Question Freebase kokaint éterrel ammónia helyett!?

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Üdvözlöm!

Vettem koka levél Peruban és én fogok szintetizálni kokain de én akartam freebase a kokainom éterrel ad nekem egy sokkal tisztább termék nem tudja valaki, hogyan kell végrehajtani, hogy helyes általában használunk egy 10%-os ammónia oldatot!?
Kérem, segítsen nekem...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Az ammóniára még mindig szüksége lenne, kivéve, ha nátrium- vagy kálium-hidroxidot tervez használni, amiről nem hiszem, hogy hallottam volna ebben a kontextusban.
Mindenesetre oldja fel a kokaint vízben. Adjunk hozzá étert. Adjunk hozzá ammóniát, amíg a pH 9. Keverjük, rázzuk, akármit, keverjük a keveréket egy pillanatra. Válasszuk le az éterréteget és hagyjuk elpárologni. Az eredmény szabad bázisú kokain.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ez egy jó kérdés. Valószínűleg létezik pontos sztöchiometriai mennyiség pontos arányban. Jelenleg túl lusta és hülye vagyok, hogy kitaláljam. Az ammóniát csak bázisnak használjuk, tehát csak lassan adjuk hozzá, és folyamatosan ellenőrizzük a pH-t, hogy ne menjen 9,5 fölé vagy úgy. Az éter csak a báziskokain bevonására szolgál. Valószínűleg megúszhatja két adag 50ml éterrel, azt hiszem.

Először adjon hozzá étert, majd lassan adjon hozzá ammóniát, amíg eléri a pH 9-et és elválasztja az éterfázist (adjon egy kis időt a kokain bázisának és az átadásnak). Az éter első hozzáadása biztosítja, hogy nem lúgosítja túlságosan a kokszot. El fog vándorolni, mielőtt veszélybe kerülne. Adjon hozzá még 50 ml étert, ellenőrizze a vizes fázis pH-ját, és győződjön meg róla, hogy 9, esetleg menjen még néhány ponttal feljebb, várjon ismét, amíg a maradék só bázissá válik és átadja, majd adjon hozzá éterfázist az első extrakcióhoz. Hagyja elpárologni. A HCl-só helyett báziskokszot kell kapnunk, ami kissé kisebb tömegű, mert ezt a csoportot eltávolítjuk a molekulából. Más szóval, ez egy redukció, így a termék természetesen veszíteni fog a súlyából. Tehát talán ~8,5-9g szabad báziskoksz.

A vizes fázist ne dobd el, hagyd elpárologni azt is, biztos, ami biztos. Valószínűleg mindenesetre marad némi nyomokban koksz.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
Az egyetlen dolog, hogy nem kokainhidrokloridból indulok ki, mert most csináltam meg van egy vákuumszűrős H2SO4\kokain oldatom.
RvUsNcY1Ky

És általában csak ammóniát adok hozzá és egyre zavarosabb lesz minden amit adok hozzá ammóniát amíg a szabadbázis ki nem esett:
WifrEmqJ4a


