Mod eficient de a lua DMT?

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
67
Reaction score
34
Points
18
Helou😶‍🌫️
Am luat în această săptămână ~0.6g DMT a fost frumos, dar vreau să știu cum pot lua droguri cel mai eficient mod.
Mă gândeam 🤔 bout să-l injecteze, dar am îngrijorat dacă acest lucru ar putea afecta negativ întreaga călătorie, dacă am timp să ia seringa de vena mea, și dacă agresivitatea chimică ar putea deteriora sistemul meu intravenos.
(Pentru că am încercat să o trag pe nas și am simțit cea mai puternică durere pe care am simțit-o vreodată)
Fumatul este confortabil, dar efectele durează doar câteva minute, iar toleranța apare foarte repede,
Snortul este dureros, deși face mai mult decât fumatul.
Administrarea pe cale orală nu este la fel de ideală, este o risipă de DMT, deoarece acidul gastric trebuie să "descompună" molecula.
Nu există multe modalități de a o face, nu-i așa?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
452
Reaction score
692
Points
93
Există doar câteva moduri de a consuma substanțe: oral, nosal, intravenos, intramuscular, rectal, inhalare. Pentru DMT, cel mai bine este să fumezi sau să folosești IMAO pentru a spori efectul atunci când este administrată pe cale orală.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
67
Reaction score
34
Points
18
Trebuie să caut ce este maoi wow. Idk unde să-l obțineți și nici una dintre pastilele de medicamente care sunt pe Wikipedia, nu este disponibilă pentru a cumpăra pe acest forum (nu am încredere în alte piețe) există vreo modalitate cum să crească acești inhibitori în mod natural?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,473
Solutions
4
Reaction score
1,003
Points
113
Deals
1
Nu este acid gastric, este mao-A ( monoaminooxidază a) nici măcar nu o lasă să ajungă la creier prin calea intestinală, cu excepția cazului în care luați suficient pentru a utiliza MAO din corpul dumneavoastră până plus suficient extra pentru a fi eficient. Dmt și o maoi durează ore și ore
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Să trecem în revistă principalele căi de administrare a DMT și efectele acestora asupra organismului.
  1. Fumatul/Vaporizarea DMT. Aceasta este cea mai comună și eficientă metodă. Atunci când este fumată sau vaporizată, DMT intră rapid în fluxul sanguin prin plămâni, ducând la efecte aproape imediate (între 30 de secunde și 1 minut), cu un vârf rapid și o durată de aproximativ 5-15 minute. Intensitatea este adesea copleșitoare pentru unii și, după cum ați menționat, efectele sunt de scurtă durată. Debutul rapid poate provoca, de asemenea, anxietate la anumiți utilizatori din cauza naturii sale bruște și profunde. Toleranța crește rapid în timpul unei sesiuni, dar se restabilește rapid, de obicei în decurs de o oră.
  2. Snortarea (Insuflarea). Adulmecarea DMT duce la o durată mai lungă a efectelor comparativ cu fumatul. Efectele pot începe în 5-10 minute și pot dura 20-40 de minute. Durerea este comună, deoarece este foarte iritantă pentru membranele mucoase din nas. Experiența este, de asemenea, raportată ca fiind mai puțin lină și mai greu de gestionat în comparație cu fumatul.
  3. Consumul oral cu un IMAO (asemănător Ayahuasca). Efectele pot dura între 4 și 6 ore. MAOI împiedică descompunerea DMT în stomac, permițându-i să ajungă la creier. Dar trebuie să folosiți MAOI-ul potrivit (cum ar fi harmalina sau harmina) pentru ca acest lucru să funcționeze. Este o experiență care consumă mai mult timp și este adesea solicitantă din punct de vedere fizic din cauza greaței, a epurării și a încărcăturii corporale, dar unii o găsesc profund semnificativă. Fără un IMAO, acidul gastric va degrada DMT înainte ca aceasta să ajungă în sânge.
  4. Injecție intramusculară (IM). Injectarea DMT intramuscular poate duce la un debut ușor (în 2-5 minute) și la efecte mai lungi (aproximativ 30-60 de minute). Unii utilizatori consideră că această metodă oferă o experiență mai treptată și controlabilă în comparație cu fumatul. Deși mai sigure decât injecțiile intravenoase, injecțiile IM prezintă totuși riscuri, cum ar fi infecțiile sau abcesele dacă nu sunt respectate tehnicile sterile adecvate. Intensitatea ridicată poate fi totuși copleșitoare pentru unii utilizatori.
  5. Injecție intravenoasă (IV). Această metodă vă va oferi cea mai intensă și imediată experiență. Debutul este aproape instantaneu, iar efectele pot dura 5-30 de minute, în funcție de doză. Deoarece DMT intră direct în fluxul sanguin, trip-ul ar fi foarte puternic. Administrarea intravenoasă este riscantă din mai multe motive: suprasolicitare imediată, deteriorarea venelor, riscuri pulmonare, suprasolicitare psihologică.
Recomandări:
  • Dacă sunteți hotărât să explorați injecțiile, injectarea IM este o alternativă mult mai sigură decât IV, dar v-aș sfătui cu tărie să nu o injectați fără să cunoașteți bine dozajul, tehnicile sterile și să înțelegeți riscurile.
  • Pentru a minimiza risipa și a spori eficiența atunci când fumați, analizați tehnici precum utilizarea unui vapor genie din sticlă sau a unui stilou pentru vape DMT, care pot oferi un control mai mare asupra dozei și pot reduce degradarea cauzată de căldura excesivă.
  • Luați în considerare experimentarea cu Ayahuasca sau Pharmahuasca (DMT + MAOI într-un cadru controlat) dacă sunteți în căutarea unei experiențe mai lungi și mai profunde.
În cele din urmă, este important să cântăriți riscurile în raport cu beneficiile fiecărei metode. Fiecare cale de administrare vine cu propriile compromisuri, dar siguranța dumneavoastră ar trebui să fie întotdeauna prioritară.
 
Top