Diklofenák-nátrium és gyógyszerek

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Üdvözlöm! Kérdéseim vannak az összes egészségügyi szakemberhez. Im jelenleg felírt egy Diclofenac nátriumot egy orvos és a recept azt mondta, hogy nem ihatok alkoholt használata közben, és szerettem volna tudni, hogy mi mással nem tudom használni. Megyek bulizni mu barátokkal három nap múlva és arra gondoltam, hogy kokain vagy amfetaminok, mint Adderall vagy Meth bcs. Ez jó ötlet, vagy nem kellene kombinálni vele, és csak hagyja abba a gyógyszert körülbelül egy nap? Ez fel van írva, hogy egy egészségügyi állapot, beleértve a "víz" a térdemben, fertőzés kaptam 3 éve most, hogy kapott minden ízületek fájdalmat.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Üdvözlet!
A Diclofenac és a központi idegrendszeri stimulánsok kombinációja általában nem jár jelentős közvetlen kölcsönhatásokkal. Számos tényezőt azonban figyelembe kell venni:

1. Egyéni egészségi állapotok: Mindkét gyógyszer növelheti a vérnyomást. Ha Ön magas vérnyomással vagy szív- és érrendszeri problémákkal küzd, a kombináció súlyosbíthatja ezeket az állapotokat.

2. Mellékhatások: A diklofenák gyomor-bélrendszeri problémákat okozhat, míg a stimulánsok étvágytalanságot, szorongást és álmatlanságot okozhatnak. Kombinálásuk növelheti ezen mellékhatások valószínűségét vagy súlyosságát.

3. Máj- és veseműködés: A diklofenák a májban metabolizálódik, és a vesék által ürül ki. Az Adderall befolyásolhatja a májenzimek aktivitását és a veseműködést. Ha bármilyen máj- vagy veseproblémája van, e gyógyszerek kombinálása gondokat okozhat.

4. Adagolás és időtartam: A káros hatások kockázata mindkét gyógyszer esetében az adagolástól és a használat időtartamától függhet. A nagy dózisok vagy bármelyik hosszan tartó alkalmazása növelheti a szövődmények kockázatát.

Bár a Diclofenac és a stimulánsok között nincs jelentős közvetlen kölcsönhatás, együttes alkalmazásukhoz óvatosan kell viszonyulni.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Oké tehát a fő probléma a májam kellene legyen bcs a véreredményekből kiderült(saját ismereteim alapján) a májam valamilyen fertőzéssel küzd bcs a leukocitáim több mint a normális stb. Az utolsó kérdésem az, hogy csak ne csináljak semmit és csak egy normális napot a barátaimmal, vagy van egy lehetőség, hogy hagyja abba a gyógyszert egy napra, és ha fájdalmat érzek, hogy más gyógyszert használjak, ami ik nem harcol a fertőzés ellen, hanem csak segít a fájdalomban, és lehet használni az amfetaminnal vagy alkohollal?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Tekintettel az összes bemeneti adatra, ezúttal kihagynám a partit, hogy befejezzem a kúrát, legyőzzem az esetleges fertőzést, és a következő alkalommal jó formában legyek, hogy jól érezzem magam. Végül azonban senki más nem dönthet, csak Ön. A legfontosabb, hogy megértsd a következményeit, és elfogadd a szerepedet a kialakulásukban.
 
Top