Hogyan lehet csökkenteni/megállítani a hányingert/hányingert a zenes(opioidoktól)

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
40
Reaction score
14
Points
8
Ez nagyon bosszantó más dolgok, mint a cukros víz, amely segít a hányinger / hányás ?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Nem használok kifejezetten zenes-t, de a hányinger elleni tabletták, mint a nauzene, segítenek a legtöbb gyógyszerrel kapcsolatos hányingerben. a google szerint a dimenhidrinát (dramamin) és a B6-vitamin is segíthet. csak győződjön meg róla, hogy bármilyen hányinger elleni szedése nem lép kölcsönhatásba a zenes-szel.

ha valami természeteset akarsz, javaslom a gyömbért. van gyömbéres nyalóka 4 reggeli rosszullétre, az valószínűleg segítene. jó dolgokat hallottam az aromaterápiáról is, különösen a borsmentaolajról. az akupresszúra már segített nekem, de csak enyhe hányinger esetén. az első nyomáspont ezen a listán működik a legjobban :3
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
A dramamin az ópiátot erősebbé teszi, mint a promethazin és a kodein esetében, továbbá botladozhatsz rajta. a gyömbértea korlátozottan volt használható heroinnal.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Ezért tettem hozzá a figyelmeztetést a kölcsönhatásokról. Én már voltam dramamin hatása alatt, az a szamár.
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Mit jelent a zenes?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
a "nitazének" rövidítése

erős szintetikus opioidok
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Gyógyszerek:
Ondansetron (Zofran).
Metoklopramid (Reglan),
Prometazin (Phenergan),
E gyógyszerek nitazénekkel való kombinálása általában biztonságos és hatékony lehet az opioidok okozta hányinger és hányás kezelésére. Azonban tanulmányozni kell az utasításokat és figyelembe kell venni az egyéni jellemzőket.

A P6 pont, más néven Neiguan, egy akupresszúrás pont a csuklón, amelyet általában a hányinger és hányás enyhítésére használnak. Itt van, hogyan kell megtalálni: Nyújtsa ki a karját tenyérrel felfelé. Mérje meg körülbelül három ujjnyi szélességben (kb. 2-3 hüvelyk) a csuklója tövétől. Ennek a mérésnek a csuklója hajlásánál lévő ráncnál kell kezdődnie. A P6 pont az alkarod belső oldalán lévő két kiemelkedő ín között található. Ezek az inak jobban láthatóvá válnak, ha enyhén behajlítja a csuklóját, vagy finoman ökölbe szorítja.

A borsmentatea vagy a borsmentaolaj segíthet megnyugtatni a gyomrot.

Néha a friss levegőn való tartózkodás vagy egy jól szellőző helyen való üldögélés csökkentheti a hányingert.
Az erős szagok, például a parfümök vagy a főzés szagai hányingert válthatnak ki. Próbáljon meg semleges illatú környezetben tartózkodni.

Végül, de nem utolsósorban. Ha lehetséges, a kisebb adaggal való kezdés vagy az adag csökkentése segíthet a mellékhatások, köztük a hányinger csökkentésében.
 
Top