Question Fioletowa meta staje się zielona po podgrzaniu...

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Mój przyjaciel kupił wczoraj fioletowy proszek metamfetaminy (tak, jestem pewien, że to metamfetamina) i po paleniu w fajce te plamki metamfetaminy z czasem zmieniły kolor na zielony... Efekty były dość zaskakujące...
Ale chciałbym wiedzieć, z jakich prekursorów powstaje ta meta. Nie chcę robić fioletowej mety, ale dla mojej ciekawości jakiś ekspert tutaj może opublikować odpowiedź. Z góry dziękuję za poświęcony czas;)
 

Attachments

  • MpAlreo1iT.png
    MpAlreo1iT.png
    2.4 MB · Views: 47
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Chyba jak w przypadku innych met. P2P lub efedryna. Kolor to na 99% prawdopodobnie barwnik spożywczy.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ahh okey, ale jak to może zmienić kolor?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ekspozycja na powietrze, rozkład pod wpływem temperatury. Nie jestem pewien.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Dla mojego słabego umysłu interesujące jest to, że te kolory przypominają mi papierek lakmusowy. Zauważyłem, że w świetle UV metamfetamina lekko różowieje, ale po zamoczeniu zmienia kolor na zielony. Domyślam się, że jest to dysocjacja, która wygląda prawie dokładnie tak, jak reakcje kwas-sól/zasada na papierku lakmusowym. Zakładam, że podczas dysocjacji meta straci Cl i pozostanie przy H. A deprotonacja zabierze H+ i Cl-?
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Wczoraj zapytałem jednego ze starych producentów metamfetaminy i powiedział, że to prawdopodobnie od HCl i Cl w wodzie.
Ale to nie wyjaśnia, dlaczego to zmieniło kolor po ~ 140 ° C
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
@HerrHaber Zastanawiałem się ostatnio, powiedzmy, że mam trochę kokainy hcl w wodzie. To kokaina +1
Zakładam, że znasz konwencję +1. Czy więc moja zdysocjowana kokaina jest tak samo wrażliwa jak kokaina podstawowa, ponieważ straciła cl-, czy też zachowanie protonu w jakiś sposób ją chroni?
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Tak więc w czasach, gdy wszystkie pigułki można było wyciągnąć za pomocą samej wody, Western Family Histatabs wytwarzały metę, która zmieniała kolor na jasnozielony, gdy pękała w piupe. Było to spowodowane przenoszeniem histamin w wodzie. UWAGA: Actifed po pociągnięciu wodą pękał z powrotem prawie na niebiesko!!!
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Tak! To się naprawdę wydarzyło!
 
Top