TheVacuumGuy útmutatója egy többcélú vákuumszivattyú építéséhez.

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
128
Reaction score
59
Points
28
Többcélú vákuumszivattyú

a VACUUM srác által .




Micsoda?


A vákuumszivattyúk meglehetősen drága jószágok, ráadásul nagyon kell vigyázni, hogy ne törjön össze a gázok, savak stb. miatt.

Ebben az útmutatóban leírom, hogyan építheti meg a sajátját, a költségek töredékéért, és további előnyökkel jár:



  • szobahőmérsékletű vizet forralhat.

  • ellenáll a vegyi anyagoknak

  • képes folyadékok (a reakcióelegyből vagy a forró/hideg fürdőből származó vízből) kiszivattyúzására/átemelésére.

  • gázmosóként használható.

  • Elég alacsony nyomást ér el ahhoz, hogy szobahőmérsékleten vizet forraljon.

  • Az erősséget egy gomb segítségével szabályozhatja.



Temp F
Temp. C
Mikronok
inHg
PSIA
VÍZ FORRÁS
212
100
759,968
0.00
14.696
GÉP ÁLTALÁNOS
76
24.44
22,860
29.02
0.442
KÉSZÜLÉK MAX
59
15
12,700
29.42
0.245



Szükséges anyagok



1 - Egy vízszivattyú. Ne menj olcsón az amazonon! Fizessen többet a jó cuccokért!

Győződjön meg róla, hogy 12 voltos (vagy 24 voltos). A nagyobb nyomás a nagyobb áteresztőképességgel szemben. Az 5-8 L/m körüli áteresztőképesség elegendő. De a nyomásnak legalább 5 Bar/80psi körül kell lennie. Az amazon szivattyúk az első héten belül elromlanak. Ezek a drágább szivattyúk évekig tartanak! ( és én már szinte mindent szivattyúztam (bróm, piranha oldat, stb). A szivattyúk szárazon sem mennek tönkre.

.



R3gsJ1CWSP







2 - Egy műanyag doboz, mint a curver vagy valami hasonló.
Ajánlott magasabb modellt venni. Méretek átlagosan:
w: 30cm x d: 35cm x h: 40cm

DzmQINqgB8







3 - Tömlők . Ne legyen olcsó sem. Vettem egy EPDM benzincsövet 10mm-es belső mérettel. Körülbelül egy méter vagy 4 hagy némi hibalehetőséget.

Wq3sAbanlh





4 - Vízsugárszivattyú. Vagy ventauri szivattyú. Nem kerülhet többe 50 eurónál. Válassza a PTFE-t!
győződjön meg róla, hogy van hozzá adapter, így a csavaros csatlakozót "tömlőcsatlakozóra" cserélheti.

ScLUpDofrd





5 - Tápegység. Ez lehet (ellentétben az 1. ponttal), tökéletesen bough az Amazon. Győződjön meg róla, hogy a legjobb áramerősséggel rendelkezik, tehát 30V-10A helyett 60V-5A vagy 120V-3A helyett.

9pSkNaiotL






6 - Opcionális, de ez az, amit én tettem. Néhány rack

3CJAirz0tD
9a2S0CmviM













7 - Vezetékek és vákuumtömlő (szilikon például) 10 mm. És tömlőbilincsek (a szárnyasanyásak a legkényelmesebbek).

Pd4NaUeLOG
4epdLh8VNB
WQVCLRyKAk










"Sematikus" oldalnézet



Az állvány oldalról , a motorral alatta a padlón.

Az első tálcára kerül a műanyag curver doboz.

A második tálcára kerül a tápegység.



A curver doboz könnyen kiüríthető, ha csak kihúzzuk belőle a 2 hoz és
kihúzzuk. Majd friss vízzel visszatolod és a tömlőket visszaengeded a vízbe.


- Ha igazán alacsony nyomásra van szükség, akkor szteroidokra lehet tenni, ha egy rakás jégkockát adsz a vízhez.
- Adhat a vízhez nátrium-bikarbonátot, hogy semlegesítőként működjön.
- Használhatja a vákuumvezetéket néhány adapterrel a készülék kimeneti gázának felfogására a kültéri tömlő helyett.

NEM HASZNÁLJA ezt a kondenzátorok hűtésére!



C4pWx0qlvR
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,505
Solutions
4
Reaction score
1,040
Points
113
Deals
1
Milyen venturákat használ? Amikor megnéztem őket, úgy tűnt, mintha a választási lehetőségek 20 dollárért egy műanyag, vagy 300 dollárért egy tudományos márkájú fém ventilátort választanál.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
128
Reaction score
59
Points
28
Ptfe one . Mint például

ZBdf95hb7a
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,505
Solutions
4
Reaction score
1,040
Points
113
Deals
1
Kíváncsi voltam, hogy a műanyagból készültek tudnak-e használható vákuumot húzni, és igen, tudnak. Az üveg- és fémszívók TÉNYLEG VAKUUMOT HÚZHATNAK, ha jeget használnak. Láttam, hogy egy műanyag aszpirátor 150 mm/hg-t tud elérni ( a légköri nyomás 760 mm/hg), és néhány drága aszpirátor 50 mm/hg-ig, -13,7 psi-ig képes lehúzni. Azt hiszem, említetted, hogy nem hűted a vizet, de a víz gőznyomása határozza meg, hogy mekkora vákuumot tud húzni, tehát a hideg víz miatt erősebben húzna, de nem látom okát annak, hogy erre szükséged lenne.
 
Top