Itt is először adjam hozzá az étert vagy hogyan csináljam és mennyit használjak?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Oké, tehát ez szuszpendált szulfát só? Kálium-permanganát oldatot használ? Ha levelekből / teából indulsz, azt hiszem, ez a következő lépés, ha még nem tetted meg.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ha még nem oxidált permanganát oldattal... Felolvasom neked ...
Hűtse le az oldatot ~5c-re, adjon hozzá lassan, kis adagokban %6 KMnO4-ot, és várjon néhány pillanatot, majd ismételje meg ...
33ml KMnO4 oldat minden kg felhasznált levélre/teára a "sweet spot" - várjon 30 percet az utolsó hozzáadás után.
10g koksz kb. 2kg vagy 2,5 azt hiszem? Tehát összesen körülbelül 66 vagy 80ml.
Szűrjük ki a MnO2-t az oldatból.
A kokszoldatnak sokat kell veszítenie a vörös/barna színéből, és halvány/tiszta sárgás színűnek kell lennie.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Azt hiszem, itt beugrok néhány technikai adattal. A kokain Pka értéke 8,61. Normális esetben, ha a kokain oldatának pH-ja 8,61, akkor az egy só. Ha van egy kokain oldatod, aminek a pH-ja 5,59 ( a kokain PKb-ja) akkor bázikus kokainod van, ami természetesen nem oldódna vízben, tehát ha hozzáadod az éteredet. Kloroformot vagy más nem poláros oldószert a kokain vízben lévő oldatához, és beállítja a ph-t 5,59-re, majd néhány percig keveri, és a nem poláros oldószert egy szeparáló tölcsérben elválasztja, további nem poláros oldószert ad hozzá, és ismét beállítja a ph-t 5,59-re, és ismét keveri, és ismét elválasztja egy másik tartályba, ÉS Majd harmadszor is megismétli a nem poláros oldószer hozzáadását, a ph beállítását, a keverést és az elválasztást, ezt a harmadik frakciót külön kell elpárologtatni, lehetőleg vákuumban. Ha az elpárolgás után kakaó marad, akkor felfedezte az Ön által használt nem poláros oldószer telítési pontját. Ha ez kevesebb, mint a második húzás eredménye, akkor az egészet megkapta, ha pedig ugyanannyi, mint a második húzás eredménye, akkor egy 4. húzásra van szükség. Itt van, hogyan kell csinálni;
az első lépésben a kokaleveleket egy kis bázissal (pl. mész) keverik - hogy biztosítsák a semleges kokainmolekulák jelenlétét -, majd a kerozin kivonja a kokaint a levelekből. Híg kénsav hozzáadásával a kerozinhoz a protonált kokain kokain kokainszulfát formájában átkerül a vizes rétegbe ("visszahúzás").

A kokain kivonása

Ezt a réteget leválasztják, és lúggal, például mésszel kezelik, amely kicsapja a semleges kokaint; ez a nyers "kokapaszta", amely 30-80%-os tisztaságú.

kokapaszta

Kokain-hidroklorid porA nyers pasztát ezután egy másik laboratóriumba szállítják, ahol eltávolítják a szennyeződéseket, mind a szervetlen, mind az alkaloid szennyeződéseket. A nyers pasztát híg kénsavban feloldják, és vizes KMnO4-ot adnak hozzá, amíg a lila oldat színtelen nem lesz (szokatlan "permanganát-titrálás"); ez oxidálja az alkaloid szennyeződéseket, és az oldhatatlan MnO2 barna csapadékot hagy maga után, amelyet leszűrnek. A vizes réteget, amely protonált kokaint tartalmaz, lúggal (általában ammóniaoldattal) kezelik, amely semlegesíti a kokainszulfátot; a kicsapódott kokaint leszűrik és megszárítják. Ez a "kokainbázis".
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tehát megnézve, hogy mi van ott, azt kellett volna tennie, hogy figyelemmel kísérte a pH-t, és amikor körülbelül 6-ig jutott, megállt, és kiszűrte a csapadékot, majd újra kezdte a folyékony frakcióval és az ammóniával, és ammóniát adott hozzá, és elment pH 5,5-ig, kiszűrte a csapadékot, és félretette ( a legtöbb bázikus kokainja itt van), majd folytatta pH 5-ig, és félretette a csapadékot, mivel valószínűleg tartalmaz egy kis bázikus kokaint. Tudva, hogy a levelek 0,3-0,7% kokaint tartalmaznak, 100 g levélnek 0,3-0,7 g bázikus kokaint kell adnia. Tehát egy kg levél kb. 1/8-1/4 oz báziskokaint tartalmaz, és ha hcl-t készítenél belőle, akkor 10%-kal több lenne, mert a HCL súlya 10%-kal nagyobb (306g/m vs 339g/m bázis vs HCL, m=mol), nagyjából.
 
Top