etilnitrīta Vackera ketonu sintēze (labāk nekā benzo Vackera?)

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Oriģināls synth/writeup by krz and potisgood respectively, enjoy (nevis divas saites, nebija 2 nespēja atrast krzs post. jebkurā gadījumā, es iesaku atvērt to cuz atbildes ir svarīga informācija ^_^^ synth joprojām darbosies, bet viens solis var būt lieks, nepieciešams kāds 2 pārbaudīt 4 mani bc im nav ķīmijas eksperts)


Pēc aptuveni mēneša ilgas ņurdēšanas ar KrZ etilnitrīta uztvērēju, beidzot man izdevās panākt, ka tas darbojas. Un tas darbojas velnišķīgi labi. Šī metode ir ne tikai mazāk netīra nekā benzo wacker, bet tai ir arī šādas priekšrocības:

1) nav nepieciešams benzo. Etilnitrītu var pagatavot no nātrija nitrīta, kuru nav nemaz tik grūti iegūt. Turklāt nātrija nitrītu var reģenerēt no reakcijas laikā radušās NO gāzes.

2) Iznākums ir labāks.

3) Ir vajadzīgs mazāk PdCl2.

Tagad, kad šī metode ir pilnveidota, tā, iespējams, ir vislabākā metode ketona ražošanai. Šeit ir mana izstrādātā metode:

Stikla trauku uzstādīšana ir diezgan sarežģīta, bet es to aprakstīšu pēc iespējas labāk. Tai ir divas daļas - reakcijas iekārta un EtONO (etilnitrīta) ģenerators. Reakcijas iekārta sastāv no kolbas ar apaļu dibenu un kondensatora. Starp kolbu un kondensatoru ir jābūt arī kādam veidam, kā ievadīt gāzi. Kondensatora augšpusē jābūt piestiprinātam vakuuma izvadam, lai izvadītu radušos toksisko NO gāzi.

EtONO ģenerators sastāv no kolbas ar plakanu dibenu (der arī ar apaļu dibenu) un spiediena izlīdzināšanas piltuvi. Kolonna, kas pildīta ar bezūdens CaSO4, ir piestiprināta pie pievienošanas piltuves augšdaļas, un kolonnas augšdaļai jāpievieno vakuuma izvades adapteris. Pēc tam šo vakuuma adapteri savieno ar gāzes ieplūdes atveri reakcijas iekārtā. Reakcijas iekārtas vakuuma izplūdes atveri savieno ar burbuļošanas aparātu vai vienkārši pa logu. Tas bija diezgan sarežģīti, vai ne? Žēl, ka man nav bildes.

Šeit ir metodes sadalījums:

1) Reakcijas iekārtas apaļā dibena kolbā pievieno 140 ml bezūdens EtOH. Tagad EtOH izšķīdina 775 mg bezūdens CuCl2 un 200 mg PdCl2. Lai PdCl2 izšķīdinātu, tas būs jātur maisīt apmēram 30 minūtes 30C temperatūrā. Pirmo reizi ielejot abas cietās vielas EtOH, tas būs dubļaini brūnas krāsas, un PdCl2 daļiņas peldēs apkārt. Pēc tam, kad PdCl2 būs pilnībā izšķīdis, šķīdums iegūs oranži oranžu krāsu.

2) Kamēr gaidāt, kamēr izšķīdīs katalizators, pagatavojiet 65 g NaNO2 un 160 ml H2O šķīdumu. Ielejiet to EtONO ģeneratora kolbā ar plakanu dibenu.

3) Pagatavojiet šķīdumu no 50 ml H2O, 50 g H2SO4 un 46 g EtOH. Vispirms ūdenim jāpievieno H2SO4; tad ļaujiet atdzist un pievienojiet EtOH. Ielejiet šo šķīdumu pievienošanas piltuvē uz EtONO ģeneratora.

4) Kad PdCl2 ir izšķīdis, caur kondensatoru palaidiet ledus ūdeni un sāciet pilināt pievienošanas piltuves saturu NaNO2 šķīdumā. Tas sāks izdalīt EtONO gāzi, kas virzīsies augšup pa pievienošanas piltuves spiediena izlīdzināšanas posmu, caur žāvēšanas kolonnu un reakcijas kolbā, kur tā kondensēsies EtOH. Neuztraucieties, ja neredzat, kā tas pil no kondensatora. Vārīšanās temperatūra ir 18C, tāpēc tas kondensēsies uz kolbas malām, kad sajauksies ar EtOH tvaikiem. Uzturiet rxn (reakcijas) kolbas temperatūru 30C.

5) Uzpiliniet apmēram 1/4 šķīduma piltuvē. Šajā laikā šķīdums reakcijas kolbā no oranži brūna būs kļuvis ļoti tumši brūns, gandrīz melns. Uzglabāt reakcijas kolbu 30C temperatūrā. Tagad reakcijas kolbā pievieno 25 g safrola. Tūlīt sāks izdalīties NO gāze. Šī gāze virzīsies pa kondensatoru uz augšu un nonāks burbuļošanas aparātā. Šajā aparātā jābūt 3 % H2O2 un cepamajai sodai. H2O2 oksidē NO gāzi līdz slāpekļskābei, kas pēc tam tiek neitralizēta līdz NaNO2, jūsu grūti iegūstamajai izejvielai. Vai tas nav forši.

