Modificări ale regulilor forumului

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Dragi utilizatori ai forumului BB!
Acum câteva zile, am împlinit 2 ani! Am muncit mult în doi ani, echipa noastră mică, dar foarte unită, a muncit din greu în fiecare zi pentru a se asigura că forumul este moderat aproape instantaneu și că se adaugă zilnic conținut nou util. Am experimentat, uneori am adăugat noi caracteristici, alteori le-am eliminat. În conformitate cu politica noastră, nu am luat bani pentru afișarea anunțurilor dvs. în piață și nu avem planuri să facem acest lucru. De asemenea, am retrăit mai multe blocări ale canalului nostru YouTube. În cele din urmă, canalul nostru principal a fost blocat la marca de 30.000 de abonați.

Astăzi, putem spune cu încredere că suntem cel mai bun forum din nișa noastră. Pe BB Forum, puteți găsi tot ce aveți nevoie pentru producerea celor mai populare substanțe psihoactive la orice scară, chiar și industrială. Mai mult, toate aceste bunuri pot fi comandate anonim, folosind sistemul BB Escrow. În plus, puteți obține sfaturi profesionale de la experții noștri și, în cel mai scurt timp posibil, să înființați o producție completă, să organizați vânzarea produselor dvs.

În prezent, forumul este vizitat de peste 6000 de vizitatori unici în fiecare zi! Și această cifră crește în fiecare zi. De fapt, doar 5% din vizitatorii unici sunt utilizatorii noștri.
Acest lucrueste de așteptat, deoarece tot conținutul este disponibil în mod egal atât vizitatorilor înregistrați, cât și oaspeților care vizualizează forumul fără înregistrare.

Astăzi, reprezentăm câteva schimbări pentru a încuraja înregistrările și implicarea mai profundă a publicului, după cum urmează.
1. Eliminăm posibilitatea de a achiziționa statusuri plătite (premium și sponsor)
2. De acum înainte, toate statusurile vor fi emise automat și trebuie câștigate.
În modimplicit, toți utilizatorii proaspăt înregistrați vor primi statutul "Membru nou"
Dacă utilizatorii rămân cu noi mai mult de 30 de zile, arată puțină activitate pe forum în acest timp, statutul lor va fi schimbat în "Membru".
Mai departe, dacă "membrul" continuă să folosească forumul și arată mai multă activitate în următoarele 30 de zile, atunci acest utilizator va primi statutul de "Rezident".


Statusurile "Membru nou", "Membru", "Rezident" sunt necomerciale, astfel încât utilizatorii cu aceste statusuri vor avea o inscripție specială "Nu cumpărați de la mine". Utilizatorii necomerciali nu au voie să își publice în mod deschis informațiile de contact, am introdus această regulă pentru a minimiza posibilele fraude.
3. Introducem un sistem de evaluare a vânzătorilor. Împărțim vânzătorii în trei categorii.
"Vânzător nou" - Pentru a obține acest statut, este suficient să vă declarați intenția de a face comerț pe forum (prin plasarea anunțului dvs. în Piață sau Listare, sau prin deschiderea unui birou de reprezentare în secțiunea comercială a forumului). Deasemenea, vânzătorilor noi nu li se va permite să își publice contactele.
"Vânzător" - Pentru a obține acest statut, trebuie să oferiți cel puțin 3 mostre gratuite, să aveți cel puțin 3 tranzacții de succes prin sistemul nostru de escrow, să obțineți cel puțin 3 recenzii.
"Vânzător producător" - Avem aceleași cerințe pentru producători ca și pentru vânzători, dar în plus, producătorii trebuie să dovedească experților forumului existența propriului laborator, calificarea personalului de laborator, să furnizeze informații despre metoda de sinteză a substanței pe care o produc.

4. Grupurile vor fi desființate în următoarele două săptămâni. Această decizie se datorează faptului că utilizatorii și-au creat grupurile, au postat acolo informații și contactele lor și nici măcar nu au mai apărut pe forum, nu au manifestat nicio activitate și nu au participat la viața comunității. În următoarele două săptămâni, toți utilizatorii care au avut grupuri comerciale vor putea deschide gratuit un birou de reprezentare comercială în secțiunea comercială a forumului. În plus, vom introduce o taxă de închiriere de 50$ pe lună. Această măsură este necesară pentru ca reprezentanțele vânzătorilor, care nu sunt activi, să fie închise automat.

