Różnica w reakcji Leuckarta z formamidem i mrówczanem amonu

kosingo

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 9, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Cześć chłopaki,
Na początku chcę powiedzieć, jakie to fajne forum! Naprawdę interesujące!
Mam pytanie dotyczące reakcji Leuckarta do produkcji amfetaminy i może ktoś tutaj będzie w stanie mi pomóc:
Literatura mówi o dwóch różnych metodach reakcji Leuckarta: jednej z mrówczanem amonu i jednej z formamidem (prawdopodobnie z dodatkiem kwasu mrówkowego). W niektórych źródłach wspomina się, że wariant z mrówczanem amonu jest bardziej wydajny, ale widzę tu głównie opisy z formamidem. Dlaczego preferowany jest wariant z formamidem? Co należy wziąć pod uwagę w reakcji Leuckarta z mrówczanem amonu w odniesieniu do temperatury i stosunku mieszania do BMK?
Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Może lepiej zapytać w wątku o metodzie Leuckarta...
Szukałem chemikaliów do produkcji amfetaminy metodą Leuckarta i zainteresowałem się mrówczanem wapnia, ponieważ jest tańszy niż mrówczan amonu. Wydaje mi się, że wszystkie służą do produkcji formamidu?
Ale poprzestałem na metodzie Leuckarta, teraz wypróbuję metodę borowodorkową :)
Kiedy dostanę anonimowy adres do otrzymywania chemikaliów, wypróbuję metodę Leuckarta z formamidem, ponieważ formamid jest legalny i bardzo tani, ale nie można go wysłać zwykłą pocztą przy zamówieniach większych niż 5l.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
180
Reaction score
84
Points
28
Gdzie znajduje się amina w mrówczanie wapnia? Amid trzeba wytworzyć z amoniaku (amina) i kwasu mrówkowego (aby wytworzyć amid). Ale zastanawiałem się również, dlaczego preferowany jest tutaj formamid, ponieważ wiele artykułów mówi, że droga mrówczanu amonu jest bardziej wydajna. Nawet wujek Fester mówi o formamidzie i oczywiście N-metyloformamidzie do produkcji metylowego wariantu benzedryny. Bardzo dziwne, ale teraz po raz pierwszy próbuję Leuckarta z formamidem, ponieważ jest bardzo łatwy do wytworzenia z mrówczanu amonu.
 
Top