Problémák a Labdas Heroin szintézisével?

Darksmoke

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Üdvözlöm!

Rábukkantam erre a szintézis kézikönyvre, és lenne néhány kérdésem hozzá.
Bár németül van, talán le tudná fordítani...

Szintézis: In einem 10-ml-Zentrifugenglas werden 28,5 mg Morphin, 29,4 mg N,N-(Dimetilamino)-piridin, 1 ml Dichlormethan (DCM) és 100 µ l Essigsäureanhidrid vorgelegt. Das Gemisch bleibt nun 5 bis 6 percig áll. Nach Ablauf der Zeit wird das Gemisch mit 2 ml Wasser versetzt und in einem Scheiderichter mit 10 ml Dichlormethan ausgeschüttelt. Das Wasser wird abgetrennt und die organische Phase mit wasserfreiem Natriumsulfat getrocknet. Nach dem Verdampfen des Lösungsmittels bleibt Heroin zurück.

1. Ha 100 yl acetanhidridhez és 1 ml kloroformhoz 2 ml vizet adnánk, akkor a maradék nem reagált acetanhidrid nem hígulna fel a vízben és reagálna ecetsavvá?
1b) az ecetsav ezután nem vonná ki a heroinbázis egy részét a savas vízfázisba?

2. Ha van annyi 4-DMAP az elegyben (amely jobban oldódik DCM-ben, mint vízben, és ez egy szilárd anyag, nem maradna a DCM elpárolgása után nemcsak Heroin, hanem több 4DMAP is?

Szerintem ez a 2 nagy kérdőjel a szintézishez, de nem vagyok mélyen járatos a kémiában...

Van még néhány kérdésem, amelyek nem a szintézishez, hanem a tisztítási vagy kristályosítási folyamathoz kapcsolódnak.

3. Mi az a "morfinsav-tartarát" és annak "semleges sója" Nem csak morfintartarát és morfin-bázis van? Mi legyen a morfium-tartarát savanyú sója (ha a tartarát a semleges só?)

4. Ha 1-butanol és toluol keverékéből a morfint 1%-os borkősavas vizes oldattal kivonjuk, akkor nem oldódik-e fel a vízben az 1-butanol egy része is, és később, amikor a morfintartarátot ammóniával újra kivágjuk, akkor a morfium-bázis nem oldódik-e fel a vízben oldott részleges 1-butanollal? Szintén nem tudna kiszáradni a vízből, akkor fordítva.

5. (nagyon fontos alapkérdés) Tiszta szerves fázisból, mint DCM+morfin-bázis, vizes savas oldattal is ki lehetne vonni a bázist a sóba? Vagy a sav soha nem jutna el a morfium-bázishoz, hiszen az teljesen külön van a víztől (a savval együtt).

Hátha valaki tud nekem segíteni! Rendkívül hálás lennék, ha valami hozzáértő kémikus leiskolázna a (talán buta) kérdéseimmel kapcsolatban.

Már most köszönöm,

Darksmoke.
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Őszintén szólva nincs a leghalványabb fogalmam, azonban azt csinálod, amiről mindig is álmodtam, hogy saját heriont csinálsz lol. Próbálom kitalálni, hogy a fentanilt bonyolult-e elkészíteni, mert körülbelül ekkora a toleranciám.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Biztos, hogy ez a katalizátormennyiség szükséges (29,4 mg 28,5 mg morfiumra 29,4 mg)? Szerintem ez nem teljesen pontos.
Az ecetsav-anhidridmaradékok kivonásához vizet adunk hozzá. Szerintem ilyen oldószerarány mellett (H2O/dcm - 2/10) a heroin nem fog távozni a szerves fázisból.
 
Top