6) Turpiniet pilināt piltuves saturu stundas laikā (nav svarīgi, cik ilgi, tikai ne pārāk ātri - piemēram, vairāk nekā 2 pilieni sekundē). Reakcija turpinās izdalīt NO gāzi apmēram 3 stundas. Visu šo laiku rxn kolbā uzturēt 30C temperatūru un caur kondensatoru tecināt ledus ūdeni. Tas novērš EtONO izplūšanu. Tas ir jādara, citādi izplūdīs pārāk daudz EtONO un iznākums sūksies. Pēc tam, kad gāze vairs neveidojas, šķīdumā var novērot peldošas cietas nogulsnes. Reakcija ir pabeigta.

7) Tagad pievieno 40 ml H2O un paaugstina temperatūru līdz 50 C uz 45 minūtēm. Tas hidrolizēs ketonu, kā arī izdzēsīs atlikušo EtONO.

Tagad izstrādājums:

1) Ļauj reakcijas maisījumam atdzist saldētavā. Tādējādi nogulsnēsies vairāk cieto vielu. Atdzesēto maisījumu filtrē caur celītu (celīts nav nepieciešams, tas tikai atvieglo darbu).

2) Pārlej maisījumu ar 10 % HCl, līdz tas sadalās divos atsevišķos slāņos. Turpiniet pievienot, līdz vairs nenotiek atdalīšanās.

3) Ekstrahē 3x ar 30 ml DCM.

4) Izskalojiet DCM ar 100 ml H2O.

5) DCM 3x izmazgāt ar 100 ml 5% NaOH. Tādējādi no DCM tiks atdalīta lielākā daļa melno putekļu. Pēc pirmās mazgāšanas DCM kļūs gaiši brūnas krāsas.

6) DCM mazgā ar 100 ml piesātināta NaCl. Tas kļūst tumši sarkans. Tādējādi tiek atdalīta lielākā daļa atlikušā ūdens.

7) Izžāvē ar MgSO4 un filtrē.

8) Noņem DCM. Paliks ļoti tumši sarkana, gandrīz melna eļļa.

9) Pievienojiet 10 ml atdalītas saflora eļļas un vakuumdestilējiet ketonu. Savāc visas gaistošās eļļas. Tad frakcionāli destilējiet destilātu, lai savāktu tīru ketonu. Iznākums ir lielāks par 20 g. Iespējams, 22-23 g. Iznākums varētu būt labāks, jo šī bija mana pirmā reize, kad man tas izdevās.

Nu, tas nebija grūti, vai ne? Labāk nekā benzo. Lai atgūtu NaNO2, vienkārši kristalizē to no burbuļojošā šķidruma.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Nu fucking darīts mans labs cilvēks kudos ļaujiet mums zināt savu progresu, lūdzu
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
paldies sm, bet tas nav mans sintakss ^^;

Es neesmu neko sintezējis atm, bet es publicēju rakstus no vespiary. tomēr es plānoju pagatavot dažas lietas, kad es saņemšu naudu / labāku vietu 2 to darīt.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Vajadzīga fotoreportāža, lai dokumentētu reakcijas laboratorijas apstākļus kultūra izglītotu sabiedrību, bet tā nav tikai indes un dupsi, kas sajaukti ar paklājiem vannā visi ir zaudējuši vēlmi mācīties jebkādas zinātnes, nemaz nerunājot par ķīmiju, kad es biju jauns, tas bija astronauts vides zinātnieks / ķīmiķis.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Es piekrītu. es gribu, lai reālā ķīmija būtu dzīva. tā ir uz pēdējās ekstremitātes. es varbūt neesmu eksperts, un man nav nekādas pieredzes JĀ, bet es gribu palīdzēt cilvēkiem, kur vien varu. tieši tāpēc es ievietoju šos sintēzes/rakstus, un tieši tāpēc es vienmēr atsaucos uz avotu. es gribu, lai cilvēki paši veic pētījumus par atsaucēm, redz, ko cilvēki atbildēja uz pašu aprakstu, un, cerams, atrod citas sintēzes:

Es jūtu, ka tik daudzi cilvēki šajā vietnē gaida, ka viņiem tiks sniegta informācija, un es pieļauju, ka daļēji tā ir mana vaina, jo es aktīvi iesaistos "spoonfeeders", bet es vienkārši vēlos izplatīt zināšanas. es domāju, ka es nevaru runāt, jo man nav daudz zināšanu, ar ko sākt, bet es vismaz zinu, kā izmantot meklēšanas funkciju... tik daudz jautājumu šeit ir reposts vai uz tiem var viegli atbildēt ar meklēšanas funkciju. utfse

Es nevēlos iebiedēt nūbus, jo pats esmu nūbs, bet viņi izrāda nomācošu pretestību mācīties. es zinu, ka viņi nav muļķi, bet viņi arī nevēlas neko pētīt. tāpēc viņi jautā "kā ražot metamfetamīnu" vai wtv, lai gan vietnē ir vairākas pamācības. Es zinu, ka viņi prot lasīt. viņi vienkārši vēlas saņemt atbildi TŪLĪGI, vai varbūt viņiem ir kaut kas tāds, ka viņi to saņem no cita cilvēka, nezinu. viņiem ir jātic sev un savai spējai atšķirt patiesību no izdomājumiem. tas nav tik grūti, kā šķiet.

tā es izjūtu šo jautājumu:
9zIJNbl3t5
 
Last edited:
Top