Nu fiți ca el - un aspirant la Walter White a fost prins înainte de a începe

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Lectura cărții The Construction And Operation Of Clandestine Drug Laboratories l-ar fi ajutat cu siguranță.

Atunci când înființați un laborator, este absolut important să alegeți locația astfel încât, în caz de urgență, acesta să nu poată fi urmărit până la dumneavoastră.
De asemenea, dacă lași persoane inutile sau neimplicate să afle despre operațiunea ta, te expui unui risc mai mare.

Potențiale greșeli ale acestui tip:

- Primirea de precursori pe numele său
- Primirea de echipamente de laborator pe numele său
- Înregistrarea laboratorului pe numele său
- Informarea altor persoane (poate lăudându-se că el este următorul Walter White, nu știu)

Practic, el a făcut tot ceea ce cineva ar putea face greșit; nu pot sublinia suficient cât de important este un OPSEC corect.

Articolele de mai jos sunt în limba germană, dar o poveste interesantă de citit odată tradusă în engleză.

AVERTIZARE CLEARWEB


 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Nu plătiți niciodată furnizorii prin transferuri bancare trasabile! Acest lucru poate da peste cap întreaga operațiune! o_O

Există chiar și modalități de a plăti furnizorii prin tranzacții necriptografice și de a rămâne anonim în același timp!

Fiți atenți acolo lol
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Ce modalități, de exemplu?
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Multe dintre produsele necesare pentru construirea unui laborator pot fi achiziționate de la marile depozite online, cum ar fi wallmart, amazon etc. Aceste depozite oferă adesea vouchere, care pot fi achiziționate prin numerar în orice benzinărie și/sau supermarket.

O altă modalitate ar putea fi deschiderea unui cont bancar anonim pe numele altcuiva. Aceste conturi pot fi, de asemenea, achiziționate cu ușurință. Dacă alegeți banca corectă, puteți, de asemenea, să alimentați contul cu numerar în supermarketurile din apropiere. Conturile bancare care oferă acest tip de serviciu pot fi găsite cu ușurință.

În plus, v-aș sugera să trimiteți coletele care includ echipamente care ar trebui utilizate într-o operațiune ilegală fie la o adresă fără ieșire (burner adress), fie la un oficiu poștal dintr-o țară sau stat din apropiere. Pentru aceasta aș sugera, de asemenea, să folosiți un nume fals pentru a primi pachetul în mod anonim.

În cazul în care aveți nevoie de ajutor, vă rugăm să trimiteți un mesaj, astfel încât să vă pot ajuta cu sfaturi suplimentare.

Cu sinceritate, Gerald Cotten
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
@Gerald Cotten, Există chiar și modalități de a plăti furnizorii cu tranzacții non-cript și de a rămâne anonim în același timp!
puteți elabora, vă rog?
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Vă rugăm să vă uitați la răspunsul pe care l-am trimis utilizatorului AKWA în cadrul acestei postări.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Pot să mă duc la Walmart și să cumpăr o cartelă reîncărcabilă Visa/MasterCard/American Express, cu bani gheață și pot să încarc bani pe ea la magazin, cu bani gheață. Pot să intru pe internet și să pun pe ea orice nume vreau, sau niciun nume
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Sună bine, nu m-am gândit niciodată la această opțiune,@Frit Buchner
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ezzocard este o altă opțiune, nume și adresă personalizate pe carduri și poate fi cumpărată cu criptografie online.
 
View previous replies…

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Vă mulțumim pentru adăugarea acestui lucru aici, am căutat ceva de genul acesta loturi
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Minunat! Mulțumesc m8! Acest lucru poate salva doar fundul meu de la a fi arestat!
 

Brinda

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 6, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Ori de câte ori am chef să fac ceva, încerc să găsesc site-uri web cu vulnerabilități pe care le pot exploata pentru a le păcăli să-mi ofere reactivi gratis. Este o modalitate foarte bună de a face acest lucru, dar trebuie să ai cunoștințe despre inginerie socială și exploatarea site-urilor web.
A fi un hacker și un chimist bun este util uneori :)
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
În opinia mea, trebuie să faci un compromis în ceea ce privește riscul. Uneori merită să riști pentru ceva care te va ajuta nebunește pe termen lung.

Dacă nu riști niciodată nimic, nu vei ajunge nicăieri. Veți sfârși doar cu sticlărie de rahat, chimicale de rahat și toate acestea pentru un preț de multe ori mai mare.

Modul perfect de a face acest lucru este de a crea o poveste de acoperire pentru întreaga operațiune. Una care să pară de fapt legitimă și care să poată fi susținută în caz de suspiciune. Acest lucru înseamnă că trebuie să muncești din greu pentru a construi această poveste de acoperire, dar în timp acest lucru te va scuti de o mulțime de probleme. Aveți încredere în mine.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
În mod ideal, nici nu ați dori să întâlniți pe cineva căruia ar trebui să îi spuneți o poveste de acoperire :)
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
I
Cred că motivul cel mai probabil pentru care a fost prins este, așa cum ați menționat, că s-a lăudat altora.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
"
Un tânăr de 22 de ani avea un laborator de droguri explozive în subsol

Poliția tiroleză a dejucat un comerț pe scară largă cu amfetamine. Anchetatorii au arestat un tânăr de 22 de ani din Innsbruck care a încercat să producă ilegal amfetamină în propriul laborator și apoi să o vândă. Bărbatul a fost eliberat după câteva interogatorii, a declarat marți poliția.

S-a spus că acesta va fi eliberat după finalizarea anchetei. Tânărul în vârstă de 22 de ani comandase echipamente de laborator și substanțe chimice suplimentare din China pentru intrarea sa în afacerea cu droguri. Cu materialele de bază, el ar fi putut produce până la 45 de kilograme de amfetamină. Specialiștii Oficiului Federal de Poliție Criminală și ai poliției din Tirol le-au securizat într-o cameră închiriată la subsol, care a fost amenajată ca laborator. Nu fără riscuri, deoarece substanțele chimice erau foarte explozive.

Potrivit poliției, s-a dovedit că inculpatul a transmis MDPV în scop comercial încă din 2012. În timpul interogatoriilor, tânărul de 22 de ani a mărturisit că "dorea să devină mare în fabricarea și comercializarea ilegală de amfetamină". În plus, el a produs deja cantități mici de amfetamină în scopuri de testare și le-a transmis consumatorilor."

Ce este bs despre substanțele chimice explozive. Produse chimice care sunt inflamabile și, prin urmare, susceptibile de explozie? Cine ar fi crezut... :eek: Serios, m-au speriat de moarte. De ce nu încearcă să producă ei înșiși amfetamină fără substanțe chimice inflamabile/explozive. Mi-ar plăcea să îi văd cum suferă în timp ce eșuează lamentabil
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Little G a fost sincer, va primi 3-5 ani
 
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Cea mai bună parte sunt imaginile din laboratorul său. De ce a comandat precursori pentru 45 kg de viteză când nu avea absolut niciun echipament pentru o producție de o asemenea amploare. Oameni buni... vă rog să comandați doar ceea ce aveți nevoie cu adevărat 😑
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Cred că a văzut filmul Scarface de câteva ori, cu siguranță
 
Top