Question Lehetséges-e egy kémiai reaktort vagy egy kerekfenekű lombikot műanyag vödörrel helyettesíteni?

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Szeretném tudni, hogy kisléptékű kémiai szintézisek végzése során lehetséges-e a kémiai reaktor vagy a kerekfenekű lombik helyett műanyag vödör vagy más, a kémiai reakcióknak ellenálló anyag használata.
Köszönöm mindenkinek!!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Rendkívül tág értelemben, SZERINTEM lehetséges. Felmelegítheti egy szilikonszalaggal, vagy egy elektromos elemmel megkeverheti egy festékkeverővel. A legtöbb esetben nem lehetne benne refluxálni vagy desztillálni. Ezeket azonban megteheted egy üvegpalackban vagy üvegkannában. Az üveg a legtöbb vegyszerrel szemben áthatolhatatlan, a műanyag pedig nem.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
attól függ, hogy milyen vegyi anyagok és hő. epoxi bevonat is jó
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Egy polipropilén (PP) szemetesládát használtam mdma freebase készítéséhez 20C-on, működött, de a szemetesláda deformálódott, mert a metilén-klorid. De ez nem probléma, a műanyag nem olvadt vagy tört el.
A mephdron metilén-kloridban ahol szükséges 38C-ra kell melegíteni az oldatot, műanyagban lehetetlen lenne.
 
Last edited:

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Gyártott már valaha MDMA-t?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Nagyon ajánlom a polietilént (PE), speciel a HDPE-t (nagy sűrűségű) az LDPE javára, de a hő korlátot jelent, ezért soha ne használjon fűtőforrásokat, és az exoterm reakcióknak szelídnek kell lenniük (nézze meg az olvadáspontot), így a falfestékhez használt műanyag vödröknek meg kell tenniük, amíg a HDPE az anyag. Ha meleg oldatokról van szó, öntse be őket, amíg meleg vagy meleg vízfürdővel, amely már nincs a fűtésen.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Teljesen attól függ, hogy milyen reakciót végez. Sok reakciót el lehet végezni műanyagban, sokakat nem. Úgy értem, hogy pontos legyek, lehet, de a műanyagba szivárogni fog.

Tudod, hogy a tengerben/óceánban és általában a vízben lévő mikroműanyagok kérdéséről vitatkoznak? Ezek a reakciók olyanok, mint ennek a végső változata. Komolyan, ember, nem akarsz lenyelni vagy elszívni semmit, ami akár csak távolról is tartalmazhat polimereket.

Igen, lehetséges, de én mindig üvegedényeket vagy csak PTFE műanyagot javasolnék, mint például egy műanyag vödröt. A flakonok nagyon olcsók, ha tudod, hol keresd.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Nézd meg az mdma szintézis videóját ezzel a fickóval és a színes laboratóriumi 🥼 kabát parókával és dildó készülékkel ... mit használ ?
 
Top