BARKÁCSOLÁS: Portable Lab (Walk-In Fume Hoodok)

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Sziasztok!

ahogy a cím is mondja, a barkácsolásról gondolkodtam a füstelvezetőkben való járkálásról.
A füstelvezető általában nagyszerű kiegészítője a laboratóriumnak, de mi a helyzet egy olyan rendszer létrehozásával, amely kivonja és átalakítja az összes füstöt és levegőt a laboratóriumból, miközben ugyanazokhoz a csövekhez vezeti, amelyek a füstforrások mellett elhelyezett fő elszívókból származnak?

Alapvetően arra gondolok, hogy egy 2. elszívórendszert adunk a laborhoz, a rendszer mellé, amelyet a füstök elszívására használnak közvetlenül a reaktorokból stb.

Az alábbi képeken egy nagyszerű labort mutat, amit a fórum adminisztráció egy hozzászólásában tett közzé:

NH9U78mdXb


Az, hogy a helyiség műanyaggal van borítva, nagyszerű, mivel vészhelyzet esetén a laboratórium könnyen leszerelhető anélkül, hogy bizonyítékokat (pl. bérlakások) hagyna hátra.
Szintén nagyszerű kiegészítője a fent leírt labornak a vízszűrő (jobb sarokban), ami még jobban kitisztítja a füstöket.

Ha ezt a koncepciót hordozhatóvá tennénk, és további elszívó/szellőztető rendszereket helyeznénk el, az még inkább alkalmassá tenné sok olyan ember számára, akik üzlethelyiséget keresnek.
Állandó helyeket találni nem csak a kockázatot növeli, hanem sokak számára nagyon nehéz is, ezért gondoltam, hogy elindítom ezt a témát itt, hogy megvitassuk a teljesen hordozható laboratóriumok ötletét.

Itt van, amit az interneten találtam, úgy gondolom, hogy ez csodálatos, mint egy hordozható laboratórium, amelyet rövid időre bérbe lehet helyezni:

R4W0nFeESk

(fenti kép: kiemelés a mennyezeti füstelvezetőkön).
U67Q48zxiM


(fenti kép: kiemelés a további mozgatható füstelvezetőn + átlátásmentes fólia)

Szerintem itt már csak egy erős műanyag borítás hiányzik, hogy a kiömlő reaktorok ne tegyék tönkre az épületek padlóját és ne hagyjanak nyomokat.

Mi a véleményetek erről a biztonság és általánosságban a laboratóriumi funkcionalitás szempontjából?
Van esetleg valami, amit hozzátennétek?

Nyugodtan,

Koko
 

Attachments

  • usrXGveKhg.png
    usrXGveKhg.png
    149 bytes · Views: 201

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Growbox és van ugyanaz, de a füst a sav kell menni ki formában, vagy meg kell dolgozni savval kívülről
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Jól van, erre nem is gondoltam!

A szellőzőcsövek bemeneti nyílásai tökéletesek, köszönöm, hogy ezt is hozzáadtad.

A7WqQVBtxv
 
Top