată lumea are această opțiune.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
12
Points
3
Unii vânzători expediază prin DPD. Acolo se trece la un nume fals. Tot ce ai nevoie este un număr de telefon, de preferință pe credit, pentru ca curierul să te sune. Dar vânzătorilor nu le place să folosească companii private de curierat, este riscant pentru ei. Poșta tradițională este mai anonimă pentru ei.
Cu toate acestea, vânzătorii experimentați știu cum să împacheteze coletele suficient de bine pentru a evita detectarea.
Oricum, cea mai bună metodă este să comandați la nivel național, desigur, și în UE dacă nu puteți face altfel.
 
Top