Καταγγελία Meth

bobo78

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 20, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Η πλειονότητα όσων κυκλοφορούν εκεί έξω δεν θα έπρεπε καν να ονομάζεται πλέον μεθαμφεταμίνη. Είναι σκουπίδια και αντίθετα με ό,τι λένε οι περισσότεροι άνθρωποι δεν είναι φθηνότερα. Ναι, η τιμή για μια ουγκιά στην αγορά που γνωρίζω είναι περίπου 200 και πριν από δεκαπέντε χρόνια μια μπάλα ήταν 250. Αλλά πριν από δεκαπέντε χρόνια ένα άτομο μπορούσε να πάρει λιγότερο από δέκα χτυπήματα από μια μπάλα και μετά να αρχίσει να γαμάει κάτι και ξαφνικά να έχουν περάσει 24 ώρες σε κάτι που έμοιαζε ίσως με μια ώρα και όλο αυτό το διάστημα η λήψη ενός ακόμα χτυπήματος δεν ήταν καν απαραίτητη. Εγώ και είμαι σίγουρος ότι πολλοί άλλοι θα πλήρωναν ευχαρίστως περισσότερα για την ποιότητα. Γιατί κανείς δεν το εκμεταλλεύεται αυτό; Απλά δεν το καταλαβαίνω. Και ακριβώς όπως η ανακοίνωση της υπηρεσίας publix.....τα σκατά δεν πρέπει να μοιάζουν με γιγαντιαία θραύσματα και δεν πρέπει να σπάνε/θρυμματίζονται εύκολα ούτε πρέπει να έχουν κάθετες γραμμές. Αυτά είναι μαλακίες. Τα θραύσματα θα έπρεπε να είναι γαλακτώδη λευκά διαγνωστικές γραμμές και όχι στο μέγεθος του χεριού ενός νηπίου. Αν συνθλιβεί κάτω από μια κάρτα θα πρέπει να θρυμματίζεται και να έχει τη δυνατότητα να πετάξει σε όλο το δωμάτιο. Οπότε οι άνθρωποι του καρτέλ παρακαλούνται να φέρουν πίσω τις καλές μαλακίες. Πολλοί άνθρωποι θα ήταν ευτυχείς να πληρώσουν γι' αυτό.
 

Douda

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2023
Messages
31
Reaction score
21
Points
8
Συμφωνώ μαζί σας
Το ίδιο πρόβλημα στη Νότια Αφρική,αγοράζω μόνο από 1 ή 2 εμπόρους που ξέρω ότι δεν πουλάνε σκατά. 90 τοις εκατό του χρόνου το κρύσταλλο είναι σκατά.
Εγώ τα λέω κενά.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Πιστέψτε με, ο κόσμος έχει πέσει θύμα κοροϊδίας. Η DEA λέει ότι αυτό το "P2P METH" είναι η πιο καθαρή και πιο επικίνδυνη μεθαμφεταμίνη που υπήρξε ποτέ, αλλά πρέπει να είσαι ηλίθιος για να το πιστέψεις αυτό. Τα ανάλογα της εφεδρίνης κάνουν D meth και η ανάλυση του D,L από το P2P είναι χρονοβόρα και δαπανηρή και λίγοι άνθρωποι το κάνουν αυτό. Το να πετάξεις το 1/2 του προϊόντος ή να προσπαθήσεις να το ρακεμερίσεις και να το επιλύσεις είναι ουσιαστικά ένα παιχνίδι για ανόητους. Γιατί τα σκατά μου έλιωσαν στους 142°C σε μια δοκιμή τήξης; Γιατί ανέκτησα 2,5 γραμμάρια από κάποια λευκή χνουδωτή άμορφη μαλακία από 7 γραμμάρια αμίνης με 50ml κρύας άνυδρης ακετόνης ; Τι στο διάολο είναι αυτά τα πράγματα που χοροπηδάνε στον σωλήνα και δεν λιώνουν;
J/k, ξέρω τι είναι όλα αυτά αλλά οι σύμβουλοι και οι υπάλληλοι μου λένε ότι κάνω λάθος και ότι αυτή η μαλακία είναι καταπληκτική και μόνο 25 δολάρια/g!
Στην πραγματικότητα ήρθα εδώ για να κάνω μια ανάρτηση, αλλά χρειαζόμουν έναν εξαερισμό.
 

bobo78

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 20, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Διαφωνώ μόνο σε ένα πράγμα... Πολλές φορές δεν ξέρω τι είναι αυτό. Θέλω συνέχεια να λέω στον εαυτό μου ότι είναι θέμα ανοχής, αλλά η τελευταία παρτίδα που πήρα έχει πραγματικά μεθαμφεταμίνη και μου θυμίζει ότι πολλά που πωλούνται ως μεθαμφεταμίνη δεν είναι.

Είμαι καπνιστής, 20+ χρόνια. Τελευταία παρτίδα δεν έχει σημασία πόσο κάπνιζα δεν έκανε τίποτα, αλλά αν έτρωγα σαν .10 θα πήγαινα. Νέα παρτίδα .. κάπνισε ένα μπολ και είμαι φτιαγμένος.

Θα ήθελα πραγματικά να ξέρω τι λιώνει και καπνίζει σαν κρύσταλλο αλλά δεν σε φτιάχνει εκτός αν το φας.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Το πρώτο μέρος που θα έψαχνα είναι οι φαινυλαιθυλαμίνες sensu-stricto.
Β-μεθαμφεταμίνη
Ν,Ν- διμεθυλοφαινυλαιθυλαμίνη
α,α-DMPEA
a,b-dmpea
N, b-dmpea
Υπάρχουν πολλά ανάλογα που είναι ευκολότερο να παρασκευαστούν. Αν κάνετε μια τυπική αναγωγή μεθαμφεταμίνης σε β-φαινυλαιθυλαμίνη, παίρνετε aria jeninsus, ένα διεγερτικό που βρίσκεται στις ορχιδέες ( αυτό είναι το όνομα του είδους) που απαγορεύεται από τον αθλητισμό αλλά κατά τα άλλα σκούρο γκρι νομικά.
Δείτε τι διαλύεται και τι όχι. Κάντε ένα τεστ τήξης. Ανακρυσταλλώστε το και εξετάστε την κρυσταλλογραφία. Αυτά είναι πράγματα που κάνω για να σπαταλήσω ώρες που είμαι φτιαγμένος.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Κάτι που συνάντησα πρόσφατα. Το σημείο τήξης της ισοπρπυλοβενζυλαμίνης; 142°C, ΑΚΡΙΒΏΣ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΜΈΤΡΗΣΑ. Έμαθα πώς να διαχωρίζω τη μεθαμφεταμίνη από την απομονωμένη. Τη διαλύεις σε ένα ταψί πίτας σε ισοπροπυλική αλκοόλη και την αναδεύεις απαλά ενώ εξατμίζεται και κρυώνει. Σαν να ψάχνεις για χρυσό. Η μεθαμφεταμίνη ανακρυσταλλώνεται στους 170 περίπου κανονικά, αλλά είναι χαμηλότερα αναμεμειγμένη με αυτή τη μαλακία. Και πάλι θα κρυσταλλωθεί πρώτη και η δομή των 2 κρυστάλλων δεν είναι καθόλου παρόμοια, οπότε μπορείς να ξύσεις επιλεκτικά τη μεθαμφεταμίνη. Η μαλακία που παίρνω τρέχει περίπου 10% μεθαμφεταμίνη. Αισθάνομαι αρκετά σίγουρος για αυτή τη δήλωση
 
Top