5. Nu vom aplica regula privind interzicerea publicării contactelor vânzătorilor, care au început activitatea comercială pe forum înainte de această zi.
Vânzători, vă rugăm să vă familiarizați cu regulile de a face afaceri pe forumul BB.
Utilizatori, vă reamintim că orice tranzacție merită să se realizeze folosind sistemul escrow. Nu furnizați datele dvs. personale, cum ar fi e-mailul, rețeaua socială și contactele de messenger pentru comunicare cu niciun utilizator de pe forum. Siguranța dvs. este în propriile mâini!


Salutări, Administrația forumului BB.
 
Last edited by a moderator:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Utilizatorii, care au un abonament premium activ, își pot crea gratuit propria reprezentare în secțiunea forumului comercial. Este suficient să creați un subiect fără a plăti pentru acesta și subiectul va fi postat.
 
Last edited:

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
este suficient ca cineva să fie interesat de site-ul web, de anumite servicii speciale și să pirateze acest site, să aibă acces la date, cine le are sau unde se află etc. În al doilea rând, de ce ar trebui să descriu cuiva sinteza și să o împărtășesc, iar apoi va fi disponibilă pe forum și cu 1 labo vor fi 1000 noi, ceea ce înseamnă o scădere a prețurilor, deci labo mic nu va fi rentabil pentru producție ..... Dacă așa ar trebui să arate, aș prefera să nu vând aici.....
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Bună ziua, nu ați inventat nimic special. De asemenea, nu vă cerem să ne spuneți know-how-ul dumneavoastră sau orice date personale (toată lumea știe acest lucru). Doar două lucruri, care vi s-au cerut, sunt să dovediți că nu sunteți escroc și să vă postați anunțul în BB Market. Ați decis să refuzați. Așa că, vă rog, nu jucați rolul de martir.
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Yo bărbați cunoștințele sunt singurul lucru care se multiplică atunci când sunt împărtășite acest forum este pentru iubitorii de substanțe și iubitorii de chimie nu aș fi putut niciodată să fac prima mea sinteză fără acest loc, cred că dacă nu sunteți de acord să împărtășiți cred că nu aveți nimic de făcut pe niciun forum...
<3
 

lchemist

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Chimiștii adevărați împărtășesc cunoștințe și tehnici. Cum credeți că am ajuns atât de departe? Cooperarea. Ai un brevet pe care îl poți vinde? Mergeți după el.

Clasa conducătoare și cei aflați la putere își doresc ca informațiile să fie reținute.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Gândiți prea de modă veche.

Rutele sunt disponibile, trebuie să vă dovediți expertiza în fața administrației forumului pentru a obține statutul de producător, ceea ce nu implică compromiterea securității dumneavoastră.
De asemenea, este suficient să le spuneți că laboratorul dvs. este în Polonia, ceea ce nu este greu de aflat :)
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Îmi place foarte mult și a fost o onoare să fac parte din stadiul incipient al Breaking Bads și o plăcere să o văd dezvoltându-se până la ceea ce este astăzi!

Statutul de vânzător/fabricant


Cred că pentru utilizatorii noi ar putea fi dificil să facă diferența între "producător" și "vânzător".
S-ar putea părea că producătorii nu sunt vânzători.
Există vreo posibilitate de a modifica acest lucru, astfel încât producătorii să poată obține și statutul de "vânzător"?
În ceea ce privește amfetamina, eu sunt producător și cred că acest statut poate conduce potențialii clienți la mine. În orice caz, acesta ar putea să nu fie cazul clienților potențiali care caută un furnizor pentru medicamentele chimice sau produsele farmaceutice pe care le vând, deoarece nu există niciun titlu care să aprobe faptul că sunt un vânzător certificat pentru acelegrupuri :)

Personal

Sunt trist să aud că grupul meu va dispărea. A fost mult de muncă și am reușit să construiesc o comunitate activă acolo pentru magazinul meu.
De asemenea, conduc un alt grup care servește doar scopului de a construi o comunitate, fără motive comerciale. Va trebui și acest grup să fie închis?

Acest lucru este foarte trist, aș fi dispus să plătesc o taxă lunară pentru ca aceste grupuri să funcționeze, deoarece simt că am nevoie de o formă de legătură cu clienții/comunitatea mea pentru a-i distra cu jocuri sau pentru a-i actualiza cu informații

Statutul de Sponsor/Premium

Simt că aceasta este o descriere excelentă, iar "clasamentul donațiilor" poate fi o nouă modalitate de a exprima admirația față de consiliu

Cea mai mare îngrijorare a mea este că s-ar putea să nu fiu recunoscut ca vânzător și că voi pierde accesul important și comunicarea directă cu comunitatea mea privată pentru care am muncit din greu :)
Văd Breaking Bad-ul meu ca pe facebook-ul meu privat pentru clienții mei din domeniul drogurilor și ar fi trist să îl văd dispărând :(
 
  • Like
Reactions: T 3
View previous replies…

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Puteți să vă recreați grupul în secțiunea comercială a forumului. În ceea ce privește statutul de producător, să îl numim
"Producător vânzător"
 
Last edited:
  • Like
Reactions: T 3

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Am înțeles :) Va fi o pastilă greu de înghițit pentru moment, dar aduce beneficii forumului pe termen lung!
Sunt deja pe cale să-mi pregătesc postările pentru secțiunea comercială!

