Problemy z syntezą heroiny w Labdas?

Darksmoke

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam,

Natknąłem się na ten podręcznik syntezy i mam do niego kilka pytań.
Chociaż jest w języku niemieckim, może mógłbyś go przetłumaczyć...

Synthese: In einem 10-ml-Zentrifugenglas werden 28,5 mg Morphin, 29,4 mg N,N-(Dimethylamino)-pyridin, 1 ml Dichlormethan (DCM) und 100 µ l Essigsäureanhydrid vorgelegt. Das Gemisch bleibt nun 5 bis 6 min stehen. Po upływie tego czasu, klej zostanie przeniesiony do 2 ml wody i umieszczony w Scheiderichter z 10 ml dichlormetanu. Das Wasser wird abgetrennt und die organische Phase mit wasserfreiem Natriumsulfat getrocknet. Nach dem Verdampfen des Lösungsmittels bleibt Heroin zurück.

1. Jeśli do 100 yl acetanhydrydu i 1 ml chloroformu dodano 2 ml wody, czy nie spowoduje to rozcieńczenia reszty nieprzereagowanego acetanhydrydu w wodzie i reakcji z kwasem octowym?
1b) Czy kwas octowy nie wyekstrahowałby wtedy części zasady heroinowej do kwaśnej fazy wodnej?

2. Jeśli w mieszaninie znajduje się tyle samo 4-DMAP (który jest lepiej rozpuszczalny w DCM niż w wodzie i jest materiałem stałym, czy po odparowaniu DCM nie pozostanie nie tylko heroina, ale także więcej 4DMAP?

Myślę, że są to 2 duże znaki zapytania do tej syntezy, ale nie mam głębokiej wiedzy chemicznej...

Mam również kilka pytań niezwiązanych z syntezą, ale z procesem oczyszczania lub krystalizacji.

3. Co to jest "winian kwasu morfinowego" i "jego neutralna sól" Czy nie ma tylko winianu morfiny i zasady morfinowej? Jaka powinna być kwaśna sól winianu morfiny (jeśli winian jest neutralną solą)?

4. Jeśli z mieszaniny 1-butanolu i toluolu morfina jest ekstrahowana 1% roztworem wodnym kwasu winowego, czy wtedy część 1-butanolu również rozpuści się w wodzie, a później, gdy winian morfiny zostanie ponownie odcięty amoniakiem, czy wtedy zasada morfiny nie przejdzie do roztworu z częściowym 1-butanolem, który rozpuścił się w wodzie? Nie mogłaby również wyschnąć z wody, a następnie na odwrót.

5. (bardzo ważne podstawowe pytanie) Czy byłoby również możliwe wyekstrahowanie zasady do soli z czystej fazy organicznej, takiej jak DCM + zasada morfiny, za pomocą wodnego roztworu kwasu? Czy też kwas nigdy nie dotarłby do zasady morfinowej, ponieważ jest ona całkowicie oddzielona od wody (z kwasem).

Może ktoś może mi pomóc! Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby jakiś ekspert chemik udzielił mi odpowiedzi na moje (być może głupie) pytania.

Już teraz dziękuję,

Darksmoke.
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Szczerze mówiąc, nie mam najmniejszego pojęcia, jednak robisz to, o czym zawsze marzyłem, aby zrobić własny herion lol. Próbuję dowiedzieć się, czy fentanyl jest skomplikowany w produkcji, ponieważ jest to mniej więcej wielkość mojej tolerancji.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Czy jesteś pewien, że wymagana jest taka ilość katalizatora (29,4 mg na 28,5 mg morfiny)? Myślę, że nie jest to do końca dokładne.
Woda jest dodawana w celu ekstrakcji pozostałości bezwodnika octowego. Myślę, że heroina nie opuści fazy organicznej przy takim stosunku rozpuszczalników (H2O/dcm - 2/10).
 
Top