Ekstrakcja kofeiny z herbaty

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Wprowadzenie (krótkie wprowadzenie, ponieważ wiem, że znasz ten związek): Kofeina jest stymulantem, który można uzyskać przez syntezę lub ekstrakcję, ekstrakcja może być z ziaren kawy, kawy rozpuszczalnej w proszku, torebek herbaty, liści herbaty.
Rozważymy opcję torebek herbaty.

Substancje chemiczne:
90 ml dichlorometanu
Woda (jeśli masz złej jakości wodę ze zlewu, nawet nie myśl o używaniu jej do ekstrakcji, jeśli masz ten problem, możesz kupić butelkę wody w sklepie)
12 lub 13 torebek herbaty
12g Na2CO3

Ekstrakcja:
Umieszczamy 12 torebek herbaty w zlewce i dodajemy 125 ml wody do zlewki, a teraz wlewamy 12 gramów węglanu sodu, teraz doprowadzamy nasz roztwór do wrzenia, jeśli ekstrakt był naprawdę ciemny, dodajemy 65 ml wody i powtarzamy proces dwukrotnie, teraz dodajemy do lejka rozdzielającego roztwór i dodajemy dcm 3 razy, aby oddzielić ciecz kofeiny, używamy destylacji do usunięcia odzysku dcm, po tym otrzymujemy nasze kryształy kofeiny.

Wydajność: 1,2 grama (55%)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,696
Solutions
3
Reaction score
2,828
Points
113
Deals
1
Kofeinę można bez problemu kupić w aptece. Kto potrzebuje ekstrahować kofeinę z herbaty? =)
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Wiem, że niektóre stany sprzedają tylko z recepturą, więc myślę, że dla ludzi, którzy nie mogą dostać tabletek z kofeiną.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Może zawierać zanieczyszczenia.
 

B.d.p.n.e

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Feb 4, 2023
Messages
37
Reaction score
35
Points
18
Deals
2
Czy mogę przeprowadzić ten sam proces, używając kawy lub tabletek zamiast herbaty?
 
Top