Cred că acum va fi benefică curățarea secțiunii "Shadowsphere Serviecs", deoarece există încă mesaje regulate acolo care ar putea induce în eroare
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
De asemenea, puteți utiliza profilul dvs. personal ca flux de știri pentru abonații dvs.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
De la câte postări zilnice va fi considerat spam? Nu vreau să fiu banat din nou :D
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Bună. O vom face.
Ne pare rău pentru asta, dar este necesar să o facem. Aveți la dispoziție două săptămâni pentru a informa și a muta totul/toată lumea din grupul dvs. în secțiunea comercială.
 
Last edited:

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Vă mulțumesc pentru considerație :)

Este în regulă, voi plânge puțin acum și va fi bine mai târziu.
Voi crea postările mele în secțiunea comercială astăzi și îi voi aduce pe toți acolo, sunt sigur că această evoluție este spre bine!!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cred că monikerul "nu cumpărați de la mine" este redundant și descurajant. Oricine cumpără de pe acest site ar fi trebuit să citească regulile și acestea afirmă destul de clar că vânzătorii și producătorii sunt vânzătorii aprobați, astfel încât oricine nu afișează o plăcuță care indică una dintre acestea nu este aprobat de site pentru a vinde.
Mă simt ca și cum mi s-a dat pălăria de măgar și m-am așezat în colț preventiv.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Subestimați credulitatea și prostia oamenilor. Vrem să protejăm astfel de oameni de orice fel de escrocherie aici.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nu există nicio problemă cu mesajul, dar formularea este cu siguranță una nefericită, pentru persoanele sensibile* acest lucru poate suna oarecum dezonorant. De asemenea, toată experiența arată că astfel de lucruri nu descurajează pe nimeni cu intenții rele, ci tind să îi irite pe cei onești.

*persoane sensibile sunt jumătate din Asia și toată Polonia ;)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Îmi place faptul că vi se dă un statut de titlu de a nu cumpăra de la mine, arată clar cine sunt vânzătorii și producătorii. Orice tranzacție efectuată cu o persoană care are titlul "Nu cumpărați de la mine" este în mod clar pe propriul risc și încredere.

În plus, mă uit dincolo de asta, la cât timp o persoană are contul său. Este rezident sau membru, apoi ce activitate are pe aici. Natura deschisă a profilurilor de aici, care permite vizualizarea acestor informații, poate ajuta la încrederea într-o persoană. După părerea mea, suntem cu toții niște străini prietenoși.

Apoi, există aspectul de chimie, oamenii cu puțină sau fără experiență ar fi complet umiliți pe alte site-uri. Doar pentru că au pus întrebări dincolo de abilitățile lor, aici este mult mai iertător și despre siguranță, educație și nu ostracizarea unei persoane care pune întrebări.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Cel mai important lucru este ca toți membrii să rămână în siguranță, ceea ce cred că administratorii fac tot posibilul să facă
Și un alt lucru, toate sintetizatoarele de aici sunt disponibile în altă parte, dar ceea ce face acest loc unic este că veți obține sfaturi interne cu privire la modul de a le face mai bine cumpara oameni care au avut experiență de a le face
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
De asemenea, posibilitatea de a obține substanțele chimice necesare chiar pe forum este mare :)
 
View previous replies…

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Foarte adevărat că este un plus uimitor obținerea precursorului real este jumătate din bătălia ta nu contează unde locuiești în lume cu toate sursele membrilor veți obține precursori legit
Pentru a fi sincer, aștept cu nerăbdare să văd ce vânzător are cel mai bun glicidat bmk de pe site, deoarece această întoarcere 800ml de p2p este un rahat mai mult ca 600ml de la toți ceilalți vânzători pe care i-am încercat în afară de bloomteckz fără umpluturi în a lui am obținut 800ml din bmk-ul său
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Se bazează în totalitate pe încredere, nu există escrow, este un forum psychedelic dw, ei sunt New seller trusted seller ans superstar, dacă îmi amintesc bine, semnalul trebuie validat de un administrator pentru a avea acces la forum
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Este interesant :) Aveți un link pentru mine?

Bazat pe încredere deplină îmi sună foarte psihonautic :D
 
Top