Pre-Silkroad

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Θυμάται κανείς εκείνα τα φόρουμ όπου γινόταν ανοιχτή διακίνηση ναρκωτικών και πλήρωνες με paypal/WU από την εποχή πριν από τις μέρες του darknet; opreview, ratethesource (bleh) και ούτω καθεξής;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Δεν ήταν το The Farmers Market ένα από τα πρώτα; Νομίζω ότι υπήρχε πριν την κρυπτογράφηση.
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Farmers Market, bookworm(club?). Μου πήρε πολύ καιρό να αποκτήσω πρόσβαση σε αυτές τις αγορές τον παλιό καιρό. Πουθενά δεν ήταν τόσο εύκολο όσο σήμερα. Η εύρεση αυτών των κρυφών χώρων ήταν μια πραγματική περιπέτεια.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Ήταν bookworm μια αγορά φαρμάκων
 

InterestedJimmy

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Δεν θυμάμαι ακριβώς. Ξέρω ότι απέκτησα πρόσβαση σε αυτό μέσω της υποβολής ορισμένων ερωτήσεων μέσω της φόρμας επικοινωνίας μιας ιστοσελίδας και στη συνέχεια επικοινώνησε μαζί μου ένας διαχειριστής έχοντας κάποια περισσότερη smalltalk και τελικά έλαβα ένα σύνδεσμο πρόσκλησης. Ήταν κάτι σαν κρυφό φόρουμ με μεγάλη γκάμα πωλητών και κορυφαίες τιμές. Θυμάμαι μια τεράστια ποικιλία φαρμάκων και (σκοτεινών) RC's. Νομίζω ότι το φόρουμ έκλεισε το 2010 και είμαι μέλος μόνο για μερικούς μήνες.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Ωραία, νομίζω ότι αυτές οι αρχικές αγορές ήταν υψίστης σημασίας για αυτό που έχουμε σήμερα
 
Top