DIY: Przenośne laboratorium (Walk-In Fume Hoods)

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Hej ludzie,

jak sam tytuł wskazuje, myślałem o dygestoriach typu "zrób to sam".
Ogólnie rzecz biorąc, okap jest świetnym dodatkiem do laboratorium, ale co ze stworzeniem systemu, który wyciąga i przekształca wszystkie opary i powietrze z laboratorium, jednocześnie kierując je do tych samych rur, które pochodzą z głównych wyciągów umieszczonych obok źródeł oparów?

Zasadniczo mam na myśli dodanie drugiego systemu odciągowego do laboratorium, obok systemu używanego do odciągania oparów bezpośrednio z reaktorów itp.

Na poniższych zdjęciach widać świetne laboratorium opublikowane w poście przez administrację forum:

NH9U78mdXb


To, że pomieszczenie jest pokryte plastikiem, jest świetne, ponieważ laboratorium można łatwo zdemontować bez pozostawiania dowodów (np. wynajmowanych mieszkań) w nagłych wypadkach.
Ponadto, świetnym dodatkiem do wyżej opisanego laboratorium jest filtr wodny (prawy róg), który powinien jeszcze bardziej oczyścić opary.

Przenośność tej koncepcji i umieszczenie dodatkowych systemów wyciągu/wentylacji sprawiłoby, że byłaby ona jeszcze bardziej odpowiednia dla wielu osób, które szukają przestrzeni do założenia sklepu.
Znalezienie stałego miejsca nie tylko zwiększa ryzyko, ale także jest bardzo trudne dla wielu osób, dlatego pomyślałem o rozpoczęciu tego wątku, aby omówić ideę w pełni przenośnych laboratoriów.

Oto, co znalazłem w Internecie, myślę, że jest to niesamowite jako przenośne laboratorium, które można umieścić w wypożyczalni na krótki okres czasu:

R4W0nFeESk

(obrazek powyżej: podświetlenie wyciągów sufitowych)
U67Q48zxiM


(zdjęcie powyżej: podświetlenie na dodatkowym ruchomym wyciągu oparów + folia zabezpieczająca przed prześwitywaniem)

Myślę, że jedyną rzeczą, której tu brakuje, byłoby pokrycie podłogi mocnym tworzywem sztucznym, aby uniknąć rozlania reaktorów rujnujących podłogi budynków i pozostawiających ślady.

Co sądzisz o tym pod względem bezpieczeństwa i ogólnie rzecz biorąc pod względem funkcjonalności jako laboratorium?
Czy jest coś, co można by dodać?

Z poważaniem,

Koko
 

Attachments

  • usrXGveKhg.png
    usrXGveKhg.png
    149 bytes · Views: 201

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Growbox i ty macie to samo, ale dym z kwasu musi wyjść na zewnątrz lub musisz pracować z kwasem na zewnątrz
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Racja, nie pomyślałem o tym!

Wloty do rur wentylacyjnych są idealne, dzięki za dodanie tego.

A7WqQVBtxv
 
Top