darknet vendors affiliated or using shared warehouse - help me wrap my head around this

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Vásároltam egy kicsit, ami a darknet-szolgáltatók kutatásává vált, mert észrevettem valamit, ami megragadta a figyelmemet. Úgy tűnik számomra, hogy amit egyéni eladóként hirdetnek, az csak egyazon eladó egyedi márkájú fedőneve, vagy valamilyen módon együttműködnek, tudatosan vagy tudtukon kívül egy harmadik fél raktár megosztása révén, amely a megrendeléseiket szállítja az ügyfeleknek.

Ezt akkor vettem észre először, amikor 4 heroinmintát rendeltem 4 egyedi eladótól, amelyek úgy tűnik, semmilyen módon nem kapcsolódnak egymáshoz 2 NL-ből, 2 DE-ből.

A 2 NL-ből származó minta ugyanolyan típusú borítékba csomagolva érkezett (bár más színű), a címcímke azonos (azonos méretekkel, betűtípussal, elrendezéssel, szövegmérettel), mindkettő ugyanolyan dizájnt és bélyegkombinációt használt, és mindkettőt ugyanabból a városból szállították. Az alkalmazott rejtési módszer azonos volt, a terméket ugyanúgy csomagolták, azonos csomagolóanyagot és rejtőzködő anyagot használtak. Nem győz meg arról, hogy a két küldeményt nem ugyanaz a pár kéz küldte. Maga a termék ugyanolyan érzésű volt, és mindkét esetben afgánnak hirdették.
Ami a DE-mintákat illeti, mindkettőt úgy hirdették, hogy Iránból származnak. Hadd hivatkozzam a két szállítóra A és B szállítóként. A múltban vásároltam A szállítótól, és egyszerre rendeltem mintákat A-tól és B-től. A nem fogadta el a rendelést, így csak egy ment át, B szállítótól. Amikor megérkezett, ugyanúgy volt csomagolva, mint a régi rendelésem A szállítótól. Ugyanaz a csomagolási stílus, ugyanazok az anyagok, ugyanaz a címke.

Így most itt vagyok, néhány héttel később, és készítek egy bevásárlólistát a következő rendelésemhez, összehasonlítva az árakat, a szállítási költségeket és az általuk forgalmazott termékeket. Észrevettem a C eladót, amely szintén DE-ben található, akárcsak A és B, és kísértetiesen hasonlít az A eladótól. Ugyanazok a termékek és a hirdetett eredetük és tisztaságuk (pl. azonos kombináció K tűk és kövek, keverék és S izomer, mind Indiából, szinte azonos árképzés [kb. 1 euró különbség ugyanazon termékért és súlyért]), rendkívül hasonló termékválaszték egészen a kevésbé népszerű termékek kombinációjáig, mint a 2-mmc, 3-cmc, 3-mmc, és említettem már, hogy egyszerre "szabadságon vannak"?

Ami a termékkombinációk, a származás és a tisztaság hasonló kínálatát illeti, megértem, hogy a különböző eladók ugyanattól a nagykereskedő importőrtől szerezhetik be a termékeket. Például egy nagykereskedő egy tégla heroint importál az országba, így a legtöbb eladó az adott országban ugyanazt a terméket, ugyanabból a származásból, ugyanolyan bejelentett tisztasággal forgalmazza. Egy másik országnak más nagykereskedője lehet, így ott a legtöbb eladónak ugyanaz a terméke, de a másik országtól eltérő. Ez logikus és a kereskedelmi hierarchia természetes következménye lenne. De ez nem magyarázza meg, hogy a különböző eladók által feladott rendelések miért úgy néznek ki, mintha ugyanaz a személy szállította volna őket, ugyanazokból az anyagokból, ugyanabból a városból.

Túl sokat olvasok bele ebbe az egészbe, és az egész csak a véletlenek sorozata? Vagy ezek az eladók valamilyen módon kapcsolatban állnak egymással, vagy talán csak virtuális eladók, akik továbbítják a megrendeléseiket egy közös raktárba, amely teljesíti és szállítja azokat az eladók nevében? Észrevettél már valami hasonlót? Meg kellene osztanom a neveket, vagy további kutatásokat kellene végeznem? Beszéljük meg ezt, kíváncsi vagyok a gondolataitokra.
 

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Valószínűleg csak a drop shippers közvetítői a profitért.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Ez gyakori. Hallottam erről beszélni a Redditen egy ideje. A korábbi piactereken, amelyeket levettek, az emberek megjegyezték, hogy 2 eladó ugyanaz a személy a véleményezési szakaszban. Láttam erről beszélni a rettegésben is.

Néha nyilvánvaló, a legnyilvánvalóbb, amit láttam, 2 teljesen azonos hozzászólás volt, kivéve a különböző felhasználónevet és profilképet, ugyanaz a leírás és minden. Még a kritikáknál is olyanok voltak, hogy wtf.
 
Top