Question Είμαι νέος σε αυτού του είδους τα πράγματα και αναρωτιέμαι αν όλοι σας μπορείτε να μου δώσετε συμβουλές, κόλπα και άλλα τέτοια;

Goose Shittington

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 21, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Επιτρέψτε μου να σας παρουσιάσω ένα σκηνικό: Μου έχουν συνταγογραφηθεί διάφορα φάρμακα εδώ και αρκετό καιρό. Πριν από μερικές εβδομάδες, ο ψυχίατρός μου αποφάσισε να με βγάλει από το Zoloft, ένα φάρμακο που έπαιρνα για αρκετά χρόνια μέχρι τώρα. Ως αποτέλεσμα, μου έχει απομείνει μια σημαντική ποσότητα.

Μου ήρθε η σκέψη ότι θα μπορούσα να πουλήσω το πλεόνασμά μου για κάποια αναγκαία μετρητά. Όμως, όπως αναφέρει ο τίτλος, δεν έχω πουλήσει ποτέ στο παρελθόν ούτε μια σταγόνα για το βήχα, πόσο μάλλον φάρμακα τόσο ισχυρά όσο το Zoloft. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο μπήκα σήμερα σε αυτό το φόρουμ για να ρωτήσω για τα βασικά: πόσο από το απόθεμά μου πρέπει να πουλήσω; Πόσο θα πρέπει να χρεώνω ανάλογα με το πόση ποσότητα αποφασίζω να πουλήσω; Ποια μέτρα μπορώ να λάβω για να προστατεύσω την ανωνυμία μου ώστε να αποφύγω τα νύχια των διωκτικών αρχών; Αξίζει τον κόπο να πουλήσω γαμημένο Zoloft;

Για ένα μικρό επιπλέον πλαίσιο (αλλά όχι εις βάρος του doxxing μου), σκέφτομαι να πουλήσω αυτό το Zoloft στη μικρή πανεπιστημιούπολη όπου βρίσκεται το πανεπιστήμιό μου στο αγροτικό/προαστιακό Μέιν μόλις τα μαθήματα ξαναρχίσουν σε ένα μήνα περίπου. Θα πρέπει επίσης να σημειωθεί ότι δεν διαθέτω επί του παρόντος αυτοκίνητο, οπότε η μεταφορά στις συναλλαγές μου θα πρέπει να γίνει είτε με τα πόδια είτε ίσως με τα μέσα μαζικής μεταφοράς.

Σκέφτομαι ότι, αν οι πρώτες μου συναλλαγές πάνε καλά, μπορώ να πουλήσω μερικά ακόμη πλεονάσματα και ίσως να δημιουργήσω μια πλήρη επιχείρηση από αυτό, αλλά ίσως σκέφτομαι πολύ μακριά. Εξάλλου, το να αποφύγω τη φυλακή σημαίνει πολύ περισσότερα για μένα από το να βγάλω μερικά επιπλέον δολάρια.

Όλα τα σχόλια και οι συμβουλές εκτιμώνται.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Αμφιβάλλω αν κάποιος θα τα αγοράσει αυτά από εσάς. Είναι ένας SSRI, ο οποίος συνήθως δεν γίνεται κατάχρηση επειδή δεν λειτουργεί άμεσα και Δεν παράγει μεγάλη ευφορία, διέγερση ή κατασταλτική δράση του ΚΝΣ.
Το καλύτερο πράγμα που μπορείτε να κάνετε με αυτά είναι τίποτα και στη συνέχεια να τα χαρίσετε σε κάποιον που έχει κατάθλιψη, έχει κρίσεις άγχους κ.λπ. Που δεν μπορεί να τα αντέξει οικονομικά
 

Goose Shittington

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 21, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Ευχαριστώ για τη συμβουλή, αδελφέ. Δηλαδή αυτό που ουσιαστικά λες είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος να βγάλεις κέρδος σε αυτό το σενάριο;
 

tetr00

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2023
Messages
26
Reaction score
21
Points
3
Σωστά.

Διαβάζοντας την ανάρτησή σας, ακόμη και αν είχατε κάτι ζουμερό όπως Xanax ή Oxy, δεν θα σας συνιστούσα να τα πουλήσετε. Συνήθως είναι πολύ προφανές στους εθισμένους όταν κάποιος είναι αρχάριος και θα ήταν εύκολο να τον ληστέψουν.
 
Top