Diklofenak sodowy i leki

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Witam. Mam pytanie do wszystkich lekarzy. Obecnie lekarz przepisał mi diklofenak sodowy, a na recepcie napisano, że nie mogę pić alkoholu podczas jego stosowania i chciałem wiedzieć, z czym jeszcze mogę go stosować. Za trzy dni idę na imprezę z przyjaciółmi i myślałem o użyciu kokainy lub amfetaminy, takiej jak Adderall lub Meth bcs. Czy to dobry pomysł, czy nie powinienem tego łączyć i po prostu odstawić lek na jeden dzień? Lek jest przepisany na stan chorobowy, w tym "wodę" w kolanach, infekcję, którą mam od 3 lat, która powoduje ból wszystkich stawów.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Pozdrawiam!
Łączenie diklofenaku ze stymulantami ośrodkowego układu nerwowego na ogół nie powoduje większych bezpośrednich interakcji. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników:

1. Indywidualne warunki zdrowotne: Oba leki mogą zwiększać ciśnienie krwi. W przypadku nadciśnienia tętniczego lub chorób układu sercowo-naczyniowego, połączenie obu leków może nasilić te dolegliwości.

2. Skutki uboczne: Diklofenak może powodować problemy żołądkowo-jelitowe, podczas gdy leki pobudzające mogą powodować utratę apetytu, niepokój i bezsenność. Łączenie ich może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia lub nasilenie tych skutków ubocznych.

3. Czynność wątroby i nerek: Diklofenak jest metabolizowany w wątrobie i wydalany przez nerki. Adderall może wpływać na aktywność enzymów wątrobowych i czynność nerek. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z wątrobą lub nerkami, połączenie tych leków może powodować problemy.

4. Dawkowanie i czas trwania: Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych może zależeć od dawki i czasu stosowania obu leków. Wysokie dawki lub długotrwałe stosowanie któregokolwiek z nich może zwiększyć ryzyko powikłań.

Chociaż nie ma poważnych bezpośrednich interakcji między diklofenakiem a stymulantami, należy zachować ostrożność przy ich łącznym stosowaniu.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Ok, więc głównym problemem powinna być moja wątroba bcs z wyników krwi dowiedziałem się (na podstawie mojej własnej wiedzy), że moja wątroba walczy z jakąś infekcją bcs moje leukocyty są wyższe niż normalnie i tak dalej. Moje ostatnie pytanie brzmi: czy powinienem po prostu nic nie robić i po prostu mieć normalny dzień z przyjaciółmi, czy też jest opcja, aby odstawić leki na jeden dzień i jeśli poczuję ból, użyć innych leków, które nie zwalczają infekcji, ale po prostu pomagają w bólu i mogą być używane z amfetaminą lub alkoholem?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Biorąc pod uwagę wszystkie dane wejściowe, tym razem pominąłbym imprezę, aby zakończyć kurację, przezwyciężyć możliwą infekcję i być w formie na następny raz, aby dobrze się bawić. Ostatecznie jednak nikt poza tobą nie może dokonać wyboru. Najważniejsze jest zrozumienie jego konsekwencji i zaakceptowanie swojej roli w ich wystąpieniu.
 
Top