Ερώτηση για τη σύνθεση του MDMA ?

Franziskadiecoole

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Jul 23, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Έχω συλλάβει αυτόν τον διάλογο από έναν ιστότοπο μπορεί κάποιος να μου φτιάξει μια συνταγή από αυτές τις πληροφορίες


ΝΕΑ
ΜΟΥΣΙΚΗ
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ
ΑΓΟΡΑ
ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ
Μάθημα χημείας - Πώς φτιάχνεται η έκσταση
ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΈΝΟ ΣΤΙΣ 25. ΙΟΥΝΊΟΥ 2019 ΑΠΌ ΤΟΝ GABRIEL POPP

Συμβολική εικόνα
Όλοι γνωρίζουμε τα μικρά δισκία που περιέχουν μεταξύ άλλων τη δραστική ουσία MDMA. Συχνά ονομάζονται "Ε", μέρη, μπίλιες, στρογγυλά ή απλά πράγματα. Τα χάπια Ecstasy παράγονται ίσως πιο συχνά στις Κάτω Χώρες. Το ZDFneo μάλιστα πρόσφατα παρήγαγε μια σειρά που ασχολείται με αυτό το θέμα. Εμείς αναφερθήκαμε σε αυτήν εδώ. Αλλά πώς παράγεται στην πραγματικότητα η έκσταση;

Καθώς ο ίδιος δεν είμαι ακριβώς ειδικός στη χημεία, τα περισσότερα από αυτά μου ακούγονται σαν σιδηροδρομικός σταθμός. Επίσης, δεν θέλουμε να ενθαρρύνουμε κανέναν να παράγει μόνος του ναρκωτικά. Επειδή όμως η έκσταση αποτελεί κατά κάποιο τρόπο μέρος της techno σκηνής, θελήσαμε να εμβαθύνουμε λίγο περισσότερο στο θέμα.

Η βασική ουσία για τη σύνθεση του MDMA (3,4-μεθυλενοδιοξυ-Ν-μεθυλαμφεταμίνη) είναι συνήθως η πιπερονάλη, η οποία είναι στην πραγματικότητα μια αρωματική ουσία με άρωμα βανίλιας και αμυγδάλου. Η ουσία αυτή αντιδρά με νιτροαιθάνιο σε μια αντίδραση συμπύκνωσης για να σχηματιστεί 1-(3,4-μεθυλενοδιοξυφαινυλ)-2-νιτροπροπένιο. Αυτό υδρογονώνεται στη συνέχεια σε πιπερονυλομεθυλοκετόνη με τη χρήση ηλεκτρολυτικού σιδήρου και οξικού οξέος. Το τελικό προϊόν MDMA λαμβάνεται σε ένα μόνο βήμα με την αντίδραση αυτής της ένωσης με μεθυλαμίνη. Ταυτόχρονα, τα πάντα υδρογονώνονται με τη χρήση αμάλγαμου αλουμινίου και νερού. Το τελικό MDMA αναμιγνύεται συνήθως με άλλα συστατικά όπως καφεΐνη σε σκόνη και συμπιέζεται σε μικρά, πολύχρωμα χάπια.

Είναι ουσιαστικά σαν να ψήνεις ένα κέικ. Όλα είναι πολύ απλά! Στην πραγματικότητα δεν είναι και παράνομο. Απλώς πρέπει να υποβάλετε αίτηση για άδεια από το Ομοσπονδιακό Ινστιτούτο Φαρμάκων και Ιατρικών Συσκευών. Ωστόσο, πρέπει να είστε φαρμακοποιός για να το κάνετε αυτό.
 

Gerhard Schrader

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Δεν θα συνιστούσα τη διαδρομή μέσω του νιτροαιθανίου και της πιπερονάλης, καθώς τόσο η πιπερονάλη όσο και το νιτροαιθάνιο δεν είναι εύκολο να αγοραστούν. Και η τελική ουσία που παράγεται είναι το MDA, όχι το MDMA

Πιο εύκολες θα ήταν οι διαδρομές σύνθεσης που ξεκινούν από τη σαφρόλη, η οποία μπορεί εύκολα να εξαχθεί από το έλαιο sassafras. Εάν δεν μπορείτε να προμηθευτείτε έλαιο sassafras, μπορείτε να το παράγετε σχετικά εύκολα από τη ρίζα sassafras με απόσταξη με ατμό.

Μπορείτε να βρείτε καλές οδηγίες εδώ στη σελίδα Αμφεταμίνες. Οι καταχωρίσεις για τη μεθαμφεταμίνη οδηγούν σε MDMA όταν χρησιμοποιείτε MDP2P, ενώ εκείνες για την αμφεταμίνη σε MDA αν χρησιμοποιείτε τη βασική ουσία για το XTC.

Ωστόσο, αν θέλετε να παράγετε μόνο μια διαχειρίσιμη ποσότητα για δική σας χρήση, τότε θα σας συνιστούσα την οδό της αλοσαφρόλης. Μπορείτε να βρείτε καλές οδηγίες εδώ: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...f2qgyd.onion/resources/total-synthesis-ii.68/.
Ειδικά από τη σελίδα 148-158.

Εάν έχετε περαιτέρω ερωτήσεις, μπορείτε να ρωτήσετε. Μου αρέσει να μιλάω για χημεία και ναρκωτικά. ;)
